Ползите от билките и билколечението

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Ползите от билките и билколечението

Мнениеот winterrose » 28 Фев 2013, 21:24

Листата и цвета на ригана действат антисептично, спазмолитично, отхрачващо, освобождават излишните газове и тонизират. Екстрактът от риган се използва в медицината за лечение на настинки, грип, лека треска, гъбични инфекции, нарушено храносмилане, стомашни разстройства, борба с чревни паразити и болезнена менструация.
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18

Re: Билки и билколечение

Мнениеот djudjanka » 15 Мар 2013, 17:46

eleonora написа:Баба Ванга има страхотни рецепти с билки, има и такава за отслабване, която според други мами е много ефикасна ;)
Отслабване с билки
Слагате вода в голям съд на котлона и след като заври, добавяте 100 г от изсушената билка омайниче. След 5 минути отстранявате от котлона и изчаквате да изтине. Три последователни дни, след като сте взели душ, се поливате с прецедената отвара, а вечер пиете по 1 ч.ч. запарка от маточина.


Някой пробвал ли е тази рецепта?
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Ползите от билките и билколечението

Мнениеот denkaruseva » 23 Апр 2013, 11:15

"Отслабване с билки" :P Не я бях чувала, но нищо не пречи да я пробвам. Ще следя коментарите ви по темата и да се възползвам да включа един съвет за съхранение на билките, които е много простичък, но важен! Добре е сухите билки да се държите в хартиени или платнени торби, дървени кутии или стъклени буркани, които да стоят на сухи места и далеч от светлина.
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Ползите от билките и билколечението

Мнениеот BRI » 23 Авг 2013, 09:54

За щастие билколечението става все по - предпочитано. Лично аз винаги опитвам да оправя проблема с билки, преди да премина към антибиотик.
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Ползите от билките и билколечението

Мнениеот Zlatoto_87 » 12 Ное 2013, 23:04

Незнам дали тук е мястото, но някой има ли мнение относно чайовете "Цярь"
Става въпрос да ги е пил, какъв е бил ефекта и т.н.
Благодаря!
Zlatoto_87
 
Мнения: 45
Регистриран на: 29 Окт 2013, 13:45

Re: Ползите от билките и билколечението

Мнениеот djudjanka » 13 Ное 2013, 12:09

Zlatoto_87 написа:Незнам дали тук е мястото, но някой има ли мнение относно чайовете "Цярь"
Става въпрос да ги е пил, какъв е бил ефекта и т.н.
Благодаря!


Аз съм пила този, който е за пречистване на кръвта, но беше за кратко и не съм забелязала да има някакъв ефект(пък и не знам какъв трябва да е). Мои познати са пили от чая за гастрит, кашлица и др., и са много доволни.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Ползите от билките и билколечението

Мнениеот Natalia Nikolova » 10 Яну 2014, 21:57

Здравейте! Имам проблеми със стомаха-ужасен колит, синдрома на раздразненото дебело черво, гастрит. Подкрепям изцяло билколечението и за този проблем съм изпробвала много алтернативни рецепти. Ще съм Благодарна, ако някой ми препоръча билкова рецепта, билков продукт или каквото и да е друго билколечение, тъй като този проблем много ме измъчва.
Natalia Nikolova
 
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Яну 2014, 16:35

Re: Ползите от билките и билколечението

Мнениеот lussy » 22 Яну 2014, 13:49

Natalia Nikolova написа:Здравейте! Имам проблеми със стомаха-ужасен колит, синдрома на раздразненото дебело черво, гастрит. Подкрепям изцяло билколечението и за този проблем съм изпробвала много алтернативни рецепти. Ще съм Благодарна, ако някой ми препоръча билкова рецепта, билков продукт или каквото и да е друго билколечение, тъй като този проблем много ме измъчва.

Добър вариант е да се консултираш с хомеопат, но тук идва трудната част - да намериш истински такъв, а не шарлатанин! Както знаеш някои от билките могат да бъдат, а щом имаш толкова сериозен проблем не е добре да експериментираш! Бъди внимателна!
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Ползите от билките и билколечението

Мнениеот nadiii » 12 Мар 2014, 16:18

Аз искрено вярвам, че природата ни е дала всичко необходимо за болежките ни. Много хора не вярват, може би защото ефектът на билките идва чрез натрупване, той не е мигновен като при лекарствата, трябва да си постоянен и стриктен.
Аватар
nadiii
 
Мнения: 50
Регистриран на: 11 Мар 2014, 11:37

Re: Ползите от билките и билколечението

Мнениеот kamelia_ivanov » 13 Авг 2014, 04:51

Малко съм скиптично настроена към билколечението но има доста добри предложения :)
kamelia_ivanov
 
Мнения: 15
Регистриран на: 08 Авг 2014, 04:41

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта