Как да облекчим симптомите при менопауза?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Как да облекчим симптомите при менопауза?

Мнениеот kristiqna_georgieva » 22 Апр 2012, 13:21

Здравейте!
Искам да попитам по възрастните дами (извинявам се :)) какво са приемали и въобще приемали ли са някакви таблетки, по време на менопауза. Майка ми е на 49г. и е в такъв период, знаете за типичните топли вълни и бих искала да ми препоръчате и посъветвате как да облекчим неразположението. Бях и взела едни таблетки Феминост, но като че ли нямаха очаквания ефект. Знам, че има доста видове таблетки, също и някакви упражнения е добре да се правят, а и достатъчен прим на витамини е необходим, но на кои точно не ми е ясно. Затова ако можете да ме насочите., ще съм би много благодарна :)
Бяха ми препоръчали Феминорм дуо, според вас дали са добри таблетките?
kristiqna_georgieva
 
Мнения: 16
Регистриран на: 22 Мар 2012, 17:35

Re: Как да облеким симптомите при менопауза?

Мнениеот yoanna » 26 Апр 2012, 11:21

Не съм по-възрастна дама :mrgreen:, но мога да споделя какво пие майка ми в момента, защото започна много да се изпотява и никак не се чувства добре. Ходи на ендокринолог, който и изписа Феминорм - съдържа естествени фитоестрогени и е изцяло природен продукт, така пише на опаковката. На нея й влияе добре, но й е изписан след преглед при специалист в тази област. Най-добре да се посъветва с лекар, който ще прецени състоянието й и ще даде точния съвет как да се справи с неразположението при менопауза.
yoanna
 
Мнения: 61
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:17

Re: Как да облеким симптомите при менопауза?

Мнениеот micky » 08 Май 2012, 09:27

Моята майка въобще не е ходила на лекарска консултация за менопаузата. Една нейна приятелка и препоръча Фемовита капсули и тях пиеше. Не е имала проблеми :)
micky
 
Мнения: 108
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 08:48

Re: Как да облеким симптомите при менопауза?

Мнениеот михаела » 06 Окт 2012, 09:04

Изкам да попитам , моята майка е на 51 години и се чуства много зле , неможе да спи , има топли вълни , изнервена е какво трябва да и купа за да и облекча... Благодаря предварително!!!!!!!!!
михаела
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Окт 2012, 09:01

Re: Как да облеким симптомите при менопауза?

Мнениеот Ваня_13 » 06 Окт 2012, 11:48

михаела написа:Изкам да попитам , моята майка е на 51 години и се чуства много зле , неможе да спи , има топли вълни , изнервена е какво трябва да и купа за да и облекча... Благодаря предварително!!!!!!!!!

Най-добре е да отиде първо на лекар за да се види дали всичко е наред, дали няма миомни възли и т.н. Ако лекарят не изпише нещо за облекчаване на симптомите на менопаузата, може да започне да пие Феминорм Дуо, на билкова основа е и облекчава симптомите.Майка ми го пиеше и се чувстваше добре.
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: Как да облеким симптомите при менопауза?

Мнениеот Nady » 27 Юни 2013, 22:33

Здравейте,
Менопаузата ме мъчи вече 13 години. Всякакви лекарства съм пила, но нищо не помага.
Пишете ми - нещо, което да облекчи всичко свързано с това.
Благодаря Ви предварително!
Nady
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Юни 2013, 22:17

Re: Как да облекчим симптомите при менопауза?

Мнениеот mladost » 03 Фев 2014, 21:55

До всички, които страдат от тези ужасни вълни. пих какво ли не, без никакъв резултат. но намерих решението - магнезии. приемам магнезии 2пъти по 600мг.общо за деня . за 24 ч. 1200 мг. пия го от 1 седмица и забравих за проблема. можете да получите информация, като потърсите в интернет за магнезии и менопауза. дано да ви помогна.
mladost
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Фев 2014, 21:50

Re: Как да облекчим симптомите при менопауза?

Мнениеот Nightmare » 12 Яну 2017, 12:54

В добавките специално за менопауза няма ли магнезий, защо не действат тогава?
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта