Продукти за бръснене- с какво се бръснат вашите мъже?

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Продукти за бръснене- с какво се бръснат вашите мъже?

Мнениеот mecana » 23 Апр 2012, 15:14

Момичета, а какви продукти за бръснене използват вашите мъже? Порових из форума и не открих темичка, надавям се да няма друга подобна :oops:
На милото кожата му е много чувствителна и при всяко бръснене направо се обрива. Започва се едно мазане с лосиони, кремчета и т.н., тъкмо се пооправи и хайде пак бръсни. Не може да ходи брадясал, защото работата му не го позволява и поне веднъж в седмицата трябва да се избръсне гладко... В момента използва белия гел на Нивеа за чувствителна кожа, но приемам съвети на драго сърце и знам, че тук ще ги получа :) Сигурно трябва да сменим и самобръсначката, изчерпах се вече откъм варианти и затова моля за помощ...
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Продукти за бръснене

Мнениеот roshlata » 23 Апр 2012, 15:49

Привет :) Мъжът ми е със същия проблем - много чувствителна кожа, която винаги се зачервява и обрива след бръснене :? Препоръчаха му пяната за бръснене на Avene, която е противовъзпалителна. Използва и балсама след бръснене на същата марка, за чувствителна кожа и всичко е ок. Само за самобръсначката не съм много сигурна, но ще го питам и пак ще ти пиша.
roshlata
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2012, 15:46

Re: Продукти за бръснене

Мнениеот eleonora » 24 Апр 2012, 09:27

Моят мъж не се бръсне, но повечето марки предлагат продукти за бръснене за чувствителна кожа. По принцип използвам продуктите на Виши и знам, че мъжката серия има гел за бръснене и балсам след бръснене за чувствителна кожа - черни, с червено... каренце, квадратче, не знам как да го обясня. В аптеките със сигурност ги има или в по-скъпите козметични магазини. Питай продавач-консултантите те и ще те насочат, а и ще прочетеш по-подробно стикера с информацията за самия продукт :)
eleonora
 
Мнения: 66
Регистриран на: 28 Мар 2012, 10:04

Re: Продукти за бръснене

Мнениеот oho-boho » 25 Апр 2012, 11:08

mecana написа:Момичета, а какви продукти за бръснене използват вашите мъже? Порових из форума и не открих темичка, надавям се да няма друга подобна :oops:
На милото кожата му е много чувствителна и при всяко бръснене направо се обрива. Започва се едно мазане с лосиони, кремчета и т.н., тъкмо се пооправи и хайде пак бръсни. Не може да ходи брадясал, защото работата му не го позволява и поне веднъж в седмицата трябва да се избръсне гладко... В момента използва белия гел на Нивеа за чувствителна кожа, но приемам съвети на драго сърце и знам, че тук ще ги получа :) Сигурно трябва да сменим и самобръсначката, изчерпах се вече откъм варианти и затова моля за помощ...

Лореал имат пяна за бръснене за чувствителна кожа и въобще повечето марки предлагат такава линия. Може да опита да се бръсне след баня, за да се разширят порите и брадата да се омекоти доколкото може или преди да се избръсне да направи топъл компрес - мокри хавлиена кърпа с топла вода и я слага на брадата за 15-20 минутки. Би трябвало да има ефект :roll: След като се избръсне да нанесе крем, а не автършейв, за да се подхрани и успокои кожата. Повечето продукти за след бръснене съдържат спирт, който не се препоръчва за чувствителна кожа.
oho-boho
 
Мнения: 46
Регистриран на: 24 Апр 2012, 15:58

Re: Продукти за бръснене

Мнениеот genata76 » 25 Апр 2012, 11:50

mecana написа:Момичета, а какви продукти за бръснене използват вашите мъже? Порових из форума и не открих темичка, надавям се да няма друга подобна :oops:
На милото кожата му е много чувствителна и при всяко бръснене направо се обрива. Започва се едно мазане с лосиони, кремчета и т.н., тъкмо се пооправи и хайде пак бръсни. Не може да ходи брадясал, защото работата му не го позволява и поне веднъж в седмицата трябва да се избръсне гладко... В момента използва белия гел на Нивеа за чувствителна кожа, но приемам съвети на драго сърце и знам, че тук ще ги получа :) Сигурно трябва да сменим и самобръсначката, изчерпах се вече откъм варианти и затова моля за помощ...

Един мъжки съвет ;) Моята кожа е същата и по едно време направо се бях обезобразил. В момента използвам 2 продукта от серията Polaar men - олио за бръснене и флуид за след бръснене. Скъпи са, но парите си заслужават :roll: А ако брадата е по-твърда и упорита, олиото може да се нанасе и върху него да се сложи друг продукт за бръснене за чувствителна кожа. На Нивеа има един измиващ крем, който подготвя кожата за бръснене - не съм го използвал, но ми го похвалиха, че е добър. За себе си вече съм намерил продуктите, които ми понасят на кожата и не мисля да ги сменям, дано само не ги спрат от производство някой ден :mrgreen:
genata76
 
Мнения: 27
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:35

Re: Продукти за бръснене

Мнениеот teddy » 04 Май 2012, 14:12

mecana написа:Момичета, а какви продукти за бръснене използват вашите мъже? Порових из форума и не открих темичка, надавям се да няма друга подобна :oops:
На милото кожата му е много чувствителна и при всяко бръснене направо се обрива. Започва се едно мазане с лосиони, кремчета и т.н., тъкмо се пооправи и хайде пак бръсни. Не може да ходи брадясал, защото работата му не го позволява и поне веднъж в седмицата трябва да се избръсне гладко... В момента използва белия гел на Нивеа за чувствителна кожа, но приемам съвети на драго сърце и знам, че тук ще ги получа :) Сигурно трябва да сменим и самобръсначката, изчерпах се вече откъм варианти и затова моля за помощ...

Мъжа ми не се бръсне много често, а се минава с машинката за подстригване. Когато се бръсне обаче, го прави с гел за бръснене, а не с пяна и използва само самобръсначките на Жилет. След това си слага автършейв-балсам, а не от тези спиртосаните, защото от тях кожата може да се възпали. И нещо много важно - знам, че не е хубаво да се повтаря много на едно и също място или да се минава кожата на контра. Така прозвуча, все едно аз се бръсна :mrgreen:
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Продукти за бръснене

Мнениеот krasko » 04 Май 2012, 16:37

Използвам продуктите на Жилет - доволен съм от тях. Друго нещо, което не виждам да е упоменато в по-горните постове е, че не бива да се натиска много, а по-скоро трябва да се правят леки и плавни движения. Задължително използвам крем за лице след това, за да хидратирам кожата и да се успокои след интервенцията :)
krasko
 
Мнения: 38
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:21

Re: Продукти за бръснене

Мнениеот peter pan » 27 Юни 2012, 16:56

За бръснене използвам гела на Eucerin, а вместо афтършейв нанасям противостареещия крем. И двата продукта са за чувствителна кожа, предразположена към раздразнения. Не се бръсна често, защото винаги имам проблеми след това. Минавам си брадата основно с машинката, но понякога ми се налага да съм гладко избръснат и няма как.

Eucerin_gel.jpeg
Eucerin_gel.jpeg (2.72 KiB) Прегледано 974 пъти
peter pan
 
Мнения: 25
Регистриран на: 06 Юни 2012, 12:43

Re: Продукти за бръснене

Мнениеот beautymaniac » 15 Ное 2012, 13:17

Моят мъж си поръчва от ягодката продукти от серията на Клиник Skin Supplies For Men и е много доволен. Няма никакви проблеми с бръсненето :D
beautymaniac
 
Мнения: 173
Регистриран на: 22 Окт 2012, 14:35

Re: Продукти за бръснене- с какво се бръснат вашите мъже?

Мнениеот Kaya » 18 Май 2017, 12:22

Мога да ви дам идея, някои депилиращи кремове са по-силни и вършат работа и за брадата, особено мъжете с чувствителна кожа и предразположени към образуването на подкожни косъмчета, могат да изпробват депилиращи кремове и да се отърват от проблема с бръсненето,.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron