Твърд или течен сапун използвате?

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Твърд или течен сапун използвате?

Мнениеот oho-boho » 02 Май 2012, 12:19

Хайде сега споделяйте мнения - какъв сапун използвате :) Вкъщи винаги има и твърд и течен сапун, но твърдия го използвам по-скоро, за да изпера нещо набързо и на ръка... Препоръчайте ми такъв, който по възможност да не изсушава много кожата на ръцете :roll:
oho-boho
 
Мнения: 46
Регистриран на: 24 Апр 2012, 15:58

Re: Твърд или течен сапун?

Мнениеот mimeto » 02 Май 2012, 13:26

По принцип течния сапун би трябвало да е по-щадящ към кожата, но за мен не е така. Наскоро ми препоръчаха сапун, който съдържа зехтин и етерични масла :roll: Дори си мия лицето с него и ми действа много добре. Марката е Алепо и има поне 10-тина разновидности, като повечето са подходящи и за коса. Единият беше против пърхот, другия за суха и чувствителна кожа, против бръчки, не ги запомних на пръв прочит, но ми ги похвалиха и аз също останах доволна. Иначе от другите сапуни използвам този на Дав с краставицата, но единствено за ръце.
mimeto
 
Мнения: 57
Регистриран на: 26 Апр 2012, 15:25

Re: Твърд или течен сапун?

Мнениеот bobito » 02 Май 2012, 16:41

Не вярвам, че има сапун, който да не изсушава кожата, но няма как да минем без неговата употреба :roll: Предпочитам течните сапуни, защото върху твърдите се задържат разни гъбички и бактерии, а и течния по лесно се използва.
Не съм ги чувала тези сапуни Алепо, а още по-малко пък съм ги виждала, но щом са със зехтин и етерични масла сигурно ще са по-щадящи към кожата. Откъде мога да си купя и каква е цената горе-долу?
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

Re: Твърд или течен сапун?

Мнениеот roshlata » 03 Май 2012, 09:13

Използвам само и единствено течен сапун, защото кожата на ръцете ми е много чувствителна и дори мия чиниите, и чистя с гумени ръкавици. Купувам си течния сапун на Фарматайс - този, който е с нар. С него не си усещам кожата толкова опъната и не ми се появяват зачервявания и по-сухи участи, с които веднага се сдобивам, ако използвам твърд сапун.
roshlata
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2012, 15:46

Re: Твърд или течен сапун?

Мнениеот yoanna » 03 Май 2012, 16:03

Купувам си глицеринов сапун, независимо дали е течен или твърд. Не изсушава кожата като останалите сапуни и дори го използвам за лицето си - обикновено използвам на Капус, защото по мое мнение е най-добър от всички глицеринови сапуни.
yoanna
 
Мнения: 61
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:17

Re: Твърд или течен сапун?

Мнениеот dochkata » 07 Май 2012, 15:03

Аз използвам само бебешки сапуни, защото от известно време съм забелязала, че от някои препарати кожата по ръцете ми се обрива и ме сърби много неприятно. Каквито и кремове да мажа, облекчението е временно. Бебешкия сапун е по-деликатен и не дразни толкова кожата, а от време на време си купувам и измиващ гел с помпичка - по-лесно се използва и е по-удобен :)
dochkata
 
Мнения: 37
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:27

Re: Твърд или течен сапун?

Мнениеот eleonora » 09 Май 2012, 14:49

dochkata написа:Аз използвам само бебешки сапуни, защото от известно време съм забелязала, че от някои препарати кожата по ръцете ми се обрива и ме сърби много неприятно. Каквито и кремове да мажа, облекчението е временно. Бебешкия сапун е по-деликатен и не дразни толкова кожата, а от време на време си купувам и измиващ гел с помпичка - по-лесно се използва и е по-удобен :)

И аз съм със същия проблем и от известно време си купувам течния сапун на Бочко Сензитив. Има и с Алое Вера, но с този се чувствам най-добре, защото е с по-високо съдържание на глицерин. Вечер задължително си мажа ръцете със... зехтин - чудесна възстановяваща маска за суха кожа ;)
eleonora
 
Мнения: 66
Регистриран на: 28 Мар 2012, 10:04

Re: Твърд или течен сапун?

Мнениеот mecana » 15 Май 2012, 11:39

Купувам само и единствено сапуните на Safeguard и по специално този с глицерин. Не изсушава кожата на ръцете ми и дори понякога го използвам за лице. Safeguard с алое също ми харесва и мирише много приятно... Вкусове всякакви :) В банята съм си сложила ароматизатор от... сапунчета - първо е много цветен и красив, и второ ухае непрекъснато, след като се намокри с вода. Направен е от различни парченца цветен сапун, които са нанизани на канап, предполагам сте ги виждали по магазините. Много обичам такива неща и не си ги спестявам, защото ми създават настроение ;)
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Твърд или течен сапун?

Мнениеот aninka » 16 Май 2012, 09:58

Твърд или течен сапун - какво значение има, важното за мен е да е по-щадящ към кожата. Вкъщи всички използваме бебешкия сапун на WELEDA, който е изцяло на растителна основа, с глицерин и етерични масла - разкошен е!

weleda-soap.jpeg
weleda-soap.jpeg (5.27 KiB) Прегледано 2493 пъти
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15

Re: Твърд или течен сапун?

Мнениеот ema_stef » 13 Ное 2012, 19:36

Не знам защото но предпочитам за ръцете си да ползвам твърд сапун за разлика от тялото си за което използвам душ гелове. Мисля си че твърдия сапун измива по-добре от течния сигурно е мое втълпяване, но съм съгласна че наистина няма значение дали е течен или твърд важното е да е нежен към кожата, въпреки че не само сапуна но и твърдата вода с която се мием всеки ден добавя към вредите и изсушаване на кожата извънредното :D
ema_stef
 
Мнения: 16
Регистриран на: 23 Окт 2012, 18:19

Следваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта