Има ли полза от водата с йод?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Re: Има ли полза от водата с йод?

Мнениеот jodis » 12 Май 2012, 21:13

Forman написа:Разгледах листовката, но именно този широк спектър на приложение ме притеснява.То излиза, че предпазва и лекува всичко! От СПИН до хранително натравяне. Аз лично съм скептично настроен към тази вода, за мен е обикновена минерална, но на много висока цена!


Ежедневно постъпващият в организма йод (Йодис) не "лекува всичко", а именно предпазва, защото поддържайки нормалната дейност на щитовидната жлеза, вие поддържате и нормална обмяната на веществата и по такъв начин намалявате натрупването на токсини в кръвта. Колкото по малко токсини в кръвта и клетките, толкова по-силен става имунитетът. Силен клетъчен имунитет - крепко здраве. Йодис - това е висококачествена артезианска вода, обогатена с йони на йод. Половинлитровата бутилка обезпечава месечната дневна доза на йод и цената е еднаква за страните от ЕС.
jodis
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Май 2012, 20:30

Re: Има ли полза от водата с йод?

Мнениеот jodis » 12 Май 2012, 21:37

eleonora написа:Не знам доколко водата, за която пишете съдържа йод и доколко е само минерална, но знам, че йодния дефицит е причина за много болести в човешкия организъм. Според лекари 1,5 милиарда от населението в света, боледува точно поради тази причина - липсата на йодна профилактика. Когато бях бременна, ми се наложи да приемам йод /беше някакъв концентрат, не си спомням точно/, тъй като стойностите бяха занижени, а в този случай има опасност от аборт или от раждане на дете с умствена изостаналост :idea:


Температурата на тялото е свързана със състоянието на щитовидната жлеза. Има прост домашен тест, който се нарича Базисен Температурен Тест на Барнес (БТТБ). Нормалната температура на тялото в течение на 10 минути се държи между 36.56 - 36.78. По-високата от 36.78 температура говори за повишена дейност на щитовидната жлеза. По-ниската от 36.56 температура говори за понижена дейност на щитовидната жлеза. Воден разтвор, обогатен с йони на биологически активен йод (БАЙ) нормализира йодния статус и дейността на щитовидната жлеза. И всяка бременна жена може сама да контролира своето и на бъдещето дете здраве.
jodis
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Май 2012, 20:30

Re: Има ли полза от водата с йод?

Мнениеот Камелия » 30 Май 2012, 16:08

Смятам, че има полза от пиенето на вода с йод, особено при бременни и подрастващи. Когато бях ученичка, ни раздаваха таблетки с йод за профилактика на ракови заболявания и заболявания на щитовидната жлеза.Смятам да пробвам с тази вода с йод.
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Има ли полза от водата с йод?

Мнениеот shushito » 12 Юни 2012, 11:20

А знаете ли как бихте могли да си направите бърз и ефикасен тест в домашни условия, за да установите дали организма ви има нужда от допълнително количество йод? Изберете си място, например ръката, където да нанесете йод на пространство от кожата колкото монета от 1 лев. Ако сутринта не си личи къде сте нанесли йода, то вашия организъм непременно се нуждае от допълнителен прием, за да функционира нормално. Вие сами преценете дали има полза от водата с йод, в случай че страдате от йододефицит :idea:
shushito
 
Мнения: 59
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:30

Re: Има ли полза от водата с йод?

Мнениеот Rali_hr » 19 Яну 2015, 17:25

Не бих пила ей така за профилактика каквото и да е било,особено пък йод! Както истояита в грипа ли беше, когато всички си мажеха ходилата с йод. :lol:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Има ли полза от водата с йод?

Мнениеот black » 22 Окт 2016, 19:35

Това за ходилата още е актуално :smile: . На една позната скоро й откриха занижена функция на щитовидната и лекарят й беше казал да спи с намазани с йод ходила. Явно има ефект. За пиене на йод аз също не бих посмяла, макар че едва ли ще продават такъв продукт, ако не става за пиене.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Предишна

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта