Има ли полза от водата с йод?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Има ли полза от водата с йод?

Мнениеот Снежана » 09 Май 2012, 09:54

Здравейте, страдам от нарушена функция на щитовидната жлеза, но лекуващия ми лекар ме увери, че няма да е нужна операция и съм на медикаментозно лечение. Нивата на хормоните трийодтиронин (ТЗ) и тироксин (Т4) не са в норма, от което имам неприятно изпотяване, честа умора и студени крайници. Тъй като случайно ми попадна листовката на Йодис концентрат искам да попитам, дали някой е пил тази обогатена с йод вода? В листовката пише, че се прилага за профилактика на дефицита на йод, но искам да попитам може ли да се прилага и паралелно с медикаменти за лечение на щитовидната жлеза? Тъй като в листовката също така пише, че това не е лекарство, а продукт за ежедневна употреба от деца и възрастни, как се пие и за какъв период от време?
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Има ли полза от водата с йод?

Мнениеот oho-boho » 09 Май 2012, 10:36

Честно казано за пръв път чувам за тази вода :roll: Поразрових се малко из интернет, нали чичко Google знае всичко :) и пише наистина чудесни неща - дори и само половината от тях да са верни, ще си я купя.
Всъщност това е минерална вода, която е обогатена с йод и може да се прилага при бебета, деца и възрастни, като няма опасност да се натрупа в организма, защото лесно се приема и съответно отделя от клетките в тялото ни. Йодната вода, ако мога така да я нарека, е напълно безвредна и не пречи на приема на лекарства, а дори напротив - подобрява тяхното усвояване от организма. В листовката би трябвало да е обяснено как се пие, предполагам че е съобразено с възрастта и съответния проблем :roll:
Как въздейства върху организма:
1. Има антиоксидантни и радиопротекторни свойства. Неутрализира действието на радиацията
2. Компенсира недостига на йод в организма, независимо от възрастта
3. Възстановява хормоналния баланс
4. Подсилва имунитета и прочиства кръвта от инфекции /вирусни, бактериални, паразитни, гъбични и т.н./
5. Сваля напрежението и стреса
Това успях да изнамеря и се надявам да съм ти била полезна по някакъв начин :)
oho-boho
 
Мнения: 46
Регистриран на: 24 Апр 2012, 15:58

Re: Има ли полза от водата с йод?

Мнениеот Forman » 09 Май 2012, 11:43

Разгледах листовката, но именно този широк спектър на приложение ме притеснява.То излиза, че предпазва и лекува всичко! От СПИН до хранително натравяне. Аз лично съм скептично настроен към тази вода, за мен е обикновена минерална, но на много висока цена!
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Има ли полза от водата с йод?

Мнениеот eleonora » 09 Май 2012, 14:24

Не знам доколко водата, за която пишете съдържа йод и доколко е само минерална, но знам, че йодния дефицит е причина за много болести в човешкия организъм. Според лекари 1,5 милиарда от населението в света, боледува точно поради тази причина - липсата на йодна профилактика. Когато бях бременна, ми се наложи да приемам йод /беше някакъв концентрат, не си спомням точно/, тъй като стойностите бяха занижени, а в този случай има опасност от аборт или от раждане на дете с умствена изостаналост :idea:
eleonora
 
Мнения: 66
Регистриран на: 28 Мар 2012, 10:04

Re: Има ли полза от водата с йод?

Мнениеот boncho green » 09 Май 2012, 17:30

По всяка вероятност полза от водата с йод има и то голяма. Недостигът на йод в организма на човек води до редица заболявания, най-вече свързани с ендокринната функция на щитовидната жлеза. А както знаем хормоните, секретирани от щитовидната жлеза "управляват" до голяма степен растежа и развитието на организма ни. Липсата на йод е проблем, свързан най- вече със забързаното ни ежедневие и невъзможността да си го набавяме по естествен път, т.е. да консумираме такива храни, които са негов източник. Поради тази причина, аз бих си взел такава водичка, защото е достъпен и бърз начин за набавяне необходимите количества от ценния елемент.
boncho green
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Май 2012, 17:24

Re: Има ли полза от водата с йод?

Мнениеот dimitrova_70007 » 09 Май 2012, 17:38

Никога не съм чувала за вода, обогатена с йод... Сега се замислям, че не е никак лоша идея, при все че в последно време масово се наблюдава хронична липса на йод. Бих пробвала от любопитство, особено щом помага за толкова много и различни проблеми. Предполагам, че е вярно, защото йодът е ценен елемент, който участва в редица процеси в нашия организъм и има много функции.
dimitrova_70007
 
Мнения: 62
Регистриран на: 06 Яну 2012, 11:14

Re: Има ли полза от водата с йод?

Мнениеот mecana » 10 Май 2012, 09:06

Аз пък прочетох, че влияе добре при анемия и ще купя за сина си, защото хемоглобина му винаги е под нормата. Рибата не му е от любимите ястия, а капките с желязо при нас не дадоха желания резултат. Плюс това не мисля, че е скъпа, защото водата, обогатена с йод не замества дневния прием на вода, а се приема по няколко лъжички. Мога да я добавям към сокчета, супички и т.н., което напълно ме устройва :)
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Има ли полза от водата с йод?

Мнениеот monito » 11 Май 2012, 09:41

Не случайно на пазара се предлагат продукти, като йодирана сол и йодирана захар, а сега и йодирана минерална вода. Всичко това е с цел да се намали йододефицита в човешкия организъм, който от своя старана води до редица здравословни проблеми. Някои от тях са: увеличение на щитовидната жлеза, нарушен менструален цикъл, безплодие и т.н. Йодът е включен и във витамините, които приемат бременните жени, защото неговия недостиг може да се отрази на слуха на детето и за повлияе негативно върху неговото умствено развитие.
Йодът активизира организма срещу рак на гърдата, матката, яйчниците и белия дроб при жените, а при мъжете срещу рак на простата и тестисите.
Следствие на гореспоменатото мога да обобщя - да, има полза от водата с йод!
monito
 
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:13

Re: Има ли полза от водата с йод?

Мнениеот jodis » 12 Май 2012, 20:35

Взаимодействие с лекарствени препарати: органолептичните свойства на ЙК позволяват добро взаимодействие с различни препарати, имат универсално приложение, добър природен стабилизатор, благодарение на което ефективността на приеманите медикаменти се увеличава с 30%.
jodis
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Май 2012, 20:30

Re: Има ли полза от водата с йод?

Мнениеот jodis » 12 Май 2012, 20:37

Снежана написа:Здравейте, страдам от нарушена функция на щитовидната жлеза, но лекуващия ми лекар ме увери, че няма да е нужна операция и съм на медикаментозно лечение. Нивата на хормоните трийодтиронин (ТЗ) и тироксин (Т4) не са в норма, от което имам неприятно изпотяване, честа умора и студени крайници. Тъй като случайно ми попадна листовката на Йодис концентрат искам да попитам, дали някой е пил тази обогатена с йод вода? В листовката пише, че се прилага за профилактика на дефицита на йод, но искам да попитам може ли да се прилага и паралелно с медикаменти за лечение на щитовидната жлеза? Тъй като в листовката също така пише, че това не е лекарство, а продукт за ежедневна употреба от деца и възрастни, как се пие и за какъв период от време?



Взаимодействие с лекарствени препарати: органолептичните свойства на ЙК позволяват добро взаимодействие с различни препарати, имат универсално приложение, добър природен стабили-затор, благодарение на което ефективността на приеманите медикаменти се увеличава с 30%.[/b]
jodis
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Май 2012, 20:30

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта