Източване на НЗОК

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Източване на НЗОК

Мнениеот edinroditel » 13 Май 2012, 23:56

д-р Стефан Илиев Сапунджиев
Специалист: Стоматолози, Лекари по дентална медицина, Лекар по дентална медицина
Населено място: Област Добрич, Добрич град
Адрес: гр. Добрич, ул. "Г. Кирков" № 72 А
Телефон: 058 627320; 0888 616576

Заради този "стоматолог", срещу когото се води дело в Добрич, ни разпитваха цял ден с детето ми на другия край на България, в качеството на свидетели.
Друг зъболекар с такава фамилия в добричките сайтове няма.
Вероятно е заявил дейности по стоматологичния пакет на детето в период, който не сме ползвали.
Шокирана съм, защото не познаваме този "доктор" и никога не сме ходили в Добрич.
Той откъде има данните на дете от 500 км, което никога не е виждал и лекувал?
Може би трябва да заведа дело ...
Явно в пациентските данни има изтичане, щом някой може да "усвоява" дейности - май го наричат "източване на НЗОК". Дано компетентният съд си свърши работата.
Какво да обясня на изплашеното си от полицаи, следователи и графолози дете и как то ще гледа на стоматолозите?
edinroditel
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Май 2012, 23:01

Re: Източване на НЗОК

Мнениеот Камелия » 14 Май 2012, 10:05

За съжаление последно време, все повече подобни случаи ни стигат до съзнанието. Аз лично съм се сблъсквала с подобен случай, при който мой близък постъпи в болница и лежа там една седмица. Беше приет по спешност в кардиологично отделение за една седмица му бяха направени доста изследвания, но в епикризата бяха описани още няколко, който не му бяха направени. Ще ми зададете въпроса ние как разбрахме?! Ами тъй като положението не се подобри отидохме на частно в кабинета на една доцентка, която като погледна епикризата онемя. Оказа се, че са направени холтер, вело и т.н., а за тези изследвания здравната каса плаща много. След като се наложи отново да влезне в болница за да му се направят вече реалните изследвания се оказа, че диагнозата, която никак не беше лека - бяха му казали, че няма да му издържи сърцето дълго време, че има уголемено сърце, че 2/3 от сърцето не функционира, във всичко това няма ни един процент истина. Човека си живее щастливо, без никакви сърдечни проблеми и по нищо не личи, че може да има заплаха за здравето му или сърцето му.
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Източване на НЗОК

Мнениеот tochica » 14 Май 2012, 10:30

Че това си е повсеместна практика според мен :x Мъжа ми преди години е лежал в болница уж с хепатит, а след това се оказва, че не е имало нищо подобно. Една позната лежа с детето си, уж с пневмония, а след като са й направили снимка не се е установила болестта, но пък ги държаха в болницата 10 дена :shock: Въобще има много да се пише по тази тема и предполагам всеки от нас или пряко е участвал в подобни схеми, или има познати, използвани от болнични заведения и лекари с точно тази цел - източване на НЗОК!
tochica
 
Мнения: 40
Регистриран на: 10 Май 2012, 15:24

Re: Източване на НЗОК

Мнениеот SunFlower » 16 Май 2012, 15:44

Всички виждаме какво става край нас, но никой не се опитва да промени нещо. Защо? Как така в отчетите на здравната каса се споменават чест цифрени суми, а след това се обявяват фалирани болници?
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36


Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта