Кангал - неочаквана агресия

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Кангал - неочаквана агресия

Мнениеот Pipilota » 08 Май 2018, 11:42

Всичко това звучи ужасно, колкото и да ме убеждават хората, кучето си е куче. Много ги обичам, но никога не си застрахован. За домашен любимец се взема по-дрена подора, дето и да те ухапе, шута ти ще му е по-тежък от захапката, а не животно, което може да те изяде. Явно това живее на двора и темата наистина е стара, кой знае какво се случило с животното в наши дни.
но съветът ми е, ако не можете да се справите сами, да потърсите помощта на хора, които се занимават с обучение на кучета.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кангал - неочаквана агресия

Мнениеот nikolov757 » 30 Май 2018, 19:11

Проблемът не е в кучетата, а у вас. Трябва да правят айкю тестове на всеки, който иска куче.

Винаги, преди да си вземете куче, се запознайте с основните поведенчески и екстериорни особености на набелязаната порода.

Освен това, към имащите проблем с кучетата си, няма точни стъпки за решаването му! В 99% от случаите, виновните сте вие. Разяснете обстоятелствата и може да получите адекватни отговори.
nikolov757
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Май 2018, 19:05

Re: Кангал - неочаквана агресия

Мнениеот Pipilota » 31 Май 2018, 11:26

Интелигентните хора също могат да бъдат идиоти. :lol:
Спроед мен човек трябва да може да се преценя, дали може да се справи снещо, или не. Защото , когато отглеждаш голямо куче, то си има повече грижи и е по-трудно, отколкото един пинчер, или дакел, кокер и т.н.
А и малките кучета по-лесно се респектират.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Предишна

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта