Кангал - неочаквана агресия

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Кангал - неочаквана агресия

Мнениеот reisi » 16 Май 2012, 16:05

Здравейте приятели,имам куче кангал, съпругат ми го подари най вероятно с цел да запълни макар и една малка част от празнината която изпитвам от липса на дете.Вече е на 4 години,и действително бяхме много щастливи.Всичко ми беше позволено от него с исключение на храната.Веднъж като му я дам,трябваше да се отдалеча иначе става опасно.Разбира се аз го правех,но два пъти без да искам допусках грешка,първия път ме захапа,втория не можа защото беше вързан.Тъкмо бях забравила тези инциденти и си живеехме щастливо,една вечер се приближих докато ядеше,изръмжа ми и аз идиотката вместо да се отдалеча леко го ритнах,ядосах му се,защо ми ръмжи,та нали аз му давам храната.Това което последва не го пожелавам на никой.Не беше вързан,нахвърли ми се на два пъти ,може би щеше да продължи но от виковете ми дойде комшията.Ръцете ми бяха нахапани на няколко места,добре че ги поставих пред гърдите и лицето си.Беше ужасно!Кажете ми как мога да продължа да живея с тази картина пред очите ми без да се разделя с него.Вече не е същото,той забрави но аз не мога!
reisi
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Май 2012, 15:12

Re: Кангал

Мнениеот mimeto » 16 Май 2012, 16:25

Това, което ти се е случило е просто... ужасно и много съжалявам :? А мъжа ти на какво мнение е по въпроса? Не бях чувала за тази порода кучета, но видях снимка в интернет - огромно куче и като чета поста ти си имала късмет, че е дошъл комшията. Не си длъжна да съжителстваш с него при положение, че си преживяла такъв стрес, а аз ако съм на мястото на мъжа ти не знам какво ще го направя това куче. В къща ли живеете? Защото като видях колко е голямо... И ние имаме две кучета на лозето, но са винаги вързани, защото и мен ме е страх :? Ти си по-важната в случая и мъжа ти трябва да те подкрепи каквото и решение да вземеш!
mimeto
 
Мнения: 57
Регистриран на: 26 Апр 2012, 15:25

Re: Кангал

Мнениеот SunFlower » 16 Май 2012, 16:54

reisi написа:Здравейте приятели,имам куче кангал, съпругат ми го подари най вероятно с цел да запълни макар и една малка част от празнината която изпитвам от липса на дете.Вече е на 4 години,и действително бяхме много щастливи.Всичко ми беше позволено от него с исключение на храната.Веднъж като му я дам,трябваше да се отдалеча иначе става опасно.Разбира се аз го правех,но два пъти без да искам допусках грешка,първия път ме захапа,втория не можа защото беше вързан.Тъкмо бях забравила тези инциденти и си живеехме щастливо,една вечер се приближих докато ядеше,изръмжа ми и аз идиотката вместо да се отдалеча леко го ритнах,ядосах му се,защо ми ръмжи,та нали аз му давам храната.Това което последва не го пожелавам на никой.Не беше вързан,нахвърли ми се на два пъти ,може би щеше да продължи но от виковете ми дойде комшията.Ръцете ми бяха нахапани на няколко места,добре че ги поставих пред гърдите и лицето си.Беше ужасно!Кажете ми как мога да продължа да живея с тази картина пред очите ми без да се разделя с него.Вече не е същото,той забрави но аз не мога!

Здравейте, това което знам за тази порода, е че са много големи кучета забранени в някои държави. Породата е селектирана в Турция за това се води Турски кангал. За останалите във форума искам да кажа, че големината на това куче в 70-75 см. за женските индивиди, за мъжките 80-85см. Теглото на женските е 40-50 кг, за мъжките 70-80, но има случаи за 100 килограмови кучета. Породата е наречена турски кангал от град наречен Кангал, провинция Сивас.
Моят личен съвет е да се разделите с кучето колкото и да ви е тежко тъй като след като ви е нападнало веднъж ще го направи и пак и следващия път може да е фатален.
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

Re: Кангал

Мнениеот nikita » 17 Май 2012, 09:48

Кучетата от породата Кангал са всъщност турските овчарски кучета и са отглеждани само с тази цел - да бъдат пазачи на стадото и да охраняват овцете от хищници или хора, които представляват потенциална опасност за тях. Дори от няколко години износа на кучета Кангал от територията на Турция е забранен със закон, а ако евентуално някой чужденец получи разрешение подписва декларация, че няма да го кръстосва с други породи кучета.
Не ми е ясно доколко тези кучета са подходящи за домашни любимци или вие го отглеждате за пазач, но това което ви се е случило е наистина страшно. Ами то сигурно тежи повече от вас... Говорете с мъжа си, той ще ви разбере. Щом изпитвате страх от него, няма място в дома ви!
nikita
 
Мнения: 66
Регистриран на: 30 Мар 2012, 16:46

Re: Кангал

Мнениеот Silvi » 17 Май 2012, 11:25

И моят съвет мило, момиче е да се разделите в кучето колкото и да ви е тежко. Все пак живота ви не е ли по-ценен от този на кучето?
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Кангал

Мнениеот reisi » 17 Май 2012, 19:00

Благодаря на всички за съветите.Аз живея в Турция,българка съм,съпругат ми е турчин.Кучето Кангал в Турция е на голяма почит и уважение. Пази овцете от вълците,за целта овчарите им режат ушите и на врата им слагат железен нашийник със шипове,по нищо не им отстъпва,голямо,силно, здраво,умно,невероятно уверено в себе си.А когато е за пазач на къща,безпределно верен на стопанина,но в случая най вероятно съпругат ми е за него стопанина,патрона а аз негова приятелка–член от глутницата.Нито мога да забравя това което направи с мен,нито очите му пълни с обич.Ако го видите сега колко е нещастен,чувства всичко което аз изпитвам.
reisi
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Май 2012, 15:12

Re: Кангал

Мнениеот trojan horse » 17 Май 2012, 20:24

reisi написа:Благодаря на всички за съветите.Аз живея в Турция,българка съм,съпругат ми е турчин.Кучето Кангал в Турция е на голяма почит и уважение. Пази овцете от вълците,за целта овчарите им режат ушите и на врата им слагат железен нашийник със шипове,по нищо не им отстъпва,голямо,силно, здраво,умно,невероятно уверено в себе си.А когато е за пазач на къща,безпределно верен на стопанина,но в случая най вероятно съпругат ми е за него стопанина,патрона а аз негова приятелка–член от глутницата.Нито мога да забравя това което направи с мен,нито очите му пълни с обич.Ако го видите сега колко е нещастен,чувства всичко което аз изпитвам.

Трябва по някакъв начин да му покажеш че си по силна от него, може да пробваш с намордник и тогава си прави експерименти докато му даваш храната.Кучетата усещат и ако и най малко изпитваш страх пак ще ти скочи.Моите кучета са ловни но са научени като ме видят с храната веднага се прибират в колибата слагам им и след това излизат да ядът.Без тояга не успях, скачаха отгоре ми и ме цапаха много,изисква много постоянна работа с кучето и много време.Успех
trojan horse
 
Мнения: 23
Регистриран на: 14 Фев 2012, 21:33

Re: Кангал

Мнениеот Finger » 18 Май 2012, 11:02

reisi написа:Здравейте приятели,имам куче кангал, съпругат ми го подари най вероятно с цел да запълни макар и една малка част от празнината която изпитвам от липса на дете.Вече е на 4 години,и действително бяхме много щастливи.Всичко ми беше позволено от него с исключение на храната.Веднъж като му я дам,трябваше да се отдалеча иначе става опасно.Разбира се аз го правех,но два пъти без да искам допусках грешка,първия път ме захапа,втория не можа защото беше вързан.Тъкмо бях забравила тези инциденти и си живеехме щастливо,една вечер се приближих докато ядеше,изръмжа ми и аз идиотката вместо да се отдалеча леко го ритнах,ядосах му се,защо ми ръмжи,та нали аз му давам храната.Това което последва не го пожелавам на никой.Не беше вързан,нахвърли ми се на два пъти ,може би щеше да продължи но от виковете ми дойде комшията.Ръцете ми бяха нахапани на няколко места,добре че ги поставих пред гърдите и лицето си.Беше ужасно!Кажете ми как мога да продължа да живея с тази картина пред очите ми без да се разделя с него.Вече не е същото,той забрави но аз не мога!

От както се помня се занимавам с кучета, била съм хапана много пъти, но вие малко сте пропуснали една основна част от възпитанието и дресирането на това животно. Още в самото начало когато си вземете куче за домашен любимец трябва да му покажете кой е господарят, вие или то. Явно заради тази ваша грешка, вие страдате сега. Единствения начин за да не се стигне до по-лошо е да се разделите с кучето и да си вземете друг домашен любимец, по-малък и по-лесен за дресиране. Успех! Все пак крайното решение е ваше!
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: Кангал

Мнениеот marto » 30 Май 2012, 08:08

reisi написа:Благодаря на всички за съветите.Аз живея в Турция,българка съм,съпругат ми е турчин.Кучето Кангал в Турция е на голяма почит и уважение. Пази овцете от вълците,за целта овчарите им режат ушите и на врата им слагат железен нашийник със шипове,по нищо не им отстъпва,голямо,силно, здраво,умно,невероятно уверено в себе си.А когато е за пазач на къща,безпределно верен на стопанина,но в случая най вероятно съпругат ми е за него стопанина,патрона а аз негова приятелка–член от глутницата.Нито мога да забравя това което направи с мен,нито очите му пълни с обич.Ако го видите сега колко е нещастен,чувства всичко което аз изпитвам.

Много ми е интересно да разбера мъжа ви на какво мнение е по въпроса?
Ние също живеем в къща и в двора имаме две овчарки, които винаги са вързани. Едната е много лоша и единствено аз я храня, защото жена ми се страхува от нея. Това са кучета пазачи и определено не са подходящи за домашни любимци :idea: Ако нещо подобно се случи с жена ми, независимо от колко време имам кучето, изобщо няма и да се замисля, а на секундата ще го махна. В крайна сметка жена ми е по-важна, не е ли така? Щом вашето куче се е осмелило веднъж да ви нападне, ще го направи отново и отново. Кучетата усещат кога се страхуваме от тях, а вие няма как да прикриете този страх след случилото се... Разбира се, че решението си остава ваше, но си помислете добре, защото следващия път комшията може да не се окаже наблизо :idea:
marto
 
Мнения: 42
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:39

Re: Кангал - неочаквана агресия

Мнениеот suzana1990 » 07 Май 2018, 18:54

Виждам, че темата е старичка, но мой познат има подобен проблем и исках да попитам дали сте решили вашият, и как ако е така.
Благодаря предварително.
Обичам ви всички.Кучета
suzana1990
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Май 2018, 18:47

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта