Добре дошли в йога клуб "Намасте", град Стара Загора

Състезания, актуални теми от света на спорта, спорта като здраве, забавни теми, полезни съвети

Re: ЙОГА

Мнениеот tweety » 03 Яну 2012, 16:37

d_2 написа:

Ето някои интересни упражнения, които са много полезни, особено за разтоварване...след дълъг работен ден... :mrgreen:

Мерси d_2 и Дичо, смятам още тази вечер да го пробвам това.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: ЙОГА

Мнениеот pasta » 03 Яну 2012, 23:49

tweety написа:
pasta написа:Йогата опрделено ще е предизвикателство,което смятам да приема тази година ;).

Сподели впечатленията си после и в кой клуб си се записала за тренировки.

Смятам да започна в домашна обстановка и сега търся подходящ ДВД -диск за начинаещи.Препоръчайте ми, моля.
pasta
 
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Дек 2011, 11:37

Re: ЙОГА

Мнениеот Margo » 04 Яну 2012, 11:42

pasta написа:
tweety написа:
pasta написа:Йогата опрделено ще е предизвикателство,което смятам да приема тази година ;).

Сподели впечатленията си после и в кой клуб си се записала за тренировки.

Смятам да започна в домашна обстановка и сега търся подходящ ДВД -диск за начинаещи.Препоръчайте ми, моля.

Не си ли попадала на телевизия Фиеста? Там има много хубаво предаване за йога!
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: ЙОГА

Мнениеот pasta » 05 Яну 2012, 14:07

В интерес на истината не съм чувала за тази телевизия, изтеглих си един диск "Йога за всеки"-пише че е за начинаещи.
pasta
 
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Дек 2011, 11:37

Re: ЙОГА

Мнениеот Silvi » 05 Фев 2012, 12:43

Йога е древна източна традиция включваща практики за тялото и ума. Доказано е, че физическите упражнения влияят благотворно върху здравето и жизнения тонус .Йога означава цялостност, единство. Освен всичко друго йога също така учи на правилно хранене и на правилно дишане посредством контрола върху дишането /пранаяма/. Целта е успокоение на ума и достигане на по-високо ниво на съзнанието.Йогата може да е полезна срещу хипертензията – високото кръвно налягане, хроничните болки в гърба, предсърдното мъждене, сърдечните заболявания. Ако все още се каните да се запишете на йога не забравяйте, че в нашето забързано ежедневие йогата може да ви бъде един успешен начин да се избавите от стреса и депресията.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: ЙОГА

Мнениеот Memento » 05 Фев 2012, 16:55

През 90-те имаше много засилен интерес към йога после сякаш малко поспря, напоследък ми се струва, че интереса отново се е засили, може и на мен така да ми се струва но йогата става все по-модерно дори и сред съвсем младите хора!
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: ЙОГА

Мнениеот tweety » 23 Фев 2012, 15:47

Memento написа:През 90-те имаше много засилен интерес към йога после сякаш малко поспря, напоследък ми се струва, че интереса отново се е засили, може и на мен така да ми се струва но йогата става все по-модерно дори и сред съвсем младите хора!

Не съм забелязала да има точно очертана тенденция към практикуването на йога. Според мен хората, които се стремят към здравословен начин на живот и хармония са се насочили към йогата, но въпросът е дали в забързаното ни ежедневие няма начин да упражняваме йога у дома си? Ето и няколко йога упражнения, които можете да правите в домашни условия!
1. Планина - Tadasana

1-tadasana.jpg
1-tadasana.jpg (16.53 KiB) Прегледано 606 пъти

В началото на така наречената ви тренировка можете да започнете с едно просто упражнение, за целта застанете с изправени, а ръцете спуснете свободно по тялото. Затворете очи и вдигнете ръце нагоре,вдишайте и издишайте бавно. Повторете това упражнение 10 пъти.

2. Уттасана - Uttanasana

2-uttanasana.jpg
2-uttanasana.jpg (15.98 KiB) Прегледано 606 пъти

От изправен стоеж се опитайте да докоснете земята с длани. Ако не стане от първия път опитайте постепенно тъй като в началото тялото ви няма да има тази еластичност каквато ще придобие в последствие. Навеждайки се напред издишайте. С това упражнение разтягате гръбначния стълб, сухожилията и раменете.

3. Дъска на опори - Chaturanga dandasana

3-chaturanga-dandasana.jpg
3-chaturanga-dandasana.jpg (39.03 KiB) Прегледано 606 пъти


Застанете в изправено положение с опрени на пода длани и пръсти на краката, все едно, че ще правите лицеви опори.
Вдишайте и се отпуснете надолу, а след това се изправете на опорите, като издишвате.Повторете това упражнение няколко пъти.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: ЙОГА

Мнениеот Камелия » 27 Мар 2012, 17:04

Както вече е ясно йогата върви ръка за ръка, със здравето и баланса на теглото. С йога можете да отслабнете до три килограма седмично, ако спазвате точните предписания. Йогата ще ви помогне да поддържате теглото си без да се ограничавате в яденето.
единственото условие, което трябва да спазвате е да избягвате черен чай, кафе, шоколад, горчиви зеленчуци, пикантни подправки. Пийте достатъчно вода.
Най-важното условие е да се храните поне 2 часа преди да легнете да спите, спазвайте постите, това ще ви помогне да се отървете от токсините. Пийте 6-9 чаши вода, за да почувствате пречистващото действие на водата. Някой храни като:
Джинджифилът подобрява храносмилането и стимулира всички системи на организма. Червеното цвекло също стимулира храносмилането, укрепва сърдечния мускул, стабилизира кръвното налягане. То съдържа много желязо, калий и фолиева киселина.
Ябълките са основен източник на натурални хранителни влакна. Зърнените кълнове са богати на жизнена енергия, известна като прана. Използвайте ги често в храната си, защото те са отличен източник на белтъчини и на витамин С.
Оризът е смятан за важен продукт в начина на хранене на йогите. Той оказва регулиращо действие върху храносмилателната система, спомага за отслабването и създава чувство на ситост.
Включете в менюто си банани, тъй като това е плодът, който най-лесно ще ви помогне да се отървете от излишните килограми.
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: ЙОГА

Мнениеот jeni_dimitrowa » 04 Юни 2012, 12:41

Йогата е уникален спорт, който практикувам от година. Тя ми помага да бъда в хармония със себе си и ми дава много спокойствие. Тренировката след дългия работен ден ме успокоява. Освен това, йогата ми помага да оформя добре всички части на тялото си.
Прикачени файлове
joga.jpg
joga.jpg (75.49 KiB) Прегледано 516 пъти
jeni_dimitrowa
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Юни 2012, 12:29

Предишна

Назад към Спортни теми и коментари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron