За натуралната козметика...с любов

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

За натуралната козметика...с любов

Мнениеот mirast » 04 Юни 2012, 09:35

Здравейте, дами! Аз съм привърженичка на здравословния начин на живот и, честно казано, не се чувствам добре при мисълта, че в козметичните продукти, които се предлагат на пазара, се съдържат толкова много химически съставки. Опитвам се да заменя някои от тези продукти с натурални средства. Например, тоникът заменям с натурална розова вода, а кремът за лице с кокосово масло. За подхранване на косата използвам зехтин и бадемово масло. Бихте ли споделили какъв е вашият опит с натуралната козметика и от кои продукти сте най-доволни?
mirast
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Юни 2012, 09:08

Re: За натуралната козметика...

Мнениеот britnispirs » 11 Юни 2012, 14:22

олио от маслини, много добре за кожата
britnispirs
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Юни 2012, 12:29

Re: За натуралната козметика...

Мнениеот Margo » 11 Юни 2012, 16:29

Не знам какво точно имаш предвид, но за използването на розова вода и зехтин има теми в Домашен лекар, но иначе мога да ти препоръчам като натурална козметика на Фитовал.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: За натуралната козметика...

Мнениеот electra_edd » 21 Фев 2013, 11:26

Идеята много ми допада. Също си правя маски със зехтин( за косата). Натуралните масла са много полезни и добро решение за лицето- кокосовото ми допада много. Но също така си купувам и Био козметика, до колко е такава обаче...май само производителите си знаят...
electra_edd
 
Мнения: 58
Регистриран на: 21 Фев 2013, 10:22

Re: За натуралната козметика...

Мнениеот geriva » 22 Фев 2013, 11:17

За косата аз също използвам зехтин.За лицето- арганово масло или жожоба.С киселото мляко също не се разделям-като добавка в маската за коса или пък просто налагам на лицето. Сокове разни за очите-магданоз, краставица.
Иначе от биокозметиката използвам най-често продуктите на Плант Систем.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: За натуралната козметика...с любов

Мнениеот Cuddy » 23 Фев 2013, 14:37

Фен съм на продуктите на Санте /червилата им са върха!/, Логона /кокосовото масло е превъзходно- ползвам го за суха кожа и също за връхчетата на косата/, Лавера и Bio secure. Заслужават си парите определено. ;)
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: За натуралната козметика...с любов

Мнениеот winterrose » 23 Фев 2013, 17:15

И аз съм привърженичка на био и натуралните козметични продукти, както и на здравословния начин на живот като цяло. Преди не обръщах особено внимание, просто купувах това, което ми харесваше като аромат, но започнах внимателно да чета етикетите, след като се появи зачервяване, парене и т.н на кожата. Обожавам кокосовото масло, то е мултифункционален продукт. Може да се използва и като лосион за тяло, и за лице, като балсам за коса също. Бадемовото масло е добро, омекотява и изглажда кожата. Използвам розова вода вместо тоник. Каня се да пробвам и арганово масло, защото чета много добри отзиви за него.
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18


Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron