Ескапел

Re: Ескапел

Мнениеот FramarLekari » 04 Авг 2014, 10:28

Jessie написа:Здравейте!На 27.07 с прителят ми правихме секс,при което аз се предпазвам с вагинални свещички Фарматекс и презерватив.В случая накрая на акта видяхме,че презервативът се е скъсал.Приятелят ми не свърщи в мен,но реших,че не мога да разчитам на това като успокоение и само на Фарматекс като защита и час след това пих Ескапел.На листовката пише,че трябва да имам цикъл до 5 дни след приема на хапчето.Днес е 04.07 и се притеснявам доста....понеже вече съм си патила веднъж...Въпросът ми е това с 5-те дни константа ли е ,или при всяка жена е различно?

Здравейте, Jessie!

Възможно е да не получите кървене до 5 дни след прием, а тогава когато е датата на очакваната менструация. За да сте сигурна че не сте бременна може да направите тест за бременност 14 дни след рисковия полов контакт, ако все още нямате нормална менструация.

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Ескапел

Мнениеот Poison Ivy » 08 Ное 2014, 10:27

Здравейте!
Може ли да съществува взаимодействие между Ескапел и L-carnitine?
Poison Ivy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Ное 2014, 10:24

Re: Ескапел

Мнениеот FramarLekari » 10 Ное 2014, 12:35

Poison Ivy написа:Здравейте!
Може ли да съществува взаимодействие между Ескапел и L-carnitine?


Здравейте, Poison Ivy!

Няма описано взаимодействие между Ескапел и L-carnitine.

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Ескапел

Мнениеот NuniS » 18 Яну 2015, 12:19

Здравейте,
На 20 години съм и вчера ми се наложи да използвам Ескапел. Изпих го половин час след акта, но това, което ме притеснява е, че бях в овулация к не знам дали това по някакъв начин влияе на ефективността на хапчето. Плюс това съм настинала и ми е много отпаднало, но не знам мога ли да пия други лекарства. Извинявам се за невежеството си и бих искала да помоля някой от вас, който е по-наясно да ми каже: кога трябва да прокървя след приема на Ескапел, мога ли да пия други лекарства за настинка от типа на парацетамол, Тайлол хот и би ли повлияло това на ефективността на хапчето, кога мога да си направя тест за бременност и дали е от значение овулацията за действието на хапчето?
Много благодаря предварително.
NuniS
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Яну 2015, 12:16

Re: Ескапел

Мнениеот FramarLekari » 19 Яну 2015, 15:04

Здравейте, NuniS!

Колкото по-бързо се приеме таблетката, както е във Вашия случай, толкова по-ефективен е медикаментът. Ескапел съдържа хормон, който предотвратява или забавя овулацията.

След приема на Ескапел цикълът обикновено идва без закъснение. В някои случаи може да подрани или закъснее, както и да има промяна в количеството кървене.

Няма описано взаимодействие между левоноргестрел (активната съставка на Ескапел) и парацетамол.

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Ескапел

Мнениеот brissa » 25 Май 2015, 20:42

Здравейте! Искам да знам, възможно ли е, заради приема на Ескапел, да имам ПМС и най-вече уголемяване на гърдите? МЦ трябва да ми дойде, чак след 10дни. Благодаря!
brissa
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Май 2015, 20:35

Re: Ескапел

Мнениеот FramarLekari » 26 Май 2015, 11:33

Здравейте, brissa!

Възможно е да получите странични ефекти при прием на Ескапел, като напрежение в гърдите, неразположение, гадене, главоболие, стомашен дискомфорт, умора, замаяност. Обикновено тези нежелани реакции са леки и преминават бързо.

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Ескапел

Мнениеот brissa » 26 Май 2015, 20:47

Framar написа:Здравейте, brissa!

Възможно е да получите странични ефекти при прием на Ескапел, като напрежение в гърдите, неразположение, гадене, главоболие, стомашен дискомфорт, умора, замаяност. Обикновено тези нежелани реакции са леки и преминават бързо.

С уважение,
Фрамар


Не се изразих правилно. Хапчето го изпих на 3-ия "чист" ден след МЦ. 1 седмица нямах никакви болежки и симптоми. До следващият МЦ, остават 10 дни, а аз сега получавам ПМС. Прекалено рано е за тези симптоми и исках да знам, дали е възможно да са от хапчето. Все пак, не съм ги получила първите дни след приема му за да е странична реакция? Благодаря!
brissa
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Май 2015, 20:35

Re: Ескапел

Мнениеот ELEONORA.G/ELL » 07 Апр 2016, 19:50

Здравейте,да попитам...след гаф,половин час след него пих хапчето...и нищо..След ден започнаха странични ефекти:гадене,болки в яйчниците,главоболие...и вече седми ден нищо..-.нито преждевременно кървене,нито нищо..Много се притеснявам от факта,дали може да се случи нещо непредвидено и колко време след гаф-а мога да направя тест?
ELEONORA.G/ELL
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Апр 2016, 19:44

Re: Ескапел

Мнениеот FramarLekari » 11 Апр 2016, 10:11

ELEONORA.G/ELL написа:Здравейте,да попитам...след гаф,половин час след него пих хапчето...и нищо..След ден започнаха странични ефекти:гадене,болки в яйчниците,главоболие...и вече седми ден нищо..-.нито преждевременно кървене,нито нищо..Много се притеснявам от факта,дали може да се случи нещо непредвидено и колко време след гаф-а мога да направя тест?


Здравейте, ELEONORA.G/ELL!

Колкото по-рано се изпие Ескапел след непротектирания полов акт, толкова по-голяма е ефективността на медикамента - както е във Вашия случай.

Може да направите тест за бременност при евентуално закъснения на менструацията.

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron