Ескапел

Re: Ескапел

Мнениеот Reni93 » 18 Авг 2019, 12:10

Здравейте, преди 6 дена ми се наложи да пия Ескапел и сега ми дойде цикъла ( подрани с 16 дена). Знам че това може да е странична реакция от приема на хапчето. след приема на хапчето имах полов контакт с приятелят ми, без предпазно средство и въпросът ми е дали е възможно да съм бременна, при положение че имам тази стрнична реакция -кървене? Не е желателно да повторя приема му между два цикъла и затова ми е доста притеснено. Приятелят ми твърди че е успял “да ме предпази” но това не винаги помага . Ще съм благодарна ако някой изрази мнение по въпроса
Reni93
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Авг 2019, 12:02

Re: Ескапел

Мнениеот FramarLekari » 19 Авг 2019, 11:37

Reni93 написа:Здравейте, преди 6 дена ми се наложи да пия Ескапел и сега ми дойде цикъла ( подрани с 16 дена). Знам че това може да е странична реакция от приема на хапчето. след приема на хапчето имах полов контакт с приятелят ми, без предпазно средство и въпросът ми е дали е възможно да съм бременна, при положение че имам тази стрнична реакция -кървене? Не е желателно да повторя приема му между два цикъла и затова ми е доста притеснено. Приятелят ми твърди че е успял “да ме предпази” но това не винаги помага . Ще съм благодарна ако някой изрази мнение по въпроса


Здравейте, Reni93!

Има вероятност от забременяване. За в бъдеще, за да не се притеснявате и да не се налага да приемате Ескапел, използвайте контрацептивно средство - противозачатъчни таблетки или презерватив. Прекъснатият полов акт не е сигурен метод за предпазване от забременяване.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Ескапел

Мнениеот Kiki87 » 20 Юли 2020, 15:56

Здравейте! Наложи ми се да пия Ескапел за четвърти път, като последният беше декември, а предните два януари и март 2019. От последният път са минали седем месеца, но вече взимам за четвърти път и се притеснявам дали няма да ми навреди по някакъв начин, например да имам репрудоктивни проблеми. И колко често може да се приема без да има дълготрайни последици (освен в месеца, в който си го взел) ?
Kiki87
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Юни 2020, 12:34

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта