Ескапел

Re: Ескапел

Мнениеот eli » 28 Юли 2011, 14:42

Ама тя ескапел пила ли е избщо?
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Ескапел

Мнениеот Margo » 28 Юли 2011, 14:59

eli написа:Ама тя ескапел пила ли е избщо?

Абе Ели, нали така се започна всичко. Момичето е пило Ескапел защото си е мислила, че са се объркали нещата и превантивно, но след това и закъснява и т.н.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Ескапел

Мнениеот georgi_78 » 24 Авг 2011, 14:58

Приятелката ми пие противозачатъчни от 1 седмица, вчера правихме секс без презерватив, мисля че не сме згафили, но тя иска за всеки случай да пие Екапел. Може ли да пие при положение, че приема и противозачатъчни?
Аватар
georgi_78
 
Мнения: 177
Регистриран на: 29 Апр 2011, 08:51

Re: Ескапел

Мнениеот Изабел » 24 Авг 2011, 23:12

Iveto написа:Добре де ако пия Ескапел и после се окаже че съм бременна има ли опасност за плода?

не си ли чувала за генетична консултация в първите 3-4 месеца на бременноста,касаеща наследствени/генетични/ заболявания-мед.термин е амниоцентеза-той ще прецени здрав ли е плода или не и съответното поведение,не е нужно да се прави аборт "на сляпо".
Carpe diem!
Аватар
Изабел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 22 Авг 2011, 11:21

Re: спешна и планова контрацепция - как си взаимодействат?

Мнениеот MARTA » 08 Сеп 2011, 15:02

Здравейте,
имам въпрос относно Escapelle. Мога ли след употреба да хапчето веднага да се храня и да пия течности, каквито и да са те - т.е., да поддържам нормалния си ритъм на консумация ММоля да ми отговори само специалист!
Много благодаря предварително
MARTA
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 14:55

Re: Ескапел

Мнениеот FramarModEli » 09 Сеп 2011, 14:33

Може да продължите нормалния си хранителен режим. Не е необходимо спазването на някаква диета, след прием на Ескапел.
FramarMod2
FramarModEli
 
Мнения: 81
Регистриран на: 15 Апр 2011, 09:30

Re: Ескапел

Мнениеот veronica.guerin » 16 Сеп 2011, 00:52

Здравейте. Моят случай - точно един ден след като цикълът ми свърши имах полов контакт, при който има малка (но все пак съществува съмнението) вероятност за забременяване и за да съм спокойна мисля да пия хапчето. Бих искала да попитам: как и дали въобще действа негативно приема на хапчето, ако тревогата е фалшива; и кога да очаквам да ми дойде пак - няколко дни след приема на хапчето или когато принципно ми идва (имайки предвид, че цикълът ми е свършил 2 дни преди приема на хапчето)?
veronica.guerin
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 00:50

Re: Ескапел

Мнениеот Margo » 16 Сеп 2011, 11:05

veronica.guerin написа:Здравейте. Моят случай - точно един ден след като цикълът ми свърши имах полов контакт, при който има малка (но все пак съществува съмнението) вероятност за забременяване и за да съм спокойна мисля да пия хапчето. Бих искала да попитам: как и дали въобще действа негативно приема на хапчето, ако тревогата е фалшива; и кога да очаквам да ми дойде пак - няколко дни след приема на хапчето или когато принципно ми идва (имайки предвид, че цикълът ми е свършил 2 дни преди приема на хапчето)?

Не мисля, че ще ти повлияе на цикъла, тоест ще ти дойде нормално. А що се отнася до това вероятността да е малка да си бременна защото си правила секс непосредствено след края на цикъла, аз точно тогава забременях :lol: Не искам да те плаша, но при всяка жена овулацията е по различно време, а и сперматозоидите знаеш могат да живеят във влажна среда до 48 часа. Така, че пий си хапчето да ти е мирна главата.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Ескапел

Мнениеот ioio1 » 05 Окт 2011, 01:10

Искам да попитам нещо.Принципно цикълът ми е редовен на 28 дни +1-2 дни.Последният ми беше на 24.08, на 09.09 пийнах повече алкохол с приятеля ми правихме секс и стана гаф, някъде около 5-6 часа след това пих Ескапел.Седмица след това ми се появи зацапващо кървене, което беше доста оскъдно и продължи 2 дни.Вече е 5.10., а цикъл не се появява.Има ли шанс да съм бременна? И кога би трябвало да ми е следващата менструация, в смисъл влияе ли се от това кървене, което получих?
ioio1
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Окт 2011, 00:57

Re: Ескапел

Мнениеот ioio1 » 05 Окт 2011, 01:40

ioio1 написа:Искам да попитам нещо.Принципно цикълът ми е редовен на 28 дни +1-2 дни.Последният ми беше на 24.08, на 09.09 пийнах повече алкохол с приятеля ми правихме секс и стана гаф, някъде около 5-6 часа след това пих Ескапел.Седмица след това ми се появи зацапващо кървене, което беше доста оскъдно и продължи 2 дни.Вече е 5.10., а цикъл не се появява.Има ли шанс да съм бременна? И кога би трябвало да ми е следващата менструация, в смисъл влияе ли се от това кървене, което получих?

Извинявам се, последния цикъл не ми беше на 24.08, а на 30.08 :S
ioio1
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Окт 2011, 00:57

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта