Ескапел

Re: Ескапел

Мнениеот ala bala » 08 Окт 2012, 13:32

Здравейте,
миналия месец цикъла ми закъсня с 1 седмица и имах опасения за бременност. Направих тест за ранно установяване на бременност - беше отрицателен, след това ми дойде, но цикъла ми беше необичайно силен и някак по-различен. След края му имам нещо като зацапване. Преди 42 часа с приятеля ми направихме глупост и въобще не използвахме никави предпазни средства.
Сега предвид, че не знам дали няма някакъв проблем още от миналия месец (т.е мога да съм бременна, да съм с извънматочна бременност или да имам някакъв гинекологичен проблем) не знам дали да взема хапче Ескапел. Минали са и повече от 12 часа, което намалява вероятността хапчето да подейства. Докато отида на гинеколог със сигурност ще са минали доста повече от 72 часа. Моля за съвет!
ala bala
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Окт 2012, 13:21

Re: Ескапел

Мнениеот Ann » 08 Окт 2012, 16:42

ala bala написа:Здравейте,
миналия месец цикъла ми закъсня с 1 седмица и имах опасения за бременност. Направих тест за ранно установяване на бременност - беше отрицателен, след това ми дойде, но цикъла ми беше необичайно силен и някак по-различен. След края му имам нещо като зацапване. Преди 42 часа с приятеля ми направихме глупост и въобще не използвахме никави предпазни средства.
Сега предвид, че не знам дали няма някакъв проблем още от миналия месец (т.е мога да съм бременна, да съм с извънматочна бременност или да имам някакъв гинекологичен проблем) не знам дали да взема хапче Ескапел. Минали са и повече от 12 часа, което намалява вероятността хапчето да подейства. Докато отида на гинеколог със сигурност ще са минали доста повече от 72 часа. Моля за съвет!

След като теста ти е бил отрицателен защо се притесняваш? Не поясняваш каква глупост сте направили с приятеля си, правили сте секс и той е свършил в теб ли? Дори да отидеш на гинеколог ще ти кажат, че могат да ти отчетат бременност след около месец, което теб не те устройва. Така, че ако не са минали 72 часа - пий Ескапел!
Ann
 
Мнения: 81
Регистриран на: 04 Авг 2012, 11:55

Re: Ескапел

Мнениеот ala bala » 08 Окт 2012, 18:50

Мерси за отговора! Глупостта беше, че не ползвахме никаква контрацепция и свърши в мен. На тестовете за бременност не вярвам особено, затова се притеснявам, че ако вече съм бременна може да увредя бебето и да се наложи аборт.
ala bala
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Окт 2012, 13:21

Re: Ескапел

Мнениеот ХелРоус » 29 Окт 2012, 23:50

здравейте,преди 4 дена спах с приятелката си ( пада се четвъртък 25.10.2012)( скъса се презервативът ) към 21:00 , на другя ден сутринта в 7:30 тя изпи хапчето , днес 29.10.2012 тя ми каза че я боли корема и и се гади , възможно ли е тва да са симптоми или тя е забременяла !? :( , мисля че го правихме 1-вия и ден след цикъла... или е била в края на цикъла си... Моля помогнете ни.
ХелРоус
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Окт 2012, 23:46

Re: Ескапел

Мнениеот Снежана » 30 Окт 2012, 10:15

ХелРоус написа:здравейте,преди 4 дена спах с приятелката си ( пада се четвъртък 25.10.2012)( скъса се презервативът ) към 21:00 , на другя ден сутринта в 7:30 тя изпи хапчето , днес 29.10.2012 тя ми каза че я боли корема и и се гади , възможно ли е тва да са симптоми или тя е забременяла !? :( , мисля че го правихме 1-вия и ден след цикъла... или е била в края на цикъла си... Моля помогнете ни.

Никакъв шанс за толкова кратко време да усети симптоми на бременност. А и първите симптоми на бременност не са болки в корема, а гаденето не е задължително. Не се тревожи, ако закъснее цикъла тогава се консултирайте с лекар, но мисля, че за сега няма място за притеснения.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Ескапел

Мнениеот RRuseva » 01 Ное 2012, 12:47

Здравейте,
Пиша ви, защото в понеделник 29.10.2012 вечерта правих секс с приятеля си и презервативът се скъса, на другият ден(вторник 30.10.2012) пих Ескапел до 12 час, но в сряда(31.10.2012) вечерта пак правихме секс и презервативът пак се скъса. Можете ли да ми кажете дали хапчето все още би могло да ме предпази, защото не са минали 72 часа откакто го взех, макар да знам че се взема след секс. Моля пишете възможно най-бързо за да знам дали пак трябва да взема хапче.
Благодаря.
RRuseva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Ное 2012, 12:21

Re: Ескапел

Мнениеот Снежана » 01 Ное 2012, 12:59

RRuseva написа:Здравейте,
Пиша ви, защото в понеделник 29.10.2012 вечерта правих секс с приятеля си и презервативът се скъса, на другият ден(вторник 30.10.2012) пих Ескапел до 12 час, но в сряда(31.10.2012) вечерта пак правихме секс и презервативът пак се скъса. Можете ли да ми кажете дали хапчето все още би могло да ме предпази, защото не са минали 72 часа откакто го взех, макар да знам че се взема след секс. Моля пишете възможно най-бързо за да знам дали пак трябва да взема хапче.
Благодаря.

Не съм много сигурна дали можеш да приемеш няколко пъти Ескапел. Мисля, че на опаковката трябва да пише! Извинявай, че не мога да ти дам конкретен отговор.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Ескапел

Мнениеот RRuseva » 01 Ное 2012, 14:11

А дали някой знае каква е продължителноста на действие на хапчето?
RRuseva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Ное 2012, 12:21

Re: Ескапел

Мнениеот Ваня_13 » 08 Ное 2012, 16:17

RRuseva написа:А дали някой знае каква е продължителноста на действие на хапчето?

Е с Ескапел не можеш да се предпазиш от бременност за целия месец, то е само за спешни случаи. Еднократно може би в рамките на няколко часа след приема.
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: Ескапел

Мнениеот shokolizirana » 03 Мар 2013, 22:10

Здравейте,
искам да попитам дали на някого му се е случвало да му дойде 3 пъти след като пие ескапел , на 31 .01 ми дойде и на 9 ми се налижи да го изпия , 7 дни след това (16.02)ми дойде спря ми около 20.02 и на 25 .02 отново ми дойде и на 28 .02 ми свърши и сега на 3.3 пак ми дойде и ще ходя на лекар четох по форумите че е нормално да има някакви аномалии но според мен даже си е страшно
shokolizirana
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Мар 2013, 22:02

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта