Болки в гърлото - препоръчайте ми продукт

Re: Болки в гърлото

Мнениеот bisertaskov » 14 Апр 2011, 00:20

blue_bouble написа:за ме бълшебното хапче е трахизан - таблетките за смучане.След 4-тата почувствах облекчение и за един ден болките в гърлото ми спряха.:)

Чак пък след 4 хапчета да има облекчение нещо не ми се вярва след една опаковка трахизан коже и да има ефект :D
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Болки в гърлото

Мнениеот georgia » 14 Апр 2011, 17:33

Всички у дома ползваме Трахизан при болки в гърлото, а напоследък тези оплаквания са все по - чести. :(
Аватар
georgia
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2011, 21:44

Re: Болки в гърлото

Мнениеот lisa_ivanova » 14 Апр 2011, 17:37

Аз вкъщи съм с Ефизол-че :) като имам болки в гърлото ... и ми действа доста добре да не говорим за вкуса :mrgreen: направо си умирам за тва какао :)
lisa_ivanova
 
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:16

Re: Болки в гърлото

Мнениеот Iveto » 14 Апр 2011, 17:57

lisa_ivanova написа:Аз вкъщи съм с Ефизол-че :) като имам болки в гърлото ... и ми действа доста добре да не говорим за вкуса :mrgreen: направо си умирам за тва какао :)

Ефизола е като бонбони не мисля че помага при болки в гърлото, за трахизан съм по склонна да кажа че помага.
Аватар
Iveto
 
Мнения: 46
Регистриран на: 31 Мар 2011, 19:40

Re: Болки в гърлото

Мнениеот southern_sun » 15 Апр 2011, 10:30

Според мен Нео Ангина ще е най-ефикасен. Аз пък харесвам вкуса на ментол,евкалипт и лимон.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Болки в гърлото

Мнениеот bubulina » 15 Апр 2011, 13:23

Хмм от всички съм пробвала :) . Като малка майка ми ми правеше обтривка с хлябна сода за налепи :roll: ужасна работа, аз за това и не казвах когато ме боли, а сега толкова вкусни бонбончета има :)
bubulina
 
Мнения: 292
Регистриран на: 11 Апр 2011, 14:40

Re: Болки в гърлото

Мнениеот bisertaskov » 15 Апр 2011, 23:32

bubulina написа:Хмм от всички съм пробвала :) . Като малка майка ми ми правеше обтривка с хлябна сода за налепи :roll: ужасна работа, аз за това и не казвах когато ме боли, а сега толкова вкусни бонбончета има :)

И на мен са ми го прилагали този "докторски метод " ужасия голяма :D :D :D
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Болки в гърлото

Мнениеот dr_maria_georgieva » 16 Апр 2011, 11:31

От съществуващата на пазара гама за локално приложение на средства срещу възпалено гърло, аз лично не препоръчвам употребата на препарати като Трахизан, Орофар, Хексоралетен и др., предвид факта, че те съдържат локални анестетици, на които се дължи и преминаването на болката в гърлото, но ефекта е краткотраен от една страна и от друга ако пациентът има алергия към анестетици (по-известни като "упойки") резултатът би могъл да е с неблагоприятен край и за съжаление има описани такива случаи.
Със същата ефикасност, но без този риск са препарати като Тантум верде спрей или таблетки, Стрепсилс, Исла-минт, Исла-мус и др.
Все пак, за да могат да окажат ефекта си не е желателно известно време след приложението им пациента да приема течности, храна или да пуши.
Д-р Мария Генова Георгиева - специалист детски болести-МЦ "Света Анна" гр. Стара Загора
dr_maria_georgieva
 
Мнения: 6
Регистриран на: 06 Апр 2011, 23:43

Re: Болки в гърлото

Мнениеот southern_sun » 16 Апр 2011, 20:08

А ако има стафилококова инфекция с какво да лекуваме гърлото?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Болки в гърлото

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Апр 2011, 15:51

southernsun написа:А ако има стафилококова инфекция с какво да лекуваме гърлото?

Най-добре се консултирайте със специалист. Избора на лечение зависи от активността на заболяването, както и от чувствителността на причинителя (определя се с микробиологично изследване).
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със Заболявания уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта