Васкулит? - да споделим опит в лечението

Васкулит? - да споделим опит в лечението

Мнениеот Valentina » 09 Юни 2012, 22:57

Здравейте!
Не видях такава тема за болеста Васкулит за това пиша тук, ако има такава се извинявам.
Въпросът ми е... Майка ми е болна от тази болет от около 3 год. и търсим "лечение". Бихте ли ми казали с какво мога да го лекувам и как да помогна? Лекува се с метилпреднизолон ( медрол ) на 8мг потдържаща и когато се обостри стига до 60мг на ден ампули,но намалим ли ги под тези 60мг се обостря... Изявява се болеста в гангрена по краката за около седмица и расте много бързо. Тя е 38кг и когато се предписва медрол се взима на килограм по 1 мг медрол тя взима повече,но не помага. Бихте ли казали друго лечение ако някой се е сблъскал с тази болест? Освен това тя е болна и от склеродермия от 25год.,което влошава още повече полужението и ни ограничава в лечението. Лекува се в ревматологията в София на ул. Урвич,но не помагат кой знае какво.
Благодаря!

п.п. Пиша малко хаотично за което се извинявам,дано сте ме разбрали,но вече не знам към кой да се обърна за въпроси и отговори.
Valentina
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Юни 2012, 22:37

Re: Васкулит?

Мнениеот bobito » 11 Юни 2012, 10:19

Доколкото съм запозната, Васкулитът е заболяване на кръвоносните съдове и засяга в различна степен организма. За лечението му обаче, не би трябвало да се дават съвети от не медицински лица :idea: Мисля, че е най-добре да се обърнеш към специалистите във форума. Има секция "Въпрос към специалиста", в която ще се консултираш с лекар и ще ти се даде най-правилния съвет.
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кръвоносните съдове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта