Бълхи - препоръчайте ми препарат за уличните котки

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Бълхи

Мнениеот verrona » 05 Ное 2012, 11:28

Здравейте, току що се регистрирах във форума, тъй като изчетох всичко, което се намира в интернет по темата за тези гадини бълхите, не знам дали въобще още някой се интересува от тази тема, тъй като сме вече ноември, но мен живо ме интересува този въпрос, защото аз имам огромен проблем с тях, затова моля ви за съвети и помощ. Ето го и проблемът ми към края на лятото установих, че вкъщи имаме бълхи и обвиних мъжа ми, че ги е донесъл от село, тъй като там имат кучета и котки, но се оказа, че проблема е у нас и ние имаме куче от доста години, но до сега такъв проблем не сме имали. Основно майка ми се грижи за него тя му чисти и мие, защото то живее на двора и така започнах моята борба с тях първо, чрез неговото обезпаразитяване, неколкократно, после вкъщи пръскане с какво ли не 6 пъти пръсках изчезват и пак се появяват, казах ми че се криели в килимите, а те ми бяха още изпрани и навити, прасках и тях прах си големия килим отново още не съм ги сложила, защото ме е страх че няма да мога да виждам ако има живи бълхи, защото съм се превърнала в зомби вървя постоянно и се взирам в паркета, но какво се оказа в последствие до мястото, където живее кучето имаме навес за дърва и се оказа, че дървата са се набъкали с бълхи. Махнахме кучето оттам то животното нямаше вече бълхи, но там е гъмжило пръскахме вече два пъти но нищо, а става студено и не можем да си ползваме дървата, тъй като се топлим с камина на дърва внасяме си ги оттам, та въпроса ми е въобще възможно ли е да се отървем от тях, колкото и да пръскаме то е отгоре вътре си има яйца и те пак се люпят даже стигнахме до извода, че бълхите са били в дървата, които купихме и оттам и кучето се е напълнило, защото цяло лято нямаше, то е затворено и няма контакт с други животни. Мислехме, че като стане студено ще се отървем и като праскаме също вярно е, че и температурите още им благоприятстват още е много топло, а сме вече ноември, но най-лошото е че ми казаха да не разчитам на студа, защото ако им е заветно те се криели навътре и пак си живеели. За пръв път в живота ми ми се случва подобно нещо вече повече от месец съм под постоянен стрес и борба чувствам се безсилна и имам чувството, че никога няма да се отървем. Моля ви изкажете мнения, дайте ми съвети и надежда, възможно ли е да се отървем как ще се изчистят дървата, като те са много, просто вече не знам какво да правя! Благодаря ви предварително!
verrona
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Ное 2012, 10:55

Re: Бълхи

Мнениеот Ann » 05 Ное 2012, 12:48

verrona написа:Здравейте, току що се регистрирах във форума, тъй като изчетох всичко, което се намира в интернет по темата за тези гадини бълхите, не знам дали въобще още някой се интересува от тази тема, тъй като сме вече ноември, но мен живо ме интересува този въпрос, защото аз имам огромен проблем с тях, затова моля ви за съвети и помощ. Ето го и проблемът ми към края на лятото установих, че вкъщи имаме бълхи и обвиних мъжа ми, че ги е донесъл от село, тъй като там имат кучета и котки, но се оказа, че проблема е у нас и ние имаме куче от доста години, но до сега такъв проблем не сме имали. Основно майка ми се грижи за него тя му чисти и мие, защото то живее на двора и така започнах моята борба с тях първо, чрез неговото обезпаразитяване, неколкократно, после вкъщи пръскане с какво ли не 6 пъти пръсках изчезват и пак се появяват, казах ми че се криели в килимите, а те ми бяха още изпрани и навити, прасках и тях прах си големия килим отново още не съм ги сложила, защото ме е страх че няма да мога да виждам ако има живи бълхи, защото съм се превърнала в зомби вървя постоянно и се взирам в паркета, но какво се оказа в последствие до мястото, където живее кучето имаме навес за дърва и се оказа, че дървата са се набъкали с бълхи. Махнахме кучето оттам то животното нямаше вече бълхи, но там е гъмжило пръскахме вече два пъти но нищо, а става студено и не можем да си ползваме дървата, тъй като се топлим с камина на дърва внасяме си ги оттам, та въпроса ми е въобще възможно ли е да се отървем от тях, колкото и да пръскаме то е отгоре вътре си има яйца и те пак се люпят даже стигнахме до извода, че бълхите са били в дървата, които купихме и оттам и кучето се е напълнило, защото цяло лято нямаше, то е затворено и няма контакт с други животни. Мислехме, че като стане студено ще се отървем и като праскаме също вярно е, че и температурите още им благоприятстват още е много топло, а сме вече ноември, но най-лошото е че ми казаха да не разчитам на студа, защото ако им е заветно те се криели навътре и пак си живеели. За пръв път в живота ми ми се случва подобно нещо вече повече от месец съм под постоянен стрес и борба чувствам се безсилна и имам чувството, че никога няма да се отървем. Моля ви изкажете мнения, дайте ми съвети и надежда, възможно ли е да се отървем как ще се изчистят дървата, като те са много, просто вече не знам какво да правя! Благодаря ви предварително!

Ох честно да ви кажа имаме много кучета у дома, но проблем с бълхите не сме имали до сега. Къпем кучетата с препарати периодично и всичко е под контрол. Дано с идването на зимния период се отървете от тия гадинки, но пробвайте преди това с пръскане с Ектомин . Разтваря се по предписание на опаковката, можете да го купите от всяка ветеринарна аптека. С разтвора напръскайте на всякъде дори кучето, килима, стените, всичко.
Успех ви желая!
Ann
 
Мнения: 81
Регистриран на: 04 Авг 2012, 11:55

Re: Бълхи

Мнениеот bisertaskov » 05 Ное 2012, 23:17

verrona написа:Здравейте, току що се регистрирах във форума, тъй като изчетох всичко, което се намира в интернет по темата за тези гадини бълхите, не знам дали въобще още някой се интересува от тази тема, тъй като сме вече ноември, но мен живо ме интересува този въпрос, защото аз имам огромен проблем с тях, затова моля ви за съвети и помощ. Ето го и проблемът ми към края на лятото установих, че вкъщи имаме бълхи и обвиних мъжа ми, че ги е донесъл от село, тъй като там имат кучета и котки, но се оказа, че проблема е у нас и ние имаме куче от доста години, но до сега такъв проблем не сме имали. Основно майка ми се грижи за него тя му чисти и мие, защото то живее на двора и така започнах моята борба с тях първо, чрез неговото обезпаразитяване, неколкократно, после вкъщи пръскане с какво ли не 6 пъти пръсках изчезват и пак се появяват, казах ми че се криели в килимите, а те ми бяха още изпрани и навити, прасках и тях прах си големия килим отново още не съм ги сложила, защото ме е страх че няма да мога да виждам ако има живи бълхи, защото съм се превърнала в зомби вървя постоянно и се взирам в паркета, но какво се оказа в последствие до мястото, където живее кучето имаме навес за дърва и се оказа, че дървата са се набъкали с бълхи. Махнахме кучето оттам то животното нямаше вече бълхи, но там е гъмжило пръскахме вече два пъти но нищо, а става студено и не можем да си ползваме дървата, тъй като се топлим с камина на дърва внасяме си ги оттам, та въпроса ми е въобще възможно ли е да се отървем от тях, колкото и да пръскаме то е отгоре вътре си има яйца и те пак се люпят даже стигнахме до извода, че бълхите са били в дървата, които купихме и оттам и кучето се е напълнило, защото цяло лято нямаше, то е затворено и няма контакт с други животни. Мислехме, че като стане студено ще се отървем и като праскаме също вярно е, че и температурите още им благоприятстват още е много топло, а сме вече ноември, но най-лошото е че ми казаха да не разчитам на студа, защото ако им е заветно те се криели навътре и пак си живеели. За пръв път в живота ми ми се случва подобно нещо вече повече от месец съм под постоянен стрес и борба чувствам се безсилна и имам чувството, че никога няма да се отървем. Моля ви изкажете мнения, дайте ми съвети и надежда, възможно ли е да се отървем как ще се изчистят дървата, като те са много, просто вече не знам какво да правя! Благодаря ви предварително!

Neostomosan ампули ти ги препоръчвам просто трябва да се спази схемата за пръскане,за кучето го разредих в един литър вода, пръска се три пъти но не си спомням през колко време.Трябва да се напръскат и дървата защото се крият в цепнатините.Цяло лято се борим с тази напаст и тъкмо си мислим че сме се справили и пак се появяват от нищото.Тия ампули помогнаха последно три пъти с тях пръскахме.Не искам да те обнадеждавам много но пробвай не са скъпи.Успех
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Бълхи

Мнениеот verrona » 06 Ное 2012, 10:25

Благодаря ви за отзивите, но явно не сте ме разбрали правилно и как иначе от моя дълъг и объркан разказ, кучето вече изобщо не е в къщи заведохме го на село то е напълно обезпаразитено, сега проблема е дървата животното го няма, но те са пълни с бълхи. Вчера се обадих в една ДДД фирма и ми казаха да отида на място те имат и магазин за препарати да ми дадат препарат да си обезпаразитя, защото се оказа, че ветеринарите не са съвсем наясно явно с проблема те си продават препарати и ти казват пръскай, пръскай ама ефект почти никакъв. Та там ми дадоха Айкън, но да подчертая оригинален, защото аз отдавна го търся, но не го намирам, а ми казаха и точно какъв да търся защото има много фалшиви препарати по ветеринарните аптеки и затова ефекта е почти нулев, та днес почвам борбата отново. А що се отнася до Неостомозана да наистина има ефект последното ми пръскане в къщи беше именно с него и ефект наистина има, в къщи няма вече гадини, но основния проблем са дървата, защото се топлим с тях и като отидем да си качим си ги вкарваме наново вътре, а вече става студено и просто сме се хванали в чудо, ако не се отървем не знам изобщо какво ще правим, също така ми казаха и на студа да не разчитам, че щели да умрат, но ще пръскаме днес и ще видим, после и пак и пак, ако се налага, щото си представете купчина с дърва и как е набъкано просто като се сетя и тръпки ме побиват, увериха ме, че с този препарат ще се справя, но да видим. Ми това е приятели дано имаме успех, защото имам и малко дете, а става и студено. Дори ми казаха, че не кучето е бил преносителя, а може би плъхове са виновниците и котките, това е външен навес и естествено може и плъхове да сноват там , та се наложи и отрова и за тях да взема, абе трагедия, който не се е сблъсквал с този проблем, той не знае какъв ужас е аз съм на ръба на нервна криза, за пръв път ми се случва подобно нещо и ако се отърва просто ще трябва сериозно да почерпя!
verrona
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Ное 2012, 10:55

Re: Бълхи

Мнениеот safka » 27 Ное 2012, 12:29

Здравейте и от мен току що се регистрирах и прочетох цялата статия за бълхите.При нас също има аз имам и котки и кучета справяла съм се досега,но като тази година е нещо ужасно.Котките и кучетата ги третирам с фронтлайн,а за двора и в къщи слагах ектомин и мисля ,че горе долу се справих или защото времето застудя.Надявам се да не се появяват вече :)
safka
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Ное 2012, 12:23

Предишна

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта