Бълхи - препоръчайте ми препарат за уличните котки

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Бълхи - препоръчайте ми препарат за уличните котки

Мнениеот Zlatka » 16 Юни 2012, 23:45

Здравейте,
моля препоръчайте ми препарат за бълхи че около блока е пълно от улични котки които съседите хранят.
Zlatka
 
Мнения: 7
Регистриран на: 31 Май 2012, 21:22

Re: Бълхи

Мнениеот nadya » 18 Юни 2012, 09:03

Здравей, напълно те разбирам - голяма напаст са тези гадинки. Вие около блока ли искате да пръскате или вкъщи? Има едни ампулки, които се разреждат с вода и се пръска с получения разтвор. Ще ти е трудно да се справиш с бълхите, при положение, че те ще продължават да си се развъждат върху бездомните котки и кучета... Според мен трябва да се вземат по-крупни мерки - сигнал към Община, Риокоз и т.н. Успех и дано бързо се справите с проблема!
nadya
 
Мнения: 53
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:10

Re: Бълхи

Мнениеот Ваня_13 » 18 Юни 2012, 15:31

Пробвайте с Ектомин.Това са едни шишенца, които се разтварят в 25 литра вода, което е долу горе една пръскачка. Ако имате такава можете да напръскате на всякъде край блока, по стените на блока и в мазилката. Това лекарство действа и на кърлежите, а те най-често се крият в пукнатините на стените. Лекарството е отровно за това поставете табела, че е пръскано, а прочетете или питайте във ветеринарната аптека колко дена е карантинния период. Можете да купите Ектомин, само от ветеринарна аптека и с разтвора можете да изкъпите домашните си любимци, той не е отровен за тях.
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: Бълхи

Мнениеот Zlatka » 18 Юни 2012, 22:14

Във ветеринарната клиника ми препоръчаха Neostomosan ампули.Казват че са ефикасни пък ще видим.Най- вероятно ще трябва да се напръска три пъти през седем дни за да има ефект.Една ампула се разрежда в 5 литра вода.Колкото до общината не мисля че може да се разчита на действия, ще си помогнем сами.Ако беше по избори може и да хващат бълхите една по една :D :D :D .
Zlatka
 
Мнения: 7
Регистриран на: 31 Май 2012, 21:22

Re: Бълхи

Мнениеот roxy » 19 Юни 2012, 11:16

Zlatka написа:Във ветеринарната клиника ми препоръчаха Neostomosan ампули.Казват че са ефикасни пък ще видим.Най- вероятно ще трябва да се напръска три пъти през седем дни за да има ефект.Една ампула се разрежда в 5 литра вода.Колкото до общината не мисля че може да се разчита на действия, ще си помогнем сами.Ако беше по избори може и да хващат бълхите една по една :D :D :D .

:lol: :lol: :lol:
Колко си права само - общината да помогне, дрън-дрън :mrgreen: Щом са ти препоръчали тези ампули сигурно ще са ефикасни, но си мисля, че ефекта ще е временен, тъй като уличните котки няма да се изпарят заедно с бълхите. А и съседите ще продължават да ги хранят...
roxy
 
Мнения: 37
Регистриран на: 04 Юни 2012, 11:19

Re: Бълхи

Мнениеот liubomira » 20 Юни 2012, 14:56

Нямам опит с бълхи, но имам опит с хлебарки :mrgreen: Моят съвет е да извикате фирма, която обезпаразитява жилищни площи, защото ако действаш локално се опасявам, че ефектът ще е нулев или поне временно ще разрешите проблема. Ще напръскате тук-там, бълхите ще умрат, но също тук-там, а останалите отново ще плъзнат навсякъде... Ние сме се допитвали до услугите на такива фирма и момчетата ни обясниха точно това, че няма смисъл да пръскаме само вкъщи, защото хлебарките от комшиите ще пропълзят о вкъщи. Направихме едно събрание на входа и си решихме проблема. Че на кой му е приятно да му щъкат гадинки из къщи? И само да ви кажа какво пишеше на служебната им кола - Убийци под наем :lol: :lol: :lol: Вече нямам спомен кога пръскаха срещу хлебарки, но и до ден днешен няма и помен от тях :)
liubomira
 
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Юни 2012, 16:35

Re: Бълхи

Мнениеот Снежана » 20 Юни 2012, 15:25

Не знам дали коментара ще ми е уместен в тази тема, но апартамента ми е пълен с мравки. На петия етаж живея, бърша пода всеки ден да няма паднали трохи и боклуци и пак се вият опашки от мравки. Как да се справя с тази напаст?
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Бълхи

Мнениеот Bella » 22 Юни 2012, 10:58

Понеже родителите ми живеят в къща, а милите ни съседи си отглеждаха стадо козички (нищо че живеят в град) бяха напълнили двора ни с бълхи и кърлежи. Имахме дворно куче, което милото трудно опазвахме от проклетите гадинки. Баща ми много кратно се караше с тях, защото пренасяхме кърлежите и бълхите у дома си. Родителите ми пръскаха почти всяка седмица всичко, целия двор, но докато не отказахме съседите от това да гледат кози не спря кошмара. Сега всичко е наред, пак имаме кучета, но нито бълхи, нито кърлежи.
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Бълхи

Мнениеот southern_sun » 22 Юни 2012, 11:01

Пробвай с препарата Федона, продава се във ветеринарните аптеки и се разтваря в една кофа вода мисля. Има голяма покривна площ и наистина те отърва от бълхи, кърлежи и хлебарки. Става за обществени заведения, магазини и т.н.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Бълхи

Мнениеот mimeto » 22 Юни 2012, 16:40

Снежана написа:Не знам дали коментара ще ми е уместен в тази тема, но апартамента ми е пълен с мравки. На петия етаж живея, бърша пода всеки ден да няма паднали трохи и боклуци и пак се вият опашки от мравки. Как да се справя с тази напаст?

Знаеш ли, едно лято на село мравките бяха плъзнали из цялата къща и беше някакъв кошмар. Че и хапеха гадинките, а как сърбеше кожата след това. Баба наслага навсякъде босилек, защото й казаха, че бягали от миризмата - подейства :) Знам също, че ако се знаят местата, откъдето излизат, се поръсват със сол или с канела. Продават се и разни отрови, но доколко са ефикасни, нямам представа.
mimeto
 
Мнения: 57
Регистриран на: 26 Апр 2012, 15:25

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта