Голямото лятно четене!

Тук може да намерите игрите проведени от Фрамар и наградите, които сме раздали.

Голямото лятно четене!

Мнениеот FramarAdmin2 » 18 Юни 2012, 10:16

Спечелете една от нашите награди и проверете своите познания в областта на литературата!

четене.jpg
четене.jpg (186.45 KiB) Прегледано 1200 пъти

Периодично в тази тема ще откривате ключова фраза като част от роман, разказ или сентенция, афоризъм, отговор на въпрос, въпрос към отговор, част от стих, популярен девиз на съответния писател както и кратка биография като жокер за вас участниците в играта. Авторът, който ще бъде представен ще бъде не толкова популярен или тепърва изгряващ съвременен автор, със слабо коментирано творчество в интернет. Целта е посредством ключовите думи да се открие автора и заглавието на книгата от където е взет цитата.

Как да вземете участие в играта:

След като вече сте се регистрирали във форума можете да напишете като коментар в темата вашето предположение. Всеки участник има право на едно мнение в тази тема ( като това не го ограничава да пише и в други теми, това увеличава шанса ви да вземете една от наградите само при даден верен отговор в играта.) Ако има повече потребители дали верен отговор ще се вземат и под внимание броят на постове в целия форум.
Ние се ангажираме на всеки 15 дена да обявим верния отговор и името на автора, за който сте играли. Имената на спечелилите ще бъдат обявени във самата тема и на стената на Аптеки Фрамар във Фейсбук. В едноседмичен срок спечелилите награда трябва да се свържете с нас по e-mail: games@framar.bg или на телефон: 0893376655
Първите трима познали верния отговор с най-много постове във форума(за периода ) печелят интересни награди !

УСПЕХ!
Администратор на forum.framar.bg
Аватар
FramarAdmin2
 
Мнения: 245
Регистриран на: 18 Мар 2011, 11:17

Re: Голямото лятно четене!

Мнениеот FramarAdmin2 » 18 Юни 2012, 10:59

От днес 18.06 до 30.06.2012 г. играете за следните награди:

1. Рекламен часовник Gynasol

часовник Фрамар.jpg
часовник Фрамар.jpg (21.47 KiB) Прегледано 1203 пъти

2. Макорвис таблетки - за силно и здраво сърце
Macorvis_framar.jpg
Macorvis_framar.jpg (83.61 KiB) Прегледано 1203 пъти


3. Ентан - за по-добро оросяване

Entan_framar.jpg
Entan_framar.jpg (13.34 KiB) Прегледано 1203 пъти


Познайте кой е търсеният автор !

Биография:

Роден на 6 май 1899г.. Представител на българския „диаболизъм”. Към това течение в литературата спада и познатия ни Светослав Минков автор на разказа " Дамата с рентгеновите очи".
Търсеният автор следва медицина в София, а през 1923 завършва философия във Виена. През 1939 завършва режисура във Варшава. През 1941 година става директор на Народния театър. Единственият му роман е обявен от комунистическата критика за „фашистки”. Кой е въпросният автор!

Какво е заглавието на книгата от където е изваден цитата?

Смъртта бързо слиза. Взема нежната ръка със сребърно часовниче и любезно я целува. Восъчна бледност покрива лицето на младата жена…


Открийте кой е автора на цитата и от коя негова книга е изваден!
Администратор на forum.framar.bg
Аватар
FramarAdmin2
 
Мнения: 245
Регистриран на: 18 Мар 2011, 11:17

Re: Голямото лятно четене!

Мнениеот delinda » 18 Юни 2012, 11:49

Нз защо ама като чуя диаболизъм се сещам за Далчев. При него има такива елементи, но пък мисля, че той пише само фрагменти и поезия. Не се сещам за белетристика :roll:
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят.
Аватар
delinda
 
Мнения: 217
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 09:11

Re: Голямото лятно четене!

Мнениеот d_2 » 18 Юни 2012, 11:53

Аз първо да ви поздравя за идеята. Много ми харесва и определено се впускам в размисли. :D delinda, определено Далчев не пише разкази и романи. :P Може би Георги Райчев, той мисля че също беше в кръговете на диаболизма, макар че има и много "селски разкази". Заглавие обаче не мога да назова.
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Re: Голямото лятно четене!

Мнениеот nerito » 18 Юни 2012, 13:36

Мисля, че авторът е Владимир Полянов, а цитатът е от книгата му "Игра на сенките". ;)
nerito
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:30

Re: Голямото лятно четене!

Мнениеот Ваня_13 » 18 Юни 2012, 14:02

nerito написа:Мисля, че авторът е Владимир Полянов, а цитатът е от книгата му "Игра на сенките". ;)

" Игра на сенките" не е авторско произведение, а е сборник с разкази на писатели диаболисти. В това число и Светослав Минков, Чавдар Мутафов, Георги Райчев, но знаеш ли как се казва разказа?
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: Голямото лятно четене!

Мнениеот boncho green » 18 Юни 2012, 14:07

Здравейте, четящи хора! Радвам се, че и тук ще сме заедно :) Играта много ми харесва, но ще чакам моя стил, за да се включа с предположения. Nerito, предложението ти ми се струва логично, доколкото си спомням от часовете по литература, но не знам дали е правилният отговор... Пожелавам ти успех, дерзай!
boncho green
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Май 2012, 17:24

Re: Голямото лятно четене!

Мнениеот ДоРеМи » 18 Юни 2012, 15:02

Поздравления за играта и за темата, която сте избрали! Диаболизма определено не е моят стил четиво, но ще следя темата с интерес, защото никога не е късно да научиш нещо ново :) Успех на всички, които участват в играта!
ДоРеМи
 
Мнения: 40
Регистриран на: 14 Юни 2012, 16:35

Re: Голямото лятно четене!

Мнениеот edyakova » 18 Юни 2012, 16:23

Здравейте, и аз мисля, че е Владимир Полянов. Ако не се лъжа, разказът се казва "Произшествие".
edyakova
 
Мнения: 13
Регистриран на: 18 Юни 2012, 16:13

Re: Голямото лятно четене!

Мнениеот Zlatka » 18 Юни 2012, 22:06

Автора е Владимир Полянов а романът е "Слънцето угаснало".
Zlatka
 
Мнения: 7
Регистриран на: 31 Май 2012, 21:22

Следваща

Назад към Игрите на Фрамар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта