Улични котки - търся решение на проблема с тях

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Улични котки - търся решение на проблема с тях

Мнениеот Alexsandra bg » 18 Юни 2012, 22:20

Много се говори за уличните кучета а за котките никой нищо не казва.Покрай нас има поне 30 котки и е нещо страшно.Комшиите ги хранят и те се развъждат и край няма.По цели нощи се чува виене на разгонени котаци.Искам по някакъв начин да ги махна, не да ги убивам просто да ги отблъсна с нещо има ли вариант,машинки препарати или нещо такова.
Аватар
Alexsandra bg
 
Мнения: 45
Регистриран на: 31 Мар 2011, 19:32

Re: Улични котки

Мнениеот roxy » 19 Юни 2012, 11:09

Чувала съм за уред, който издава високочестотен звук и гони гаргите, но за котки не съм много сигурна дали ще има ефект. Защо не се обърнете към общината? В нашия блок имаше една жена с 20 котки в апартамента и беше нещо кошмарно - бълхи, миризми, ужас направо. Подадохме жалба и освен, че я принудиха да ги махне й написаха акт, защото за повечето нямаше никакъв документ - нито за собственост, нито за ваксини, нищо... Но и съседите ви не правят добре, защото хранейки бездомните животни, няма как да не ги привлекат към вашия блок. И това обикновено са бабите, които нямат никаква работа през деня, а само се чудят какво да правят. Трябва да си поговорите и с тях, ако искате да разрешите проблема с бездомните котки - да спрат да ги хранят, че иначе спасение няма.
roxy
 
Мнения: 37
Регистриран на: 04 Юни 2012, 11:19

Re: Улични котки

Мнениеот Ваня_13 » 19 Юни 2012, 16:26

Alexsandra bg написа:Много се говори за уличните кучета а за котките никой нищо не казва.Покрай нас има поне 30 котки и е нещо страшно.Комшиите ги хранят и те се развъждат и край няма.По цели нощи се чува виене на разгонени котаци.Искам по някакъв начин да ги махна, не да ги убивам просто да ги отблъсна с нещо има ли вариант,машинки препарати или нещо такова.

Много ме е яд на такива хорица, които се правят на много любезни хранейки улични котки и кучета. Докато бях студентка имаше една жена, която хранеше глутница кучета пред блока си, плетеше им пуловери, но не ги прибираше у тях. А въпросните песове не бяха никак малки. Мое мнение е като ти се гледа животно си го гледай у дома, не на улицата. Животните са непредсказуеми и винаги има опасност да те нападнат.
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: Улични котки

Мнениеот miki » 21 Юни 2012, 15:52

Alexsandra bg написа:Много се говори за уличните кучета а за котките никой нищо не казва.Покрай нас има поне 30 котки и е нещо страшно.Комшиите ги хранят и те се развъждат и край няма.По цели нощи се чува виене на разгонени котаци.Искам по някакъв начин да ги махна, не да ги убивам просто да ги отблъсна с нещо има ли вариант,машинки препарати или нещо такова.

Докато има кой да ги храни, бъди сигурна, че няма да се отървеш от уличните котки. Единствения вариант е да се говори със съседите, но като знам, че все бабите ги хранят си мисля, че ще ти е много трудно да ги убедиш :roll: А за препарат против котки... не съм чувала да има такъв :mrgreen:
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

Re: Улични котки

Мнениеот Ann » 04 Авг 2012, 14:43

Смятам, че не е хуманно да се убиват каквито и да е животни. Не съм съгласна и с това, че хората когато се наситят на домашните си любимци ги пускат на улицата. Безразборно се плодят животинките и така започват да правят проблеми. Аз съм на мнение, че всеки,който не иска да има поколение от домашния си любимец е достатъчно да го кастрира, така се отърва от проблема с неговото свръх поколение, което се чуди какво да прави.
Ann
 
Мнения: 81
Регистриран на: 04 Авг 2012, 11:55

Re: Улични котки

Мнениеот safka » 27 Ное 2012, 12:36

Да доста от хората вече си напъдиха горките животинчета ЗАЩО след като си го взел и си полагал години наред грижи продължавай,а те какво правят поостареят и хайде на улицата какво е виновно това животинче.Незнам какви хора има на тази земя........
safka
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Ное 2012, 12:23

Re: Улични котки

Мнениеот Georgica » 27 Ное 2012, 14:18

safka написа:Да доста от хората вече си напъдиха горките животинчета ЗАЩО след като си го взел и си полагал години наред грижи продължавай,а те какво правят поостареят и хайде на улицата какво е виновно това животинче.Незнам какви хора има на тази земя........

И аз съм се чудила много пъти на такива хора! След като не можеш да се грижиш за едно животно просто не го вземай да го отглеждаш!
Georgica
 
Мнения: 49
Регистриран на: 11 Юли 2012, 09:44

Re: Улични котки

Мнениеот Cuddy » 21 Дек 2012, 17:57

И аз съм на мнение, че вземането на домашен любимец е сериозна стъпка и би следвало да е добре обмислена, а не при първия по-сериозен проблем животното да се изпъди на улицата.
Все пак кучетата и котките по улиците не са паднали с Персеидите.
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: Улични котки

Мнениеот annydance » 12 Ное 2013, 12:18

Често хората вземат домашни любимци защото са самотни, заради това най-често бабички, които живеят само имат по 30 котки в апартамента си. Други го правят, защото е модерно да имаш еди какво си куче, обаче преди това е било модерно да имаш еди каква си котка и животното демоде е добре дошло на улицата :(

Котките не създават, кой знае какви проблеми, заради това не е повдигнат въпросът за тях! Но вие какво очаквате, че някой ще ги прибере в приют и ще ги храни и отглежда, ще ги кастрират? Това е България, все пак, ако се направи кампания срещу уличните котки, управата ще ги събере и ще ги избие с ток, защото евтаназията е скъпа! :?
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Улични котки

Мнениеот california_ » 06 Фев 2014, 15:15

annydance написа:Често хората вземат домашни любимци защото са самотни, заради това най-често бабички, които живеят само имат по 30 котки в апартамента си. Други го правят, защото е модерно да имаш еди какво си куче, обаче преди това е било модерно да имаш еди каква си котка и животното демоде е добре дошло на улицата :(

Котките не създават, кой знае какви проблеми, заради това не е повдигнат въпросът за тях! Но вие какво очаквате, че някой ще ги прибере в приют и ще ги храни и отглежда, ще ги кастрират? Това е България, все пак, ако се направи кампания срещу уличните котки, управата ще ги събере и ще ги избие с ток, защото евтаназията е скъпа! :?


Хубавото е, че вече голяма част от клиниките предлагат промоционални цени за кастрация, когато котките са примерно повече от 10. За съжаление, въпросните бабички вземат котки и смятат, че само храненето им е достатъчно ... Според мен трябва да се въведе закон, ограничаващ притежаването на повече от 2 котки на бабичка. Шегувам се ;)

Но положението наистина е трагично, за съжаление
california_
 
Мнения: 23
Регистриран на: 06 Фев 2014, 13:05

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта