Играй и спечели: Каква грижа полагате за ноктите си?

Тук може да намерите игрите проведени от Фрамар и наградите, които сме раздали.

Играй и спечели: Каква грижа полагате за ноктите си?

Мнениеот FramarMedia » 21 Юни 2012, 13:25

Ноктите са естествени рогови образования, които предпазват предната част на пръстите ни. Красивите нокти са нещо, което всеки забелязва. И жените /а и все по-често и мъжете/ се стараят и ползват всякакви методи, за да имат красив маникюр. Понякога това не се получава, защото и ноктите/както всяка част от нашето тяло/ се нуждаят от специфична поддръжка. Най-често срещаните проблеми при ноктите са - бели и тъмни петна по ноктите, нацепването, а по рядко и възпаления. Ако се справите с тези проблеми, ще имате красиви и здрави нокти.
Фрамар и Микро Сел ви предлагат уникална игра, в която всеки участвал ще спечели отстъпка от 6.50 лева при покупка на продукти на Микро Сел от www.framar.bg.
Условие на играта: Разкажете ни - как се грижите за ноктите си, какво правите, за да бъдат те красиви, кои са домашните/бабини хитрини, които помагат?
Споделете тайните си в тази тема, след това попълнете този ваучер и го изпратете на vania@framar.bg.
При поръчка на продукти на Микро Сел - уточнете в допълнителна информация, че имате ваучер за отстъпка и укажете регистрацията си във форума.

Условия:
01. Ваучерът е еднократен, не може да бъде заменян за отстъпка за други продукти и не може да бъде натрупван повече от 1 път в една поръчка.
02. Ваучерът е валиден след проверка на получените ваучери на електронна поща vania@framar.bg. Ако той не присъства там, промоцията не е валидна за конкретния участник.
Срок на играта - 22 юли, 2012 година.
Успех!
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 427
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39

Re: Играй и спечели: Каква грижа полагате за ноктите си?

Мнениеот blanshe » 21 Юни 2012, 14:12

Супер! Обичам да се грижа за ноктите си, смятам, че те са като визитна картичка на жената :roll:
Една приятелка си ги мажеше всяка вечер с йод, но й ставаха жълти след това и честно казано, не стоеше никак добре. Иначе йодът наистина много помага за заздравяване, но е добре да не се прекалява, за да не се боядисват. Може например два или три пъти в седмицата да се мажат с йод и през това време да не се третират с други декоративни лакове, за да има ефект от заздравяващата терапия.
blanshe
 
Мнения: 24
Регистриран на: 07 Юни 2012, 09:53

Re: Играй и спечели: Каква грижа полагате за ноктите си?

Мнениеот boncho green » 21 Юни 2012, 14:27

Може ли да взема ваучер за жена си? Аз не полагам кой знае какви усилия за ноктите си. Като цяло гледам да са къси и чисти, смятам, че това е достатъчно. Макар, че виждам, че все повече мъже полагат големи грижи на ноктите си. Няма лошо, особено, ако работата им е свързана с контактуване с много хора и ръцете им са на показ.
boncho green
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Май 2012, 17:24

Re: Играй и спечели: Каква грижа полагате за ноктите си?

Мнениеот SunFlower » 21 Юни 2012, 14:43

От майка ми съм наследила много красива нокътна плочка дълга и правилна, за това винаги гледам да съм с маникюр. Не ходя често на маникюрист, но пък за сметка на това у дома си имам почти всичко необходимо за поддържането на красиви нокти. Винаги са ми лакирани ноктите и добре поддържани. Така, че моята тайна за красиви нокти е да са винаги лакирани с лак в подходящ за сезона цвят.
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

Re: Играй и спечели: Каква грижа полагате за ноктите си?

Мнениеот southern_sun » 21 Юни 2012, 14:52

Всяка седмица отделям поне по един час за грижа за ноктите си, натапям си ръцете в топла вода и почиствам кожичките с ножичка специално, която използвам за тази цел, след това подхранвам ноктите с кора от лимон,слагам основа с витамини, след това някакъв лак, (но не винаги) и така ноктите ми са винаги красиви и здрави. Това разбира се в домашни условия, но никога не е излишно веднъж месечно посещение при маникюрист!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Играй и спечели: Каква грижа полагате за ноктите си?

Мнениеот mamavladi » 21 Юни 2012, 15:35

Ехааа, много обичам такива награди ;) Старая се ръцете ми винаги да изглеждат добре поддържани и ноктите ми да са лакирани. Обожавам минутките отделени само и единствено за мен, защото са ми кът, но с малко дете е така :) На маникюр съм ходила точно два пъти през живота си и скоро няма да повторя, защото първия път маникюристката ме накара сама да изтрия лака си, че тъкмо се била лакирала :shock: Вторият път отидох в друг козметичен салон, избрах си по-скъпия маникюр, а лака ми се обели на следващия ден :x
Сега накратко за грижите, които полагам за своите нокти :) Всяка седмица си оформям маникюра и педикюра - с пила, не с нокторезачка. Кожичките около нокътната плочка единствено набутвам, без да ги режа, след което нанасям маслото за нокти на Икаров. След няколко часа лакирам, правя си весели цветенца и готово :D Също така лакочистителят ми задължително е без ацетон, а скоро си купих и един, който съдържа подхранващо олио. Лаковете за нокти са ми съвсем обикновени, тъй като сама си върша домакинската работа и така или иначе не издържат повече от три дена. Купувам си и такива за рисуване, с които си правя декорация, а накрая нанасям топ лак - това е ;)
mamavladi
 
Мнения: 32
Регистриран на: 27 Май 2012, 10:35

Re: Играй и спечели: Каква грижа полагате за ноктите си?

Мнениеот snega » 23 Юни 2012, 16:03

Премахвам я от ръцете и ноктите си само с хладка вода и сапун, и ги измивам с четка за нокти.
Когато ръцете и ноктите ми са оцапани с масло ги измивам с препарат, който съдържа агенти за разграждане на мастни разтвори.
Накисвам ръцете си в топла вода за няколко минути, за да омекнат ноктите
Много леко избутване на кожичките отдолу на нокътя, само ако те са дълги и прикриват голяма част от нокътя.
Режа ноктите на еднаква дължина
Заоблям краищата на ноктите и ги изпилвам добре
Ръцете ми са сухи, мажа ги поне три пъти дневно с крем.
Поне веднъж на седмица за около пет минути си правия масаж на ноктите със специални кремове и масла за нокти, за да се подхранят в дълбочина.
Ако по ноктите ми има бели точици ги натърквам с парченце лимон няколко пъти дневно.
Понякога плочката на нокътя не е напълно гладка, в този случай правя топли бани за по 15 минути с отвара от листа от орехи: 2 супени лъжици листа се запарват с 350 мл вода. Престояват така 15 минути и се прецежда. Това е отварата, в която се топят болните пръсти, след което се масажират с бадемово масло.
snega
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Юни 2012, 15:51


Назад към Игрите на Фрамар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта