Търся енергийна добавка за тонус и енергия

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Re: Търся енергийна добавка за тонус и енергия

Мнениеот devorrra » 17 Авг 2016, 13:20

Тинктурата от зелен овес се извлича от надземните части на растението, които се събират точно преди пълния им разцвет, пресни или сушени.
Тинктурата която аз взимам е ето тази
http://apteka.framar.bg/30040470/%D1%82 ... 0%BA%D0%B0
Взимала съм и на капсули. Също са добри. В описанието на продуктите май не пише за енергия, но на мен билкар ми я препоръча и наистина действа...бях като изцеден лимон всекидневно от както я пия съм пълна с енергия...между другото ако се разровиш в чужди сайтове за AVENА SATIVA -това е латинското име на зеления овес, ще намериш доста инфо относно приложението му.
devorrra
 
Мнения: 18
Регистриран на: 17 Авг 2016, 09:01

Re: Търся енергийна добавка за тонус и енергия

Мнениеот Rali_hr » 17 Авг 2016, 14:42

devorrra написа:Тинктурата от зелен овес се извлича от надземните части на растението, които се събират точно преди пълния им разцвет, пресни или сушени.
Тинктурата която аз взимам е ето тази
http://apteka.framar.bg/30040470/%D1%82 ... 0%BA%D0%B0
Взимала съм и на капсули. Също са добри. В описанието на продуктите май не пише за енергия, но на мен билкар ми я препоръча и наистина действа...бях като изцеден лимон всекидневно от както я пия съм пълна с енергия...между другото ако се разровиш в чужди сайтове за AVENА SATIVA -това е латинското име на зеления овес, ще намериш доста инфо относно приложението му.

Дали дава енергия и помага ли при проблеми с щитовидната жлеза? Прочетох в друга тема, че си с Хашимото, а то е често свързано с умора, наистина ли ти действа добре въпреки заболяването, или само когато е в ремисия? :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Търся енергийна добавка за тонус и енергия

Мнениеот devorrra » 18 Авг 2016, 09:17

Пия я не само когато съм в ремисия, то даже когато съм нямам нужда понеже се чувствам добре...но както и да е...Та на въпроса ти зеления овес освен, че дава енергия, действа и на хормоналния баланс и психосоматичните прояви на заболяването...това го открих в чужди сайтове.
devorrra
 
Мнения: 18
Регистриран на: 17 Авг 2016, 09:01

Re: Търся енергийна добавка за тонус и енергия

Мнениеот dessiblond » 18 Авг 2016, 09:25

Доколкото разбрах от разговора ви, зеленият овес може да се приема и когато няма човек такива здравословни проблеми и е здрав, така ли е? Предполагам, може да се приема свободно и няма да предизвика някакви странични действия?
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Търся енергийна добавка за тонус и енергия

Мнениеот Anka » 18 Авг 2016, 11:04

Интересно е, че в листовката се описва като нещо, което трябва да се използва при зависимости. При билковите неща винаги ми е правило впечатлението, как пиеш нещо, което в действителност е с друга насоченост и все пак има положително действие. :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Търся енергийна добавка за тонус и енергия

Мнениеот devorrra » 18 Авг 2016, 13:21

Не мисля, че има странични действия, но все пак съвета ми е преди да пиете билки или билкови добавки да се консултирате с билкар или лекар, аз също така изчитам всичко възможно в мрежата не като съвети, а като действия на самата билка. Не се доверявам насляпо.
Относно зависимостите никак не е странно, че го дават за това понеже както писах влияе на психосоматично ниво, зависимостите са точно на тази основа.
devorrra
 
Мнения: 18
Регистриран на: 17 Авг 2016, 09:01

Re: Търся енергийна добавка за тонус и енергия

Мнениеот Malina » 18 Авг 2016, 14:25

Най-важното е, според мен поне една консултация с лекар, някои добавки не са подходящо за хора с проблеми с щитовидната жлеза, с придружаващи заболявания. не пречи да идеш до лекаря си и да кажеш "здрасти, чух добри отзиви за това и това" и да обсъдите въпроса. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Търся енергийна добавка за тонус и енергия

Мнениеот viking » 19 Авг 2016, 12:14

Лекарите май не препоръчват много билки, тинктури и отвари, но по-добре да се допиташ до него, отколкото да направиш грешката да започнеш да пиеш подобно нещо, което е противопоказно например, с твое заболяване.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Предишна

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта