Схващане на врата - какво да правя?

Схващане на врата - какво да правя?

Мнениеот Bolka » 28 Юни 2012, 22:53

Дайте съвет какво да правя ? Често ми се случва да ми се схване врата и минава на долу към рамото,дори и в момента ми е схванат и не мога да си мръдна главата.Трябва ли да се маже с нещо загряващо или не ?
Bolka
 
Мнения: 18
Регистриран на: 09 Фев 2012, 22:33

Re: Схващане на врата

Мнениеот rony_80 » 29 Юни 2012, 08:59

Може да има прискрипан или възпален нерв. Ако е възпаление не бива да го мажеш с нищо загряващо, защото ще стане много по-лошо. Ако нерва е прискрипан, трябва да се освободи от терапевт. Мъжа ми имаше сходен проблем, но с крака и ходи при мануален терапевт. Първо обаче, му направиха снимка, за да сигурни какво точно лечение да предприемат. Правиха му масажи, след които цялото място беше зачервено и направо гореше, но вече е добре и не го боли. Моят съвет е да отидеш при специалист, който да ти назначи адекватно лечение, ако е необходимо разбира се.
rony_80
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:25

Re: Схващане на врата

Мнениеот southern_sun » 29 Юни 2012, 09:48

Bolka написа:Дайте съвет какво да правя ? Често ми се случва да ми се схване врата и минава на долу към рамото,дори и в момента ми е схванат и не мога да си мръдна главата.Трябва ли да се маже с нещо загряващо или не ?

И на мен често ми се случва когато стоя на климатик или спя на неудобна възглавница. Може би с нещо загряващо ще те отпусне виж пробвай с Бен Гей или Перскиндол. От перскиндола много съм доволна, малко е скъпичко, но има страшен ефект.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Схващане на врата

Мнениеот the princess » 30 Юни 2012, 14:45

Преди две седмици ми се случи нещо подобно само, че ми се бяха схванали жилите на шията, но за ден два и се оправих. Цял ден бях на климатик и най-накрая си даде ефекта стоенето ми на течението. С нищо не съм се мазала, от самосебе си се оправих.
the princess
 
Мнения: 117
Регистриран на: 13 Мар 2012, 10:30

Re: Схващане на врата

Мнениеот BRI » 24 Апр 2013, 11:52

За втори път ми се случва в рамките на една седмица. Болката е подлудяваща. Знаете ли какви други могат да са причините освен течение и неподходяща възглавница, защото при мен не са тези причини?
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Схващане на врата

Мнениеот djudjanka » 24 Апр 2013, 15:10

Може да се случи, ако спите с мокра коса. И аз скоро имах това неприятно усещане, но с малко разтриване се оправи. Трябва да си пазим врата, настинката може да доведе до неприятни последици.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Схващане на врата

Мнениеот Siss » 24 Апр 2013, 15:21

Една от най - подлите причини за болки във врата може да са шипове...Нужен е преглед от специалист.
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Схващане на врата

Мнениеот denichka » 20 Май 2013, 21:48

При мен се е случвало от климатик, по цяла седмица ми е схванат.
denichka
 
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Май 2013, 22:55


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с неврологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта