Ефективно ли е да ползвам въздухопречиствател

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Re: Ефективно ли е да ползвам въздухопречиствател

Мнениеот nik » 13 Юли 2015, 15:03

Добре след като няма филтри и вентилатори и филтри как успява Airfree да хване твърдите частици/прах?
nik
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Юли 2015, 15:01

Re: Ефективно ли е да ползвам въздухопречиствател

Мнениеот silver933 » 13 Юли 2015, 15:12

nik написа:Добре след като няма филтри и вентилатори и филтри как успява Airfree да хване твърдите частици/прах?

Няма ли?! Не знам как действа, обаче е ефикасно ние сме имали у нас като се роди бебето ползвахме.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Ефективно ли е да ползвам въздухопречиствател

Мнениеот nik » 13 Юли 2015, 15:29

Ами доколкото разбирам работи на принципа на конвекцията и изгаря на температура от около 200 градуса микроби, прахови акари и т.н. Но ако няма какво да раздвижи въздуха не знам доколко е ефективно....
nik
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Юли 2015, 15:01

Re: Ефективно ли е да ползвам въздухопречиствател

Мнениеот Bambaa » 13 Юли 2015, 15:53

Даже не бях чувала, че има нещо от този сорт, ама няма как да се живее в аквариум, колкото и добра идея да ти се струва това :idea:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Ефективно ли е да ползвам въздухопречиствател

Мнениеот nik » 29 Юли 2015, 11:24

Хахах никой не говори за аквариум. Но подобни уреди се препоръчват на хора имащи астма или други прахови алергии. И просто ми е интересно доколко наистина е ефективен за намаляването на прахът в къщи. От чисто мързелива гледна точка ако подобен уред ще ми помогне да бърша по-рядко прах бих се излъгал да си го купя дори само заради това ;)
nik
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Юли 2015, 15:01

Re: Ефективно ли е да ползвам въздухопречиствател

Мнениеот MollyDolly » 29 Юли 2015, 12:29

nik написа:Хахах никой не говори за аквариум. Но подобни уреди се препоръчват на хора имащи астма или други прахови алергии. И просто ми е интересно доколко наистина е ефективен за намаляването на прахът в къщи. От чисто мързелива гледна точка ако подобен уред ще ми помогне да бърша по-рядко прах бих се излъгал да си го купя дори само заради това ;)

Ами би било логично да намалява праха, но се правят какви ли не неща за хора с подобни проблеми, от които знаят, че почти няма измъкване, а до каква степен работят, май никой не може да каже, а за хора, които не страдат от алергии и подобни, то и аз не виждам смисъл по някакъв начин изкуствено да си създаваш "стерилна среда"
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Ефективно ли е да ползвам въздухопречиствател

Мнениеот penelopa » 21 Яну 2016, 13:51

А дали имат функция за отърваване от неприятни миризми, действат ли против тях?
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Ефективно ли е да ползвам въздухопречиствател

Мнениеот Elica » 21 Яну 2016, 16:19

penelopa написа:А дали имат функция за отърваване от неприятни миризми, действат ли против тях?

Не мисля, че има подобен ефект, макар че до някъде ще улавя неприятните миризми, но не и кой знае колко много да ги почиства.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Ефективно ли е да ползвам въздухопречиствател

Мнениеот viviann » 22 Ное 2018, 11:58

Не знам дали е ефективно, но ми се струва прекалено за жилищни помещения. Така не се ли изнежваме още повече? Като излезем на улицата, пак дишаме отвратителния въздух.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Ефективно ли е да ползвам въздухопречиствател

Мнениеот София » 07 Дек 2018, 13:06

И аз мисля че е прекалено това. Вътре пречистен въздух, а отвън - смог, мръсотия от коли и твърдо гориво. Просто е абсурдно.
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

ПредишнаСледваща

Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта