Ефективно ли е да ползвам въздухопречиствател

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Ефективно ли е да ползвам въздухопречиствател

Мнениеот Niko » 03 Юли 2012, 13:50

Искам да попитам дали някой е ползвал въздухопречиствателя, тъй като ми го подариха, но малко се съмнявам в ефективността му. Дали наистина има антибактериално действие или всичко е реклама? Ако някой е чувал за този уред за почистване на въздуха или го има в дома си нека а сподели.Благодаря предварително!
Niko
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юли 2012, 11:29

Re: Въздухопречиствател

Мнениеот geribarakova » 03 Юли 2012, 14:36

Здравейте Niko,
от една година ползвам AIRFREE P125, като искам да отбележа, че имам констатирана алергия към полени и прахови акари от алерголога д-р Михайлов. Още след първия месец непрекъсната работа на уреда забравих за хремата и алергичната кашлица. Късметлия сте, че някой Ви е подарил нещо толкова полезно...
geribarakova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Юли 2012, 14:32

Re: Въздухопречиствател

Мнениеот Niko » 04 Юли 2012, 12:55

geribarakova написа:Здравейте Niko,
от една година ползвам AIRFREE P125, като искам да отбележа, че имам констатирана алергия към полени и прахови акари от алерголога д-р Михайлов. Още след първия месец непрекъсната работа на уреда забравих за хремата и алергичната кашлица. Късметлия сте, че някой Ви е подарил нещо толкова полезно...

Аз също съм с вродена алергия към полени и домашен прах, имам и астма.ПО думите ви разбирам, че само с този уред мога да си осигуря спокойствие в дома!
Niko
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юли 2012, 11:29

Re: Въздухопречиствател

Мнениеот miki » 09 Юли 2012, 11:12

Хм, за пръв път чувам за въздухопречиствател, който се поставя вкъщи :roll: Звучи добре, но на какъв принцип действа и каква му е цената горе-долу? Ако е толкова ефективен, колкото го описва geribarakova и е на достъпна цена, ще го купя, защото и мъжът ми има алергии, а нослето на малката постоянно е запушено.
Ние вкъщи имаме овлажнител за въздуха, защото сме с климатик и определено се усеща разлика. В уреда се поставя вода и когато се включи, тя започва да се върти. Спомням си едно време майка ми как поставяше купичка с вода на акумулиращата печка точно с тази цел - да овлажнява въздуха.
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

Re: Въздухопречиствател

Мнениеот djiya » 02 Ное 2012, 12:46

от miki » 09 Юли 2012, 10:12

Хм, за пръв път чувам за въздухопречиствател, който се поставя вкъщи Звучи добре, но на какъв принцип действа и каква му е цената горе-долу? Ако е толкова ефективен, колкото го описва geribarakova и е на достъпна цена, ще го купя, защото и мъжът ми има алергии, а нослето на малката постоянно е запушено.
Ние вкъщи имаме овлажнител за въздуха, защото сме с климатик и определено се усеща разлика. В уреда се поставя вода и когато се включи, тя започва да се върти. Спомням си едно време майка ми как поставяше купичка с вода на акумулиращата печка точно с тази цел - да овлажнява въздуха.

Здравей,Мики.Аз доста изчетох по темата преди да си купя,защото и ние имахме проблем с нашия мъник и доколкото разбрах-всички въздухопречистватели се поставят вкъщи.И ние се спряхме на AirFree,но за по-малка площ,тъй като моделите са с различни капацитети и цена ,разбира се.Той е единствения,който не иска смяна на филтри,за разлика от всички останали.Действа наистина,поне при моето дете-откакто го включихме,си спинка спокойно всяка нощ и това вече месец и половина.Просто го поставяш на пода и го включваш и повече нищо не изисква.А действа като всмуква въздуха,който преминава през ядро с 200 градуса температура (обяснявам ти го както е в упътването :) ) и после изпуска охладения и пречистен въздух,затова и няма защо да се плашиш от гореща струя за детенцето ти. А за цената-да не е от най-ниските,но пък какво по-скъпо от здравето и спокойствието на дъщеричката ти :)
djiya
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Ное 2012, 12:22

Re: Въздухопречиствател

Мнениеот Georgica » 03 Ное 2012, 15:16

Имам приятелка, чието дете е с алергия към домашен прах и плесен дали е удачно да използва този въздухопречистител?
Georgica
 
Мнения: 49
Регистриран на: 11 Юли 2012, 09:44

Re: Въздухопречиствател

Мнениеот djiya » 04 Ное 2012, 12:07

Georgica написа:Имам приятелка, чието дете е с алергия към домашен прах и плесен дали е удачно да използва този въздухопречистител?

Напълно удачно е,защото и при нас проблема е свързан с домашния прах и акарите и откакто го купихме промяната е коренна.
djiya
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Ное 2012, 12:22

Re: Въздухопречиствател

Мнениеот сиско » 04 Яну 2013, 19:34

Може ли да кажете от къде да си закупим такъв уред и как да изберем качествен такъв?
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Въздухопречиствател

Мнениеот hrikat » 25 Окт 2013, 22:26

сиско написа:Може ли да кажете от къде да си закупим такъв уред и как да изберем качествен такъв?


Airfree премахва микроорганизмите посредством подгряваща керамика: заразеният въздух се избутва в апарата чрез процес на разпръскване на топлината, където микроорганизмите умират поради високата температура. Стерилизираният въздух се извежда в околната среда, преминавайки през камера за изстудяване, така че да не промени температурата или относителната влажност на въздуха, безшумно и без да са необходими вентилатор, филтри и поддръжка.
Тази изключителна технология Airfree позволява “ да се възползваш от пречистения въздух по икономичен лесен начин."
hrikat
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Окт 2013, 22:12

Re: Ефективно ли е да ползвам въздухопречиствател

Мнениеот Lollipop » 05 Дек 2014, 11:55

Добре, че нямаме подобни алергии към домашен прах, но е хубаво, че има измислени уреди, които да помагат при такива проблеми! И аз съм чувала само добри отзиви удачно е да се ползва при подобни алергии :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron