Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 10 Ное 2012, 00:13

Най-вероятно Вие имате периодонтит или гангрена на болният зъб. При пулпит не се получават отоци в околните меки тъкани. А иначе при антибиотично лечение е нужно време за натрупване на лекарственият препарат в организма, за да има пълноценно деиствие. Обикновено са нужни около 24 часа за максималната сила на действие на лекарственият препарат. Така че ако отокът е спрял нарастването и болката е намаляла може да сте спокоина, че нещата вървят на добре. Нормално отокът изчезва за около 3-5 дни. Пожелавам Ви късмет и красива усмивка.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 11 Ное 2012, 12:48

от Dr Petar Kosev » 10 Ное 2012, 00:13

Най-вероятно Вие имате периодонтит или гангрена на болният зъб. При пулпит не се получават отоци в околните меки тъкани. А иначе при антибиотично лечение е нужно време за натрупване на лекарственият препарат в организма, за да има пълноценно деиствие. Обикновено са нужни около 24 часа за максималната сила на действие на лекарственият препарат. Така че ако отокът е спрял нарастването и болката е намаляла може да сте спокоина, че нещата вървят на добре. Нормално отокът изчезва за около 3-5 дни. Пожелавам Ви късмет и красива усмивка.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Иванина » 28 Ное 2012, 16:45

Здравейте д/р Косев.
Въпроса ми е вие най общо казано зъболекарите, извинявам се ако не назовавам точната Ви специалност......имате ли някакво отношение към проблеми и диагностика в устната кухина различни от зъби, примерно небце...?

Да знам лекар УНГ, вече съм ги посетила, но........?!
Иванина
 
Мнения: 19
Регистриран на: 09 Ное 2012, 20:34

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 01 Дек 2012, 15:30

По принцип лигавицата в устата е в домена на работа на хирургичната стоматология и пародонтология. Така че плюс УНГ трябва да бъдете прегледана и от гореспоменатите специалисти. Успех.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Силвия Бояджиева » 18 Дек 2012, 12:46

Здравейте, искам да ви попитам първо за мен- От около две седмици може и повече ме болят всички зъби или венци не мога да определя болката е постоянна, но не е остра също така и вечер когато спя я има дори ми се губи апетита защото е много неприятно когато се храня.Понякога ме боли едната страна друг път другата страна а понякога навсякъде, аз имам оголване на венците възможно ли е да е от това и какво мога да пия, че трябва да отида на зъболекар знам, но за сега няма как да стане.
Другото което искам да попитам е за сина ми които е на 7г, трябва ми добър стоматолог-хирург от Стара Загора, за да му бъде изрязана юздичката под езика незнам как точно да го обясня, защото му пречи при изговаряне на букви и думи.
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 20 Дек 2012, 00:10

Немога точно да одговоря на първият Ви въпрос. Възможно е да са Ви визпалени венците и от това да имате тези оплаквания. По скоро предполагам ,че тъй като са Ви оголени зъбите са станали по-чувствителни. Сега е периода когато се употребяват плодове с повече плодова киселина като например цитрусите. Пият се фрешове и други храни с висока киселинност /турший, кисели краставици ит.н./ Тази киселина отпушва каналите на краините нервни окончания и зъбите стават болезнени и много чувствителни на термични и механични дразнители. Препоръчва се използването на сензитивни пасти за зъби. Но след измиване не трябва да се изплаква до краи пастата от устата или след изплакването да се втрие със суха четка или пръст от същата паста по болезнените зъби.
Относно френулома на синът Ви ,по-добре е тази маниполация да се извърши с лазер за мекотъканна хирургия. Но немога да ви дам насоки кой колега е закупил такъв апарат.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот кристина сафиева » 29 Дек 2012, 00:00

Здравейте! Имам проблем с горен кътен зъб от лявата страна. Зъболекарят ми каза, че е за изваждане, получавам и гнойни отоци на венеца. Но въпросът ми е друг. Може ли от този зъб да получа инфекция на долната челюст, понеже напипвам малка подутина, която при натиск ме боли. Личната лекарка ми каза че е от проблемния зъб. Възможно ли е да е от него? Направи си и кръвни изследвания, които показват ускорено СУЕ. В момента съм много притеснена, но посещенията при зъболекаря са след 1 седмица. Моля изразете вашето мнение.
кристина сафиева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Дек 2012, 22:49

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 04 Яну 2013, 20:01

Сажелявам за късният отговор , но бях извън страната. По прицип инфекция е само локална и обхваща челюста около проблемният зъб. Рядко стават усложнения с образуване на флегмони които да обхващат големи ложи в лицевата област. Може обаче да имате болки от горният мъдрец и да ги усещате в долната челюст. Това е породено от особенностите на инервация на зъбите и челюстите. По принцип не се притесняваите просто премахнете въпросния мъдрец.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот GERGANA GO4EVA » 30 Яну 2013, 16:57

Здравейте ! Миналата седмица в сряда се наложи да ми извадят, долен кътен зъб .
Ваденето мина леко и безболезнено .
Още на другият ден забелязах, че мястото загноява започна да ме боли и ухото даже .Върнах се при хирурга отново и споделих за болката и загнояването на мястото.
Изчисти ме с нещо и сложи лекарство, каза да си взема Оспамокс 1000 и Сандрин.
Седмица се мина, антибиотика свърши а аз все още съм така боли, търпима е болката и има гной още.
Без оток и температура.Виждам , че венеца е разранен или разкъсан, може би при ваденето .
Дайте ми съвет!Усмихнат ден!
GERGANA GO4EVA
 
Мнения: 10
Регистриран на: 29 Дек 2012, 22:12

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 02 Фев 2013, 07:59

Ако имаше гной за тази една седмица щяхте да сте вече поне на системи. Спокойно бялото в раната не е гноина субстанция така стават всички рани във влажна и мръсна среда къквато е устата на човек. Лошото при вас е че самата костна рана се е възпалила и по хода на долночелюстният нерв се разпространява тази тъпа, дразнеща болка. При такива усложнения се правят две неща. Най-добре е да се изкюритира раната за да може да се почисти от путридни материй и да се напълни с кръв като естествена превръзка на костната рана. Така зарастването и организирането на коста става най-бързо. Другият начин е сдренажи и промивки който са Ви правили но те се правят неколкократно. И все пак не се притесняваите би трябвало и от самосебеси организмът да се прибори с раната но болките продължават дълго време, а сме и 21 век все пак. Бързо оздравяване .
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта