Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот GERGANA GO4EVA » 02 Фев 2013, 10:44

Благодаря Ви за отговора ! Раната вече не е замърсена и зараства, остава само болката в ухото, която също отшумява.Днес сутринта се събудих без болка, ухото не ме боли. Силно се надявам да няма проблеми вече.
Зъба бече с пломба, поставиха я и след седмица падна, не си обърнах внимание на време и се наложи да го извадят. Имам увеличени лимфни възли под челюстта, колкото слива.Посетих УНГ специалист два пъти, при личният лекар ходих също и според тях проблема бил от зъба, който вече е премахнат .Кръвна картина, левкограмата ,дефиренциалното броене са отлични. А стоматоложката каза ,че е бил ужасно разрушен зъба .Въпроса ми е, възможно ли е наистина да се оголемят лимфните възли от болният зъб ? Възлите не са малки, не болезнени са не са зачервени т.е кожата не е зачервена, нямам температура, втрисания .
Извинете ,че Ви притеснявам отново :)))
Усмихнат ден!
GERGANA GO4EVA
 
Мнения: 10
Регистриран на: 29 Дек 2012, 22:12

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 02 Фев 2013, 20:43

Всички проблеми които си имала и имаш са само и единствено от възпалението предизвикано от проблемният зъб. Лифните възли са лимфоносният орган които се бори с възпалителната реакция. За жалост те ще намалеят и спрат да болят последни след като са си свършили цялата работа с раната.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот GERGANA GO4EVA » 03 Фев 2013, 12:00

Благодаря за отговора :)
Не съм вярвала, че един зъб може да създаде толкова проблеми .
Благодаря Ви !
Поздрави !
GERGANA GO4EVA
 
Мнения: 10
Регистриран на: 29 Дек 2012, 22:12

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот ivoG » 06 Фев 2013, 16:05

ЗДравейте,
искам да попитам ,имам малък кариес на първи зъб горе вдясно близо до другия първи.Може ли да се каже че място е проблемно и как се лекуват кариеси на подобни места.Благодаря.
ivoG
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Фев 2013, 15:56

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 07 Фев 2013, 21:13

Няма никъква особенност и разлика дали кариеса е на първи или друг зъб. Просто трябва естетиката да е на ниво. Леяението е свързано с изборване/изпиляване/ на кариозния дефект и пломбиране. Сега има богата гама от фотокомпозити с които се запълва дефекта.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот ivoG » 07 Фев 2013, 23:34

аз не уточних,дори и кариесът да е в долната(по-тънка) част на първия зъб - няма разлика,така ли ?
Няма ли опасност да се отчупи малка част от зъба(която включва и режещата част на зъба) при изпиляването(понеже кариесът е в долната част на зъба),която не може да се пломбира.Благодаря!
ivoG
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Фев 2013, 15:56

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 08 Фев 2013, 08:38

Няма значение в коя част на повърхността е кариесът. Щом е доказано ,че има такъв операторът знае как да го изпили и как да го възтанови. По принцип при пломбиране с фотокомпозити изпиляването е щадящо защото те се запепят по химически начин със зъбните структури.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот evladimirova » 08 Фев 2013, 23:40

Здравейте,
Незнам дали въпроса ми трябва да е точно към вас,но се надявам да ми помогнете.На скоро преди около 2-3 седмици започна да ме боли цялата челюст след консултация със зъболекар се оказа че имам гной при мъдреца(като зъба е напълно здрав)Цепиха ме и след няколко дни отидох отново защото болките не спираха(пак ме цепиха).Така болките не минаваха като междувременно пиех антибиотик.В един момент не издържах и пих аулин от което спря да ме боли но започна да ме боли друг омъртвен зъб.Отидох отново на зъболекар който ми отвори зъба и се оказа пак че и там има гной(в момента зъба ми е отворен и ако не друго то нямам болки)Вчера ми свърши антибиотика и вечерта започна да ме боли много гърлото.Днес ходих на промивка на отвореният зъб и помолих зъболекаря ми да ми види гърлото че много ме болеше.След като ме прегледа ми каза че целите сливица са ми в гной.Вече незнам какво да мисля и към какъв специалист да се обърна.
evladimirova
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Фев 2013, 23:29

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 10 Фев 2013, 16:22

Без обективни изследвания- преглед, рентгенография , трудно може да се установи проблемат Ви. Може би всичко да идва от проблемният зъб, а болките в мъдреца да са следствие на възпалението. Сливиците са лимфоностният орган на човека и винаги реагират на съществуващо възпаление. Просто трябва да се установи точно проблема и да се вземе адекватното лечение.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Smokera » 20 Юни 2013, 18:08

Здравейте Д-р Косев
Бих искал да ви попитам за професионалното ви мнение
Проблемът:
Преди 3 дни ми изкараха мъдрец,всичко беше сравнително бързо и лесно за около 10-ина минути.Но вече 3 дена ме боли и карам на аналгин и аулин.Лекарят не ми предписа никакви лекарства,пък и аз не се сетих да го питам защо тъй като това е първият ми изваден зъб и не съм запознат с процедурата.Един ден след екстракцията ходих на преглед при него и ми каза че всичко е нормално.Не се притеснявам толкова за болката,колкото за ужасният дъх в устата ми заради извадения зъб.Възможно ли е да се е инфектирал?Доколкото аз виждам в огледалото лигавицата зад извадения зъб е леко бледа,но кървене няма.А и нормално ли е да ме боли толкова дълго време?

Благодаря
Smokera
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Юни 2013, 17:58

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта