Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 05 Авг 2013, 20:29

Съжелявам за закъснелият отговор но просто нямах никъква възможност до сега. Надявам се че всичко е отминало и забравено отдавна. При вас се е получило възпалени на алвеоларната кост, което се нарича алвеолит. По принцип протича с тъпа неприятна болка и подиване на лимфните възли от стараната на екстрахираният зъб. Това е често усложнение след изваждане на долни кътни зъби и особенно често в летния период поради топлото време. Лечението е свързано с възтановяване на раната чрез кюретаж и предписване на антибиотици с остеотропно деиствие. Още веднъж се извинявам за огромното закъснение на отговора.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Smokera » 06 Авг 2013, 00:04

Здравейте.За щастие проблемът се разреши бързо.След преглед при зъболекар се оказа че проблемът е точно както вие казахте,направиха ми кюретаж на раната и ми предписаха антибиотици.След около 3-4 дена нямаше и спомен от болката,лошия дъх и полипите по езика.Сега всичко е наред.
Благодаря ви.
Smokera
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Юни 2013, 17:58

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 06 Авг 2013, 13:12

Радвам се , че сте изтърпяли нашите гадни манипулаций и всичко е отшумяло. Чао и още веднъж съжелявам за закъснението.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот dilqna8989 » 08 Авг 2013, 14:03

Здравейте, д-р Косев! На 24 години съм и от няколко години насам имам долни мъдреци (показали се на половина), държа да отбележа, че никога не са ме боляли. Преди 3-4 месеца си напипах две топчета под долната челюст. Ходих на УНГ (личен лекар,) тя каза че са лимфни възли и ме изпрати на зъболекар. Зъболекарят каза, че аз проблеми със зъбите нямам и топчетата под челюстта не са от зъбите. Преди около месец ме заболя от едната страна, беше ми се сковало, едва си отварях устата, болеше ме и топчето под челюстта. Отидох при друг зъболекар, той каза че ми се е възпалил мъдреца, слага ми 2 пъти нещо на него и всичко отшумя, в момента не ме боли но топчетата си седят. Според Вас, тези топчета от зъбите ли са или е нещо друго и какво бихте ме посъветвали?
Благодаря, предварително
Хубав ден!
dilqna8989
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Юли 2013, 12:40

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 08 Авг 2013, 23:30

Лимфните възли реагират и се уголемяват при възпалителни огнища в областите от които приемат лимфната течност. При либса на друго възпаление в лицевата област най-вероятно проблемите идват от мъдреците. При направеното от Вас описание най-вероятно се касае за т.н. полуретенирани мъдреци. Те нямат място да се наместят в зъбната редица и остават в това положение което са сега. Тъи като остава един капишон от венеца там се задържат микроорганизми които правят едно хронично възпаление. Тези болки които сте имали скоро ще започнат да се появяват през определено време, които ще започнат да зачестяват. Рещението е един по един да се премахнат мъдреците. Чао и късмет.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Mash » 20 Авг 2013, 16:15

Добър ден Д-р Косев, на 23 години съм и започнаха да ми излизат мъдреци, отляво горе и долу. От 2 седмици се мия с паста за избелване на зъбите и ходих на море. След като се върнах устните ми се напукаха, челюстта ми се схвана, венците ми кървят като се мия, а долу в дясно, където трябва да има мъдрец ми излезе едно като бенка, пъпка или може би е съсирек с кръв, защото около него е зачервено като кръв.

Смених си днес четката и започнах да се мия зъбите с Дентал, за да видя дали ще се подобрят нещата. Според вас някаква инфекция ли съм получил?
Mash
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Авг 2013, 16:10

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 22 Авг 2013, 23:13

Без преглед трудно ми е да отговоря. Наи вероятно или имате възпаление на лигавицата или с нещо сте я травмирали. Ако няма някъква силна болка или оток ще отмине само с дезинфектанти /разтвори/ за жобурене. Отностно избелващата паста , тези препарати се ползват ограничено. Примерно една опаковка като се използва в последствие поне 3месеца не се използва избелваща паста.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Mash » 24 Авг 2013, 01:16

Благодаря Ви за отговора. Определено не е нищо сериозно и почна да ми минава всичко :)
Mash
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Авг 2013, 16:10

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 25 Авг 2013, 12:49

Моля няма защо, късмет и всичко добро.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот matikanova » 17 Сеп 2013, 20:54

Здравей те на 05.09 ми сложиха и горен и долен мост от дясната страна но от 3-4 дена на горния мост осештам че моста не е залепен хубаво но ходих при моята заболекарка и тя каза че е добре интересува ме да ще може да се свали и наново да се залепи иначе под моста зъбите са омартвени но осештам че ми влиза от храната и е неприатно. ще съм благодарна ако ми отговорите.
matikanova
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Сеп 2013, 18:28

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта