Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 21 Сеп 2013, 00:27

По принцип има инструменти за сваляне на корони и мостове, но първо трябва да се установи точно дали подвижността се дължи на недобро залепяне на конструкцийте или самите зъби са подвижни. И второ дали самите зъби, мостоносители ще могат да понесат травмата от инструментите за разлепяне. Задържането на храна може да се дължи и на недобър профил на самата мостовидна конструкция. Всичко е въпрос на добра диагностика и оценка на рисковете.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот sashitop » 26 Сеп 2013, 23:16

Здравейте,

наскоро забелязах няколко малки кафеникави петна по някои от кътниците ми. На пипане са като миниатюрни дупчици. Искам да Ви попитам дали това е възможно да са кариеси, като се счита, че не чувствам никакъв дискомфорт при хранене и също така поддържам много добра устна хигиена, и кой е най-добрият метод за евнтуалното им лечение?

П.П. На 18 г. съм. :)
sashitop
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Сеп 2013, 23:09

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 27 Сеп 2013, 23:41

Такива кафеникави петна имат почити всички хора. Да ли са начални кариеси или само оцветявания на вдлабнините на зъбите ,се диагностицира със сондирана на участъка. Ако остра сонда се задържа въпреки ,че нама оплаквания се пристъпва към пломбиране. Но ако е няма размекване просто се съветва пациента да спазва отлична хигиена, за да се стационира началния кариес.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот denyo » 09 Окт 2013, 21:10

Една молба за разчитане на снимка. Десния зъб е мъдрец с лекарство, левия до него е с пломба. Според вас налага ли се умъртвяване на някой от тези зъби? Питам, понеже стоматолога при който бях се колебае. А и не мога да определя от кой зъб идва болката. Благодаря.
>>СНИМКАТА<<
denyo
 
Мнения: 9
Регистриран на: 09 Окт 2013, 00:00

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 10 Окт 2013, 12:08

Немога да отговоря защото има проблем със зареждането на фаила. Но и винаги се комбинира преглед, оплаквания на пациента и ренгенова снимка като допълнително изследване. Надали само по снимка ще се реши какво да се прави.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот ivoG » 22 Окт 2013, 11:50

Здравейте ,
искам да попитам дали горният гладък слой на емайла се самовъзстановява .
Питам защото ми се наложи да се отстрани един малък кариес(около 1-1,5 мм) близо до венеца на 1-
ви горе вдясно и след пломбирането му ,зъбът се заглади с някакъв инструмент,не знам как точно се
казва на вашия език- с въртяща се гума или нещо подобно.След няколко часа вкъщи установих, след
прокарване на нока на пръста ми по повърностите на лекувания зъб и съседния му, че сякаш е взета
една част от емайла -този тънък горен слой ,който придава гладкост на зъба .Благодаря Ви
предварително!
ivoG
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Фев 2013, 15:56

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 18 Ное 2013, 21:06

Емаила на зъбите не се възтановява. При някой обстоятелства и използването на реминерализиращи вещества, какъвто е флурът моге да настъпи реминерализация на начални кариесогенни лезии. Но за жалост при премахване на емаил нов не се образува.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот ben26 » 21 Ное 2013, 21:55

Вчера ми направиха кюретаж на венеца и ми сложиха антибиотик директно във венеца. АБ е тъмен на цвят и като на конци:) . Минаха повече от 30 часа,а все още ме боли зъбът... Нормално ли е?
ben26
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Ное 2013, 21:45

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 23 Ное 2013, 15:38

Незнам защо са Ви правили кюретаж на венеца и по описанието на препарата които е поставен не ми прилича на АБ. Това е антесептик за алвеолит /възпаление на коста след екстракция на зъб/. Така че за продължителността на болките Ви се обърнете към лекуващият ви лекар. Не съм пророк за да ви отговоря на такъв въпрос.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот message » 30 Ное 2013, 15:37

zub.png
zub.png (380.03 KiB) Прегледано 429 пъти


Здравейте,
преди 6 месеци ми умъртвиха зъб. Още след поставянето на пломбата макар и рядко усещам дискомфорт ( споделяла съм за това със стоматолога ) - моментна остра болка, обикновено при по-твърда храна, но преди 2 дни през нощта ми се появи и една тъпа болка за час, два и отмина. Но като цяло усещам дискомфорт с този 6 долен ляв зъб.

Веднага си направих снимка и отидох при стоматолога, който ми беше поставил пломбата. Обясни ми, че не е страшно - имало размекване на пломбата, но ми предписа антибиотик и ми назначи час след 15 дни?!? Искам също така да кажа, че съм споделяла за дискомфорта 2-3 пъти през тези месеци, но не ми беше назначена снимка и за това сега реших да си направя такава.

Моля за Вашето компетентно мнение какво следва да направя и трябва ли да съм спокойна през тези 15 дни?

Предварително благодаря за отделеното време.
message
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Ное 2013, 15:34

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта