Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 03 Дек 2013, 19:25

От видянята Ro gr. и от симтомите които споменавате мога да Ви кажа ,че зъбът не е пролекуван добре. В момента е с едно хронично възпаление и се нуждае от релечение. Ако се остави в такъв вид след извесно време ще се получат грануломи. Потърсете начин да се излекува добре ида се проконтролира с нова Ro gr.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Galen » 16 Дек 2013, 18:24

Здравейте. Откриха ми пулпит, ходих - извадиха нерва, проблема че всички зъби продължават да ме болят по същия начин.Почетох малко по темата, като причинители се посочват все външни фактори - каритес, травма и пр. А възможно ли е пулпит да се развие от проблем с нерва, т.е. болен нерв да развали зъба? Може би имам някакъв проблем с нервите, възможно ли е така да разрушат всичките ми зъби?
Galen
 
Мнения: 15
Регистриран на: 17 Окт 2013, 11:37

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 17 Дек 2013, 15:44

Пулпита е усложнение на кариса на зъба. Така че трябва да имате нарушаване на целоста на зъба за да се достигне до пулпит. Другото което мога да спомена че при пулпит болката се разпространява само от едната страна на главата. Никога не преминава срединната линия на главата.
Щом са ви девитализирали /улъртвили/ зъбът който е с пулпит болката веднага се променя и се локализира в лекувания зъб.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Galen » 26 Дек 2013, 15:09

Странно.. при мен още преди да го направят някои дни ме боляха зъбите и от двете страни, след като го направиха болката премина отдясно и след седмица пак се върна отляво но не се локализира в направения а във всички зъби (горни и долни).
Galen
 
Мнения: 15
Регистриран на: 17 Окт 2013, 11:37

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 31 Дек 2013, 12:36

Няма заболяване на зъбите което да се мести в ляво или дясно. Това е характерно за зъбните болки, че обхващат само страната на проблемният зъб. Трябва да се помисли или за нещо венечно или за повишена чувствителност на зъбите.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот mariya.atanasova » 02 Яну 2014, 15:00

Здравейте,

аз съм на 25 и имам 2 свърхбройни зъби, които се намират на долната челюст под кучешкия(който е все още млечен). Ходих при няколко специалисти и всички ми предлагат различно лечение - да се извади млечния и двама свръхбройни и да се сложи металокерамика на мястото; да се поставят брекети на долната челюст и да издърпват единия свръхброен, а другият и млечният да се извадят.

Какво е вашето мнение по въпроса?

Благодаря!
mariya.atanasova
 
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Яну 2014, 14:57

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 03 Яну 2014, 23:45

Немога да съм точен в решаването на този казус защото нито мога да видя обективното състояние в устата, нито имам ренгенова снимка, нито съм специалист ортодонт. Мога само да спомена че кучешкият зъб е желателно да остане и да се издърпа в зъбната редица намястото на млечният. Това е общо правило. Най - добре е да си изберете добър ортодонт които да Ви планира и проведе лечението.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот slavovims » 12 Фев 2014, 10:28

Честит професионален празник на патерица (09 февруари)! Желаем ви преди всичко здраве и все такава отзивчивост към проблемите на вашите пациенти. И не спирайте да се усъвършенствате, нещо в което не се съмняваме!
slavovims
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Фев 2014, 10:20

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Petar Kosev » 18 Фев 2014, 21:38

Много Благодаря за милите пожелания. Ще се старая да съм винаги в крак с новостите.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Д-р Петър Косев - стоматология и дентална медицина

Мнениеот teodora13 » 13 Мар 2014, 10:56

здравейте Д-р Петър Косев.много ще радвам на професионалния ви отговор.аз живея в чужбина,като се стараем веднъж в годината да си идваме в бг,обикновено в тези почивки посещавах и зъболекари.тази година реших да си направя две паднали пломби тук в израел.посетих клиниката ни в която съм си ликувала зъби по спешност,искаха наново да правя снимки на всички зъби.казаха че имам възпаление на зъб който вече е лекуван и с коронка.(за това възпаление знаех и преди две години ,но не ме боля и така не го лекувах)тук взех решение за релечение.след като минаха 24 часа от лечението започнаха болки.върнах се в поликлиниката прие ме друг лекар обясни че е нормално да имам болки до 2 седмици.на следващия ден пак се върнах защото болкоуспокяващи без рецепта не ми помагаха.дадоха ми антибиотик.вече го пия 2-ри ден в същото време сам на обезболяващи и продължава да ме боли.въпроса ми е дали става въпрос за неуспешно релечение ?какво съветвате?
teodora13
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Мар 2014, 10:23

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron