Сухи очи - какво да правя?

Сухи очи - какво да правя?

Мнениеот mladen » 23 Юли 2012, 22:20

Ходих на очен лекар и ми каза че имам сухи очи.Очите ми постоянно пареха и са зачервени,доктора ми препоръча изкуствена сълза.Други проблеми с очите не съм имал и сега съм малко стреснат.Може ли да се усложни ? доктора не ми даде задоволителна информация ако някой страда от сухи очи да даде съвет какви мерки да взема за в бъдеще.
mladen
 
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Юни 2012, 22:02

Re: Сухи очи

Мнениеот SunFlower » 25 Юли 2012, 10:01

mladen написа:Ходих на очен лекар и ми каза че имам сухи очи.Очите ми постоянно пареха и са зачервени,доктора ми препоръча изкуствена сълза.Други проблеми с очите не съм имал и сега съм малко стреснат.Може ли да се усложни ? доктора не ми даде задоволителна информация ако някой страда от сухи очи да даде съвет какви мерки да взема за в бъдеще.

Това е проблем, който често се среща сред работещите на компютър. Постоянното движение на кадри на монитора карат зениците ни да възприемат бързо движещите се картини и това ги уморява. Моята работа също е свързана с постоянното стоене пред монитора и много често ме болят очите. Послушай съвета на лекаря и си вземи изкуствени сълзи, няма да ти навредят, напротив ще облекчат паренето и зачервяването на очите ти.
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

Re: Сухи очи

Мнениеот the princess » 26 Юли 2012, 16:34

Използвайте освен изкуствените сълзи и очила със защита, явно професията ви е свързана с работа с компютър!
the princess
 
Мнения: 117
Регистриран на: 13 Мар 2012, 10:30


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с очни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта