Летните пожари в страната - немарливост и безнаказаност

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Летните пожари в страната

Мнениеот Silvi » 23 Авг 2012, 11:49

Май тази година половин България горя, сега и в кюстендилско пожари. За щастие пламналият пожар на 19 вече е локалиризан, но действията на пожарникарите продължават. За сега 250 декара гори са изпепелени. Тази година България е в огнен ад!
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Летните пожари в страната

Мнениеот Ваня_13 » 06 Сеп 2012, 14:40

Уж лятото свърши, но пожарите не стигват. 100 дка иглолистни гори изгоряха в смолянско. Огънят е пламнал вчера следобяд, но вече е локализиран. Половин България изгоря това лято! :?
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Защо си играем с огъня? Някой още да не е разбрал за опасността от пожари?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 22 Авг 2019, 08:59

Наистина не мога да го разбера това наше безхаберие и липса на каквато и да е отговорност. От няколко дни по всички медии предупреждават за опасности от пожари заради високите температури. Едва ли има някой, който да не е чул или разбрал…толкова много национални новини има по темата.
Днес станах свидетел на поредната дивотия. Карам си по стария път и се наслаждавам на прохладната утрин и хубавата музика в колата, прекъсвана от време на време от новини и предупреждения за горещини и опасност от пожари…
Изведнъж от прозореца на колата пред мен изхвърча фас! Около пътя са само сухи треви и храсти! Що за безотговорен тип трябва да си, за да направиш това?!
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Защо си играем с огъня? Някой още да не е разбрал за опасността от пожари?

Мнениеот delchev » 22 Авг 2019, 10:49

Ами нормален средностатистически българин! Щом си шофьор - виждаш какво става по пътищата... Коклко пъти си виждал някой да спазва ограничения или забрани? Със сигурност ги има, но на общия фон са пренебрежимо малко. Докато сме на вълна "К`во ми пука?" и "Дреме ми на фара!" няма да се оправим. И ще хвърчат пожарни, линейки и патрулки... Ще има пожари и убити по пътищата! Защото не ни пука!
delchev
 
Мнения: 102
Регистриран на: 03 Авг 2019, 20:00

Re: Защо си играем с огъня? Някой още да не е разбрал за опасността от пожари?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 22 Авг 2019, 13:08

Щото сме тъпи! Колко пъти трябва на ни го повтарят, че да се сетим?!? Малоумна работа! Ама нали всеки си вика: То на мен няма да ми се случи... Който не е попадал в пожар, не знае какъв ад е! Ама не може на всеки метър по пътя да има полицаи. Съвест няма! Там е проблемът!
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Пореден пожар – този път край Ихтиман!

Мнениеот lyuta_chushka95 » 04 Сеп 2019, 15:16

И тази година пожарите бяха много. Според мен най-вече поради небрежност и безхаберие. Проблемът е, че не се замисляме и не пазим това, което имаме. А за умишлените пожари, то е ясно, че става въпрос за пари и интереси.
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Предишна

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта