Сезонът на алергиите - как да се избавя?

Re: Сезонът на алергиите - как да се избавя?

Мнениеот qproin » 27 Окт 2011, 23:51

Аз съм така от години, първо с пролетните цветове, после с липите....ужасно е, кихане кашляне, подути очи....ама все не отивам на лекар и чакам да ми мине.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Сезонът на алергиите - как да се избавя?

Мнениеот valiart » 28 Окт 2011, 00:50

Ооо, това с алергиите е ужасно! Определено трябва да се вземат мерки. Има толкова медикаменти, че просто е недопостимо да не се прави нещо по въпроса и да оставате с дискомфорта, който носят полените.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Сезонът на алергиите - как да се избавя?

Мнениеот southern_sun » 26 Мар 2012, 10:29

Преди да поговорим как можем да се справим с пролетната алергия, нека да обърнем поглед към причинителите.Един от основните причинители за пролетната алергия това е цветния прашец.

Отделяния от дърветата, тревите, плевелите и цветята прашец, може да предизвиква сенна хрема или сезонни алергии. Ако имате кихане, хрема, запушване на нова, сърбеж, сълзене на очите, стойте повече за закрити места и избягвайте отворени прозорци.

Животинския пърхот е за второ място сред алергените, които предизвикват алергични реакции през пролетта. Ако усетите, че получавате подобни симптоми на изброените по-горе избягвайте за известно време домашния си любимец, докато алергията отшуми, махнете всички килими от дома си и мийте по-често ръцете си.

На трето място като най-често срещана причина за алергии се нарежда домашния прах. Причината за развиване на алергия от домашен прах е микроскопичните организми, които се развиват при висока влажност, те се хранят с мъртвите клетки на кожата на хората и домашните любимци.За да се предпазим от тях трябва да поддържаме къщата без прах, да избягваме предмети като плюшени играчки, пердета, килими.

Има хора, които са алергични към ужилвания, а това може да доведе до тежки животозастрашаващи реакции. Алергичната реакция протича в подуване, зачервяване, гадене,умора, субфебрилна температура. Ухапването може да предизвиква анафилактичен шок, затруднено дишане, подуване на лицето, гърлото устата, ускорен пулс, световъртеж или рязко падане на кръвното налягане.

Плесените произвеждат алергени, а понякога и токсични вещества, ако сте по чувствителни тези алергени или токсични вещества могат да предизвикат алергични реакции.Така, че за да избегнете това, проветрявайте влажните зони в дома си.

Въпреки, че за нас хората храната е удоволствие понякога може да ни изиграе лоша шега. Едни от най-често срещаните храни предизвикващи алергии са мляко, миди, ядки, пшеница.Симптомите са трудно дишане, уртикария, повръщане, диария и подуване около устата.


Латексът използван в ръкавиците, презервативите, както и в някои медицински устройства може да предизвика алергия. Симптомите включват кожен обрив, раздразнение на очите, хрема, кихане, хрипове, сърбеж на кожата или носа. Алергичните реакции могат да варират от зачервяване и сърбеж на кожата до по – сериозни, които да доведат до затруднено дишане и обриви.

Лекарствата също могат да бъдат причина за някои алергии, това са пеницилин, аспирин и др. Симптомите могат да бъдат както леки така и животозастрашаващи. Най-често се появяват обриви, сърбеж в очите и подуване в устата и гърлото. При такива реакции е най-добре да се избегне изцяло лекарството.

Парфюмите, ароматните свещи, прах за пране и козметиката могат да предизвикат алергии и да доведат до леки или тежки последици за здравето. За повечето хора, симптомите отзвучават, след като ароматът е извън обхват. Има редица дебати дали тези реакции са истински алергии или просто отговор на дразнител.


Протеинът,отделян от хлебарките , може да бъде неприятен алерген. Изтребването на тези насекоми е много трудно, особено, ако живеете в държава с топъл климат или стара кооперация.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Сезонът на алергиите - как да се избавя?

Мнениеот teddy » 04 Май 2012, 13:27

И мъжа ми има пролетна алергия - много е неприятно, защото постоянно киха, очите му сълзят, носа му не спира да тече и тези мъки продължаваха повече от месец. Сега, преди пролетния сезон, пие таблетките на Лорано около 20 дни и е много по-добре. Рядко му се налага да използва други капки, за да облекчи състоянието си.
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Сезонът на алергиите - как да се избавя?

Мнениеот Камелия » 08 Май 2012, 14:12

teddy написа:И мъжа ми има пролетна алергия - много е неприятно, защото постоянно киха, очите му сълзят, носа му не спира да тече и тези мъки продължаваха повече от месец. Сега, преди пролетния сезон, пие таблетките на Лорано около 20 дни и е много по-добре. Рядко му се налага да използва други капки, за да облекчи състоянието си.

Не си ги чувала тия таблетки, но искам да попитам дали предизвикват сънливост и пристрастяване?
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Сезонът на алергиите - как да се избавя?

Мнениеот Dior » 07 Май 2013, 14:13

Ужасен проблем. Цъфнат ли липите и започвам да се задъхвам.Проявяват се класическите симптоми като сълзящи очи, кихане, запушен нос и задушаване. За жалост не минават преди пролетта да отмине.
Dior
 
Мнения: 161
Регистриран на: 05 Фев 2013, 13:15

Re: Сезонът на алергиите - как да се избавя?

Мнениеот tihomir » 16 Май 2013, 21:09

Изписаха ми Клиндамицин и Ксизал,след 3 хапче се получи лек обрив и сърбеж(пия само антибиотика понеже пия и диазепам,прочетох че не трябва със Ксизал да се смесва)днес изпих 5-то хапче и трудно си поемам въздух-как да процедирам?Благодаря Ви предварително!
tihomir
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Май 2013, 13:38

Re: Сезонът на алергиите - как да се избавя?

Мнениеот Fancy » 13 Май 2015, 10:40

Никога не съм усещала дискомфорт напролет, но сега сякаш се появиха симптоми, които напълно си отговарят на пролетна алергия. Днес се каня да отида при личната, но се съмнявам, че ще ме прати на алерголог, по-скоро ще предпише нещо и ще ме прати да си ходя, но ще споделя какво ми е изписала, та да ми кажете доколко ефективно е :!:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Сезонът на алергиите - как да се избавя?

Мнениеот Harmony » 13 Май 2015, 10:57

Fancy написа:Никога не съм усещала дискомфорт напролет, но сега сякаш се появиха симптоми, които напълно си отговарят на пролетна алергия. Днес се каня да отида при личната, но се съмнявам, че ще ме прати на алерголог, по-скоро ще предпише нещо и ще ме прати да си ходя, но ще споделя какво ми е изписала, та да ми кажете доколко ефективно е :!:

От години винаги имам под ръка Лоратадин, понеже никога не зная какво ще ми се случи и къде ще се озова, така че ако си алергична и към други неща, освен пролетта, добре е още щом усетиш да вземеш мерки :idea:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Сезонът на алергиите - как да се избавя?

Мнениеот Nightmare » 13 Май 2015, 11:43

И синът ми има такъв проблем, но оправя течащия нос с Авамис, откакто му го препоръчаха всеки сезон има под ръка по един флакон и няма никакви проблеми, но да кажем при него проблем е само хремата, а ако има и кашлица и други симптоми то тези, които са си разработени специално за такъв вид алергии само ще помогнат, ама пак е по-добре консултация с лекар, вместо решения на собствена отговорност!
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с алергология и имунология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта