Д-р Катя Паскова - естетична дерматология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Катя Паскова - естетична дерматология

Мнениеот Dr Katq Paskova » 30 Юни 2014, 16:57

Здравейте!
Съветът ми да използвате шампоан Дюкре Сенсинол и успокояващ серум Сенсинол за чувствителен скалп. Усещането за дискомфорт ще намалее. Заповядайте на преглед, за да преценим дали има нужда от друга грижа. Очакваме Ви!

Поздрави!



monica_1233 написа:Здравейте д-р Паскова,

Имам следния проблем. Става дума за косата и кожата на скалпа и не знам какво да правя. По принцип съм с черно-кестенява коса, но откъде ми дойде идеята да се изруся с блондор 12% окислител не знам. Това стана преди една седмица. Въобще не знаех, че блондора обезцветява косъма и в момента съм светло руса, сламена и изгоряла коса, а преди седмица си беше много хубава, черна къдрава. Всички ме съветват да изчакам да израсте моята си коса, но не мога да се понасям с това русо и искам да си върна цвета, но ме е страх да се подложа пак на боядисване, защото не знам каква ще стане косата ми, а и имам дискомфорт в скалпа. Посъветвайте ме какво да направя. Също, ако се боядисам нито знам с каква боя и т.н. Получих шок като се видях в огледалото, обаче този цвят трябва да се оправи. Нито се чувствам добре, нито мога да си върша нормално работата. Но ме е страх да отида на фризьор, защото не знам как ще ми подейства боята върху косата и кожата. Боядисвала съм се преди години и не съм имала проблеми, но никога не съм си изрусявала косата и то с блондор. Благодаря много и ще очаквам отговора Ви.
Аватар
Dr Katq Paskova
 
Мнения: 37
Регистриран на: 22 Авг 2012, 16:00

Re: Д-р Катя Паскова - естетична дерматология

Мнениеот Dr Katq Paskova » 30 Юни 2014, 17:03

Здравейте!
Окосмяването над горната устна премахваме с лазер. Съветът ми е да дойдете на преглед с дъщеря си, за да преценим дали можем да започнем премахването.
Поздрави!





mar4 написа:Здравейте Д-р Паскова.
Искам да попитам ,дъщеря ми е на 8 години и над горната устна има много тъмен мъх.
Въпросът ми е-може ли с нещо да се премахне?
Ще се радвам да ми отговорите.
Желая Ви усмихнат и прекрасен ден.
Аватар
Dr Katq Paskova
 
Мнения: 37
Регистриран на: 22 Авг 2012, 16:00

Re: Д-р Катя Паскова - естетична дерматология

Мнениеот yoanamm » 30 Юни 2014, 17:44

Здравейте, дъщеря ми се роди с малък "дефект" или ефект ;) - точно на опашката има дупка (не е спина бифида - има снимки) отвора е в кожата , няма секрети и не е създавал проблеми. Тя е още малка - възможно ли е да се направи процедура по скриване или заличаване на тази дупка , за да няма притеснения в пубертета или след това.На каква възраст е подходящо да се извърши и изобщо има ли смисъл или е по-добре да я науча да се приема така.... :?:
yoanamm
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Юни 2014, 16:45

Re: Д-р Катя Паскова - естетична дерматология

Мнениеот rose_92 » 03 Юли 2014, 12:59

Здравейте! Интересува ме дали с химичен пилинг биха се заличили белези от акне, които приличат на няколко сляти разширени пори? Колко горе-долу процедури са необходими, през колко време се правят и колко дни са нужни за възстановяване след процедурата? Какви са рисковете и възможните нежелани последици от една такава процедура?
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Д-р Катя Паскова - естетична дерматология

Мнениеот nikolay.petkov » 04 Юли 2014, 03:32

Здравейте Д-р Паскова. Не съм сигурен дали отговаряте на въпроси от подобен характер, но все пак ще ви попитам. Имам въпрос относно спукани капиляри по повърхността на кожата. На 26 години съм, нося очила и при смяната им с нови забелязах появата на малки мрежи от спукани капиляри по носа. Имам подобни обаче и по други части на тялото, по ушите, в областта на гръдният кош, както и на други части, на които са по-малко забележими, така че вероятно причината е друга или поне не е само от притискането на очилата. Не знам какъв подход да предприема, затова ви моля за съвет, Благодаря предварително!
nikolay.petkov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Юли 2014, 03:23

Re: Д-р Катя Паскова - естетична дерматология

Мнениеот maci-13 » 15 Юли 2014, 16:38

Здравейте, незнам дали моя проблем се отнася към естетическата дерматология или не, но реших да се обърна към вас за мнение. На 27 години съм, като цяло от малка килограмите ми постоянно варират, вече на няколко пъти смъквам и качвам по 30-40 килограма, сега отново свалям. Тренирам по 4-5 пъти седмично кардио тренировки по час час и половина, свалила съм 15 килограма, но кожата ми остава отпусната. Пия много вода - 2-3 литра на ден, пробвала съм да се мажа с кремове от масовата козметика, но нямат някакъв особен ефект поне при мен. Моля посъветвайте ме какво мога да направя за да стегна кожата си при зафубата на толкова много килограми?
maci-13
 
Мнения: 4
Регистриран на: 15 Окт 2013, 16:56

Re: Д-р Катя Паскова - естетична дерматология

Мнениеот Dr Katq Paskova » 16 Юли 2014, 16:55

Здравейте!
Белезите от акне се третират с лазерни процедури, дермапен, дермаролер. Когато белезите са дълбоки химичния пилинг не е достатъчен. Предлагам да дойдете на място, за да преценим коя е най-подходящата процедура за Вас.
Очакваме Ви!




rose_92 написа:Здравейте! Интересува ме дали с химичен пилинг биха се заличили белези от акне, които приличат на няколко сляти разширени пори? Колко горе-долу процедури са необходими, през колко време се правят и колко дни са нужни за възстановяване след процедурата? Какви са рисковете и възможните нежелани последици от една такава процедура?
Аватар
Dr Katq Paskova
 
Мнения: 37
Регистриран на: 22 Авг 2012, 16:00

Re: Д-р Катя Паскова - естетична дерматология

Мнениеот iliqn95 » 25 Юли 2014, 01:09

Здравейте !
Не знам дали проблема ми е много във вашата област , но все пак искам да попитам ..
Имам 3-то зърно , което е по- малко от другите две и искам да го премахна как може да стане това ?
Чух от един приятел , че може да се премахне с лазер и ми казаха да говоря с дерматолог ..
Благодаря ви предварително за отговора :) :)
iliqn95
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Мар 2014, 14:58

Re: Д-р Катя Паскова - естетична дерматология

Мнениеот ана » 27 Юли 2014, 16:05

Здравейте! Аз съм момиче на 17 години. Моят проблем е че се изчервявам супер много и не знам каква е причината. Например от притеснение от най-различини неща или когато съм в супер задушно и топло място и сякаш кожата на лицето ми пламва. И понеже съм с по-светла кожа и си личи супер много. И доста често е придрожено с изпотяване около носа. Използвам кремове и фон дьо тен, но те не помагат напълно. Кажете ми някакъв продукт, който мога да използвам поне малко да облекча това зачервяване или на какво всъщност се дължи то и какво да направя, за да спре.
Благодаря предварително!
ана
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Юли 2014, 22:59

Re: Д-р Катя Паскова - естетична дерматология

Мнениеот Dr Katq Paskova » 28 Юли 2014, 15:08

Здравейте!

Препоръчвам Ви да дойдете на консултация, за да предприемем най - адекватната терапия. Можете да запишете час за консултация на телефон: 0884 949581. Очакваме Ви!

Поздрави,
Дермавита



yoanamm написа:Здравейте, дъщеря ми се роди с малък "дефект" или ефект ;) - точно на опашката има дупка (не е спина бифида - има снимки) отвора е в кожата , няма секрети и не е създавал проблеми. Тя е още малка - възможно ли е да се направи процедура по скриване или заличаване на тази дупка , за да няма притеснения в пубертета или след това.На каква възраст е подходящо да се извърши и изобщо има ли смисъл или е по-добре да я науча да се приема така.... :?:
Аватар
Dr Katq Paskova
 
Мнения: 37
Регистриран на: 22 Авг 2012, 16:00

Още от Framar.bg

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта