Магнитни бижута за нормализиране на кръвобръщението

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Магнитни бижута за нормализиране на кръвобръщението

Мнениеот FramarModDesi » 04 Апр 2011, 16:25

Препоръчаха ми магнитните бижута за подобряване на кръвообръщението, някой ползвал ли е от тези продукти? Какво е действието им?
FramarModDesi
 
Мнения: 145
Регистриран на: 31 Мар 2011, 08:52

Re: Магнитни бижута

Мнениеот Ivaylo » 05 Апр 2011, 20:18

Не съм, но има доста шарени мнения. Ту ги славят, ту в земята ги заравят. :?
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Магнитни бижута

Мнениеот Chat noir » 08 Апр 2011, 17:08

Аз нося такава гривна.На мен със сигурност ми помага.Когато я купих страдах от ужасни болки в ставите на пръстите на едната ръка. Ден след поставяне на гривната болките изчезнаха. Не съм ползвала никакви медикаменти.От тогава не я свалям дори когато се къпя. А и гривната е толкова хубава,че никой не се досеща, че това не е обикновено златно бижу.
Аватар
Chat noir
 
Мнения: 24
Регистриран на: 07 Апр 2011, 21:25

Re: Магнитни бижута

Мнениеот southern_sun » 08 Апр 2011, 22:28

Дали не е до нагласа, че имаш магнитна гривна на ръката и не мислиш за проблема а по скоро за неговото отсраняване и така да забравяш за болката в ставите си?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Магнитни бижута

Мнениеот eli » 18 Апр 2011, 12:50

И аз мисля ,че всичко идва от мозъка. Вземеш нещо, нагласяш се че ще ти помогне за проблема, вярваш и то става. Също като баба ми, болял я кръста, дадох и витамини и казах,че са за болки в кръста и ще и мине, и така стана. :D
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Магнитни бижута

Мнениеот totka_lukanova » 27 Апр 2011, 15:15

Има доста модели от които можеш да си избереш, че и са красиви и стилни :)
Магнитна гривна с частично златно покритие
Магнитна гривна от стомана и силикон
Магнитна гривна от титан с германий
Има и още модели, може да ги разгледаш и да избереш според цената, защото някои са доста по-скъпи от други.
Магнитна гривна+ колие- тази е на ПРОМОЦИЯ!!!
totka_lukanova
 
Мнения: 224
Регистриран на: 27 Апр 2011, 14:40

Re: Магнитни бижута

Мнениеот eli » 14 Май 2011, 15:24

А тези гривни, дали имат някакъв срок на годност?
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Магнитни бижута

Мнениеот georgi_78 » 17 Май 2011, 21:28

Би трябвало да са вечни, поне така си мисля :)
Аватар
georgi_78
 
Мнения: 177
Регистриран на: 29 Апр 2011, 08:51

Re: Магнитни бижута

Мнениеот totka_lukanova » 25 Май 2011, 11:55

Безсрочни са :)
totka_lukanova
 
Мнения: 224
Регистриран на: 27 Апр 2011, 14:40

Re: Магнитни бижута

Мнениеот bubulina » 04 Юли 2011, 16:14

Ето малко инфо за магнитните бижута.......
Магнитотерапията има дълбоки корени в древността. Първите сведения за използването на магнитите за лечение се срещат в текст от 2000 г.пр.н.е. в Китай. В „Императорската книга по вътрешна медицина” се препоръчва прилагането на магнитни камъни за корекция на дизбаланса на енергията „Ци” или „живата сила”.

Магнитната бижутерия обединява естествения стремеж на човека към по-добро здраве и исконния стремеж към красота. Носенето на висококачествени магнитни украшения има доказано въздействие върху организма на човека като индивидуална и продължителна магнитотерапия. Използват се т.нар. неодимови магнити. Този вид магнити е създаден на основата на разработките на професор Гест Волин и представлява сплав на желязо, бор и неодим. Неодимовите магнити се произвеждат от „Sumitoto Special Metals” в Япония. Основните им предимства са съчетание на малки размери с достатъчна за терапия сила на магнитното поле, изключителна здравина, устойчивост и запазване на магнитните свойства.
Магнитните бижута могат да се носят постоянно без да се развива зависимост или привикване към магнитното поле. Най-доброто място за магнитни украшения е китката на ръката. От тази зона до сърцето и обратно един еритроцит изминава за около 1 минута. Затова носенето на магнитни гривни дава максимален резултат при ежедневна профилактика на различни заболявания. С оглед ефективността на магнитните украшения други важни зони са гърдите – зоната около тимусната жлеза и ушните миди. Могат да се носят повече от едно магнитни бижута едновременно, което не увеличава силата на магнитното поле на продукта.
bubulina
 
Мнения: 292
Регистриран на: 11 Апр 2011, 14:40

Следваща

Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта