"Спри, детето запази" - национална кампания

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

"Спри, детето запази" - национална кампания

Мнениеот Forman » 11 Сеп 2012, 10:48

спри.jpeg
спри.jpeg (7.41 KiB) Прегледано 479 пъти
Всяка година повече от две класни стая остават празни, повече от два класа ученици намират смъртта си на пътното платно. Със старта на новата учебна година предпоставките за пътно-транспортни произшествия се увеличават значително, за това всяка година в началото на септември започва кампания за запазване на ценния детски живот. Всяка година медиите апелират за толерантност на пътя и повече внимание преминавайки покрай детски площадки, училища и детски градини.
Тази година кампанията ще премине под мотото " Спри, детето запази!" като в нея се очаква да се включат всички общини.
Вие ще се включите ли в националната кампания " Спри, детето запази" и ще останете ли толерантен на пътя?
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: "Спри, детето запази" - национална кампания

Мнениеот Fute » 11 Сеп 2012, 16:41

"Спри, детето запази" или "Спри детето, запази" или напълно безсмисленото без запетая "Спри детето запази"? :(
Fute
 
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Юли 2012, 19:53

Re: "Спри, детето запази" - национална кампания

Мнениеот Снежана » 12 Сеп 2012, 10:02

Fute написа:"Спри, детето запази" или "Спри детето, запази" или напълно безсмисленото без запетая "Спри детето запази"? :(

Има ли значение как е написано, важното е да бъдем по-внимателни на пътя и да пазим останалите участници в движението. Децата са непредсказуеми, така, че очите на 4.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: "Спри, детето запази" - национална кампания

Мнениеот Fute » 12 Сеп 2012, 21:19

Снежана написа:
Fute написа:"Спри, детето запази" или "Спри детето, запази" или напълно безсмисленото без запетая "Спри детето запази"? :(

Има ли значение как е написано, важното е да бъдем по-внимателни на пътя и да пазим останалите участници в движението. Децата са непредсказуеми, така, че очите на 4.


Има огромно значение как е написано - точно около 15ти септември да си говорим, че можем да толерираме неграмотност, която е нелепа...представяте ли си?
Аз съм доста песимистичен, че тази или която кампания ще има успех. Как да се включим, като постоянно чуваме за пияни или за неправоспособни шофьори, даже бях чел, че в България има около 20% шофьори, които карат без книжка. Без Гражданска отговорност карали около 30%. Как да променим манталитета на простака, който се качва на колата си и гази наред...Какво трябва да постигне/направи тази кампания...
Fute
 
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Юли 2012, 19:53

Re: "Спри, детето запази" - национална кампания

Мнениеот Georgica » 03 Ное 2012, 15:34

Виждам,че много повече се обръща внимание на неграмотността от колкото на отговрността ни като шофьори зад волана. Аз също съм шофьорка и се включвам в тази кампания и още искам да допълня, че в Стара Загора се провежда кампания " Мисли за мен, когато шофираш" (дано да съм го изписала правилно). Тази кампания се провежда на 3 и 4 ноември в града на липите и в нея са се включили над 30 доброволци от Младежки общински съвет - Стара Загора, които раздават флаери и стикери на бензиностанциите в града. Кампанията се провежда от 2006 година като от тогава до сега в нея са се включоли над 5000 шофьори.
Georgica
 
Мнения: 49
Регистриран на: 11 Юли 2012, 09:44

Re: "Спри, детето запази" - национална кампания

Мнениеот Anila » 22 Дек 2012, 00:59

Бях на благотворителния концерт за тази кауза и честно ви казвам направо останах потресена.Доста звезди се бяха събрали и подкрепиха каузата,евала,но защо не сложиха някаква охрана.Вярно,че беше безплатен и всеки можеше да дойде,дори хора,които далеч бяха от представата за каква точно става дума.Чули хората,че ще пеят безплатно звезди и българска му работа.Група от десетина младежи,може би бяха на по 17-18,но може би имаше и по-големи,металяги(нищо против метъл музиката и така нататък) по средата на концерта се изправиха,започнаха да подвикват и да освиркват,да пеят прави с шишета бира от 2 литра.Не мога да го приема това.Идваше ми да взема една пушка и да ги изпострелям.На края на концерта излезнаха родителите на загиналите деца.Как не ги беше срам пред тези хора,които и без това им е достатъчно трудно.Хората споделяха мъката си и се опитваха да предпазят и други родители от това,а онези пияни крещят и пеят.Нищо лошо да го правиш на друг концерт,но именно на този,под тази кауза да ми излизаш пиян.Наистина нямам думи просто.
Anila
 
Мнения: 23
Регистриран на: 20 Дек 2012, 12:40

Re: "Спри, детето запази" - национална кампания

Мнениеот dacheva.denica » 02 Мар 2013, 17:57

Спомням си, когато бях 2-3 клас видях една табела ''Децата нямат спирачки'', тогава за първи път се замислих как трябва да пресичам. Надявам се, че и шофьорите се замислят как да карат..
dacheva.denica
 
Мнения: 21
Регистриран на: 02 Мар 2013, 16:05

Re: "Спри, детето запази" - национална кампания

Мнениеот Snejna » 08 Дек 2014, 11:36

На мен ми е странно защо изобщо трябва да има такива кампании, хората не се ли страхуват за собствените си деца? Да се поставят на отсрещното място! Но наистина манталитета ни е такъв, вечно бързаме да си отидем вкъщи и да седнем на дивана да се почесваме, докато пием ракия, а дали някое дете няма да бъде прегазено на пътя сякаш не е от значение! :evil:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: "Спри, детето запази" - национална кампания

Мнениеот S_Milenska » 08 Дек 2014, 17:27

Дойде зимата и е още по-опасно навън за малките, така че трябва много да се внимава с децата по улиците! А и родителите нека отново да им обяснят как се пресича, в много чести случаи децата предизвикват инцидентите :(
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: "Спри, детето запази" - национална кампания

Мнениеот Rali_hr » 26 Мар 2015, 16:48

В много случаи не пазят изобщо шофьорите, не че пешеходците са цвете за мирисане, след като ги мързи да направят 10 крачки и да минат по пешеходната пътека, ама не те си наумили, че точно от там трябва да пресекат.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта