Грип "Виктория" 2012

Грип "Виктория" 2012

Мнениеот Vladi87 » 05 Окт 2012, 12:01

Тази година вирусолозите предвидливо ни съветват, че в края на месец октомври ни очаква нов грипен щам наречен "Виктория". Освен вече познатите ни „Калифорния” и “Уисконсин” или така наречения свински грип ще трябва да се преборим и с " Виктория".
Този нов грипен щам поваля изключително бързо, по-бързо от до сега известните ни грипове. Вирусолозите твърдят, че
" Виктория" е много по-силно заразен, поваля предимно деца и възрастни, за разлика от свинския, който влияе предимно върху родилките и възрастните хора.
Грипния щам " Виктория" протича с повръщане и разтройство. Децата, покосени от този вирус трябва да бъдат хоспитализирани, за да бъдат включени на системи.
Поради големия брой на вируси тази година ваксинациите могат да се извършат още в началото на октомври, а таз годишните ваксини ще включват и трите грипа ; "Виктория", “Уисконсин” и “Калифорния”.
А вие ваксинирахте ли се или разчитате на силен имунитет?
Vladi87
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Окт 2012, 09:28

Re: Грип "Виктория" 2012

Мнениеот Ann » 05 Окт 2012, 13:38

И аз чух днес в новините, явно е актуална темата. В интерес на истината цялото ми семейство изкара подобен грип. Вечерта си легнахме нормално, на сутринта всички бяхме с разтройство. Всичко отмина за ден -два и нямаше кой знае какво поражения, нямаше температура, нямаше никакви други симптоми. Дори ако не бях чула, че има такъв грип щях да сметна, че е хранително отравяне или стомашно неразположение.
Ann
 
Мнения: 81
Регистриран на: 04 Авг 2012, 11:55

Re: Грип "Виктория" 2012

Мнениеот bisertaskov » 05 Окт 2012, 22:15

До сега не съм се ваксинирал но тази година мисля да го направя,ваксината не може да те предпази от заразяване но от усложнения определено да.Много хора са против ваксинациите но трябва да се замислят защото грипа от година на година става все по опасен и по опасен.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Грип "Виктория" 2012

Мнениеот Камелия » 06 Окт 2012, 11:29

До сега никога не съм се ваксинирала, не смятам за нужно. През зимата не, че не се разболявам,но го изкарвам леко и почти винаги на крака. Не се притеснявам от новия грип, 100% ще е като старите, само се шуми около тях.
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Грип "Виктория" 2012

Мнениеот Ваня_13 » 06 Окт 2012, 11:40

Оф като започнат да говорят такааа: смъртоносен, опасен ...
Смъртоносен е грипа, когато не е лекуван на време. Обикновено малките деца и възрастите са по-податливи на вируси тъй като имат отслабена имунна система. Аз всяка година предвидливо започвам терапия с витамини и подсилвам имунната си система.
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: Грип "Виктория" 2012

Мнениеот Smilqna » 10 Окт 2012, 20:05

Ваня_13 написа:Оф като започнат да говорят такааа: смъртоносен, опасен ...
Смъртоносен е грипа, когато не е лекуван на време. Обикновено малките деца и възрастите са по-податливи на вируси тъй като имат отслабена имунна система. Аз всяка година предвидливо започвам терапия с витамини и подсилвам имунната си система.

Смъртоносен е грипа и когато има други заболявания които допълнително усложняват състоянието.Е разбира се и не навреме лекуван.Една обикновена кашлица от време на време без температура и други симптоми понякога се усложнява до бронхити и след това плевмония.Имала съм такова преживяване и не обърнах много внимание на кашлицата но нещата се усложниха след три четири дни и стана тя каквато стана.Трябва да се обръща повече внимание и на дребните неща които по някога излизат от контрол.Аз твърдо се ваксинирам и дори да ме хване грипа го изкарвам по леко така че ваксинирането е добро средство за предпазване от по големи главоболия.
Smilqna
 
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Окт 2012, 19:54

Re: Грип "Виктория" 2012

Мнениеот utro77 » 12 Окт 2012, 13:29

Ако наистина във ваксината са включени щамовете, които е най-вероятно да се разпространяват тази зима, сякаш идеята е по-скоро добра. Миналата година семейството ми изкара адски грип - децата бяха с по 39-40 градуса температура дни наред. Само Тамифлу-то и Реленца-та ни спасиха.
Suffer well!
Аватар
utro77
 
Мнения: 53
Регистриран на: 23 Май 2012, 15:56

Re: Грип "Виктория" 2012

Мнениеот Ann » 12 Окт 2012, 16:45

utro77 написа:Ако наистина във ваксината са включени щамовете, които е най-вероятно да се разпространяват тази зима, сякаш идеята е по-скоро добра. Миналата година семейството ми изкара адски грип - децата бяха с по 39-40 градуса температура дни наред. Само Тамифлу-то и Реленца-та ни спасиха.

Няма начин да не се включени новите щамове на грипа в новите ваксини иначе няма как да се продават, нали? Дано тази година да ви се размине, че е много лошо да боледува малко дете.
Ann
 
Мнения: 81
Регистриран на: 04 Авг 2012, 11:55

Re: Грип "Виктория" 2012

Мнениеот Darina » 30 Ное 2012, 14:42

Днес четох, че киселото мляко. Една кофичка кисело мляко на ден засилва имунитета и ни прави по-здрави от тези, които са пренебрегвали този млечен продукт. Киселото мляко в комбинация с много разходки, здрав сън, мед и ядки засилват още повече имунната система.
Darina
 
Мнения: 14
Регистриран на: 20 Окт 2012, 18:55

Re: Грип "Виктория" 2012

Мнениеот Hristova » 02 Дек 2012, 15:52

Изкарах някакъв грип ли беше настинка ли, ама на крак, но все още не съм забелязала да има грипни епидемии и масово разболяване в училищата. Може би след празниците ще е големия бум на заболявания!
Hristova
 
Мнения: 30
Регистриран на: 24 Ное 2012, 14:11

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с инфекциозни и паразитни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта