Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически болести

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот sunday » 08 Апр 2011, 10:46

Здравейте Д-р Тодева,
преди 2-3 седмици получих контактен дерматит от козметика, направена от фармацефт-козметик. От 3 години ходя на процедури и иползвам кремовете, но не съм имала проблем.
Кожен лекар ми изписа антихистамин и дермалибур на а-дерма. Дали е добре да посетя алерголог? Как да избегна появата на дерматита отново? Има ли вероятност да не е само от козметиката, например някоя храна да е повлияла? Колко време след контакта с алергена е нормално да има сърбеж?
Какви кремове бих могла да ползвам от тук нататък?-екзомега на а-дерма подходящ ли е?
Кожата ми от мазна е станала суха,появяват се пъпки и черни точки. Кои продукти са подходящи за дневен и нощен крем, има ув защита и хидратира? Какво да ползвам? Кои процедури са подходящи за мен?
Извинявам се за многото въпроси, но повече от рецепта не получих в клиниката, освен таксата.
Благодаря предварително
sunday
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Апр 2011, 10:33

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Апр 2011, 15:33

Sunny girl написа:Добър ден! Искам да попитам кое е най-ефикасното средство за премахване на белези от акне. Предварително благодаря.

Много е трудно да се отговори еднозначно на този въпрос. Белезите от акне са няколко вида и в зависимост от това се определя и подходящата терапия. Освен това цената също е определящ фактор за подход към този проблем. Като цяло могат да се използват кремове със съдържание на гликолова киселина или други активни съставки, могат да се прилагат и IPL и лазерни процедури. Най-добре е да не допуска поява на белези, а това става като се започне навреме лечение.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Betty92 » 08 Апр 2011, 16:37

Имам сух и болезнен скалп, но косата ми пада повече от нормалното и бързо се омазнява. Подходящ ли е Фитовал плюс за мен?
Betty92
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Апр 2011, 16:32

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Апр 2011, 19:18

sunday написа:Здравейте Д-р Тодева,
преди 2-3 седмици получих контактен дерматит от козметика, направена от фармацефт-козметик. От 3 години ходя на процедури и иползвам кремовете, но не съм имала проблем.
Кожен лекар ми изписа антихистамин и дермалибур на а-дерма. Дали е добре да посетя алерголог? Как да избегна появата на дерматита отново? Има ли вероятност да не е само от козметиката, например някоя храна да е повлияла? Колко време след контакта с алергена е нормално да има сърбеж?
Какви кремове бих могла да ползвам от тук нататък?-екзомега на а-дерма подходящ ли е?
Кожата ми от мазна е станала суха,появяват се пъпки и черни точки. Кои продукти са подходящи за дневен и нощен крем, има ув защита и хидратира? Какво да ползвам? Кои процедури са подходящи за мен?
Извинявам се за многото въпроси, но повече от рецепта не получих в клиниката, освен таксата.
Благодаря предварително

Здравейте!

Би следвало след като са минали 2-3 седмици оплакванията да са отшумели, но явно това не се е случило.

Възможно е този контактен дерматит да не е алергичен, а да е в резултат от дразнене (иритиране) на кожата от някоя от съставките на крема, който Ви е бил приготвен. Ето защо е много важно какъв е съставът на този крем.

Ако сте направила алергична реакция, тогава може да се направи и алергологично тестуване (patch test) – във Вашия случай със стандартна европейска и разширение с козметична серия. Преди да се предприеме тази стъпка трябва да се уточни състава на крема, който сте използвала, както и вида на реакцията на кожата. Това изследване може да бъде направено след като спрете да приемате антихистамини. Местата, където се провежда това изследване са София, Стара Загора, Пловдив и Плевен.

Почистване на лицето при козметик не е лошо, защото мазната кожа с разширени пори и комедони е добре да се почиства периодично, но само на места, където се работи внимателно.

Сърбежът, особено след като е минало толкова време от появата на оплаквания и приемате и антихистамин би следвало да е отминал или да се дължи на изсушаването на кожата.

Може да се предпазите от повторна поява на такъв дерматит само ако не експериментирате с продукти, на които не знаете състава и не са подходящи за Вашата кожа. Малко е вероятно във Вашия случай да има връзка с храна.

В момента предвид начина, по който описвате кожата си по-скоро смесена към мазна е добре да прилагате хидратиращ крем. Този, за който питате ще Ви свърши работа, но само за кратко, защото после ще омазнява кожата. Най-добре си вземете хидратиращ крем с по-лека консистенция. Ако е преминало острото състояние може да използвате и слънцезащитен крем като дневен, който също да е за смесена към мазна кожа. За продукти с по-активен състав, както и процедури ще се наложи да изчакате, за да се възстанови напълно кожата.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот zwezda » 08 Апр 2011, 22:33

Брат ми преживя остра уртикария. Не се разбра каква е причината. Пи метилпреднизолон 3 дни, антихистамини 10 дни. Достатъчно ли е това лечение? Може ли да се появи пак?
zwezda
 
Мнения: 52
Регистриран на: 31 Мар 2011, 22:15

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Апр 2011, 13:43

Betty92 написа:Имам сух и болезнен скалп, но косата ми пада повече от нормалното и бързо се омазнява. Подходящ ли е Фитовал плюс за мен?

Много е интересно да бъде едновременно сух скалпа и косата да се омазнява бързо. Ако може уточнете по-добре проблема си.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Апр 2011, 13:49

zwezda написа:Брат ми преживя остра уртикария. Не се разбра каква е причината. Пи метилпреднизолон 3 дни, антихистамини 10 дни. Достатъчно ли е това лечение? Може ли да се появи пак?

След като не сте разбрали каква е причината за уртикария има вероятност да се появи отново. Все пак помислете добре дали брат Ви не е приемал някакво лекарство било то за настинка или главоболие. По принцип при остра уртикария не е необходимо да се провежда дълго лечение.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот нило » 09 Апр 2011, 15:32

От форума администратора ми каза да се обърна към вас.Интересува ме какво бихте препоръчали за избелване на многогодишни лунички .Койата ми е суха и не знам дали лазера е най-подходящото лечение за това.
нило
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Апр 2011, 15:25

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот sutrinn » 09 Апр 2011, 18:13

Здравейте!
Имам проблеми с кожата. На 20г. съм и имах тежко акне. Сега ми се появяват пъпки вече по-рядко, но червеникави петна, белези и неравносттите по кожата ми ме притесняват.
от 1седммица пия ГЕРЕКАПС. Какво бихте ми препоръчали като специалист?

Благодаря Ви!
sutrinn
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Апр 2011, 17:59

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Апр 2011, 12:56

нило написа:От форума администратора ми каза да се обърна към вас.Интересува ме какво бихте препоръчали за избелване на многогодишни лунички .Койата ми е суха и не знам дали лазера е най-подходящото лечение за това.

Здравейте!

Най-добрия сезон за активно лечение на пигментни лезии (лунички, мелазма и др.) е есенно-зимния. За съжаление той вече отмина. Предлагам Ви, ако все още не използвате да започнете да използвате слънцезащитен крем с фактор на защита SPF 50. Този крем ще използвате сутрин и ще го подновявате при всяко излизане навън. Поставя се около 20 минути преди излизане. Ако сте на море се подновява на 2 часа или при всяко излизане от водата. Може да си подберете слънцезащитен крем на следните марки – La Roche Anthelios, Avene, SVR, Bioderma Photoderm. Най-добре помолете в близката аптека да Ви дадат мостри и така да подберете най-подходящия за Вас продукт. Вечер може да използвате избелващ крем – Ducray Melascreen Depigmentant, Bioderma White Objective или SVR Clairial. Използването на нощен крем през лятото трябва да е предпазливо, да не допускате кожата да се раздразва и зачервява, защото това ще доведе до по-силно пигментиране от слънцето.

За лазерните процедури, за които питате най-добре да изчакате сезона за активно лечение. Тогава е най-безопасно и използването на нощен крем, защото рискът от обратен ефект е по-нисък. Ефекта от избелването зависи от дълбочината на пигмента и правилното използване на слънцезащитен крем. Колкото по-дълбоко е пигментът, толкова по-слаб ще е ефектът от лечението.

Много е важно да не забравяте и да използвате редовно и правилно слънцезащитен крем. За вашия проблем целогодишно!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта