Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически болести

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Апр 2011, 15:23

sutrinn написа:Здравейте!
Имам проблеми с кожата. На 20г. съм и имах тежко акне. Сега ми се появяват пъпки вече по-рядко, но червеникави петна, белези и неравносттите по кожата ми ме притесняват.
от 1седммица пия ГЕРЕКАПС. Какво бихте ми препоръчали като специалист?
Благодаря Ви!

Здравейте, Sutrinn!

Много е хубаво, че на 20 годишна възраст акнето при Вас преминава. След като проблема продължава наистина е добре да провеждате правилна грижа за кожата. Това ще Ви предпази от поява на нови пъпки, а от там и от белези.

Трябва да знаете, че диетата и витаминотерапията при акне вече са мит. Ето защо няма смисъл от тях.

Избора на подходящи продукти зависи от наличието на активните лезии (пъпки) и комедони (отворени/черни и затворени/бели).

Трябва да спрете употребата на козметични продукти, които не са подходящи за Вашата кожа.

Това, от което имате нужда е подходящ почистващ препарат (може да е измивен гел или мицеларен разтвор за мазна кожа). Използвайте само вечер. Сутрин е достатъчно измиването с вода. Подходящи са продуктите на La Roche Efaklar измиваща гел-пяна, Bioderma Sebium H2O, Bioderma Sebium Gel moussant, Avene Cleanance Gel Cleanser.

След като лицето е почистено предвид предстоящия пролетно-летен и летен сезон сутрин може да използвате подходящ слънцезащитен крем. Тези, които са предназначени акнеична кожа обикновено са с фактор на защита 30. Подходящи са продуктите на La Roche Anthelios Acne, Bioderma Photoderm AKN Spray или AKN мат флуид, Avene Cleanance слънцезащитен. Това е напълно достатъчно, освен, ако не се излагате много активно на слънце. В дните, в които не излизате на открито може да не използвате нищо. Защо е необходимо да използвате слънцезащитен крем - защото пъпките остават белези, които под влияние на слънцето променят своя цвят и преминават по-трудно.

В зимния сезон обикновено е достатъчно сутрин да използвате лек хидратиращ крем, а в някои дни може дори да не използвате сутрин крем.

Кремът, който се използва вечер е добре да е с активен състав, за да може да се лекува проблема. Такива са La Roche Efaklar Duo, Avene Triacneal, Biotrade Acne out, Bioderma Sebium AKN крем актив. Ако имате затворени (бели) комедони в началото при използване на продукти с активен състав може да има леко влошаване.

Добре е периодично да се прави почистване на кожата, но само на места, където хигиената е на много добро ниво и няма да Ви изстискват активни пъпчици или затворени комедони.

При правилен подбор на подходящи козметични продукти след 1 месец се забелязва коренна промяна в състоянието на кожата.

В някои случаи акнето изисква по-сериозно лечение и затова консултацията с дерматолог е желателна, защото при всеки подходът е индивидуален.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот southern_sun » 10 Апр 2011, 20:38

Изпадам в ужас от гъбички, за това лакирам постоянно ноктите на краката си. Това би ли ме предпазило от появата им?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот bubulina » 11 Апр 2011, 14:57

Кожата ми през ноща се омазнява, а сутрин когато измия лицето си дори и само с вода без да използвам почистващ продукт(гел, пяна или сапун) става суха и започва да се излющва. На места е зачервене постоянно и постоянно ми се образуват черни точки. Мислех че е от използването на крем и спрях да използвам, използвам само тоник за почистване вечер, а сутрин измивам лицето си с течен сапин за измиване на лице. Но черните точки пак се появяват, и то много скоро след като ги премахна. Ако може да ме посъветвате какво да използвам. И другото което е, че аз дори не използвам фон дьо тен и пудра, които да дразнят кожата ми. Благодаря предварително!
bubulina
 
Мнения: 292
Регистриран на: 11 Апр 2011, 14:40

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Апр 2011, 16:30

southernsun написа:Изпадам в ужас от гъбички, за това лакирам постоянно ноктите на краката си. Това би ли ме предпазило от появата им?

Здравейте, Southernsun!

Причина за притеснение от гъбички по ноктите може да имате, ако краката Ви се изпотяват или са влажни и мокри, или имате заболявания, които нарушават нормалното кръвоснабдяване (захарен диабет, венозна недостатъчност и др.). Естествено никой не е застрахован от това да се зарази с гъбички.

Лакът за нокти няма да Ви предпази, а ако не е много качествен може да увреди нокътната плочка, но пък от друга страна дамите особено лятото предпочитат да бъдат лакирани.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Апр 2011, 16:41

bubulina написа:Кожата ми през ноща се омазнява, а сутрин когато измия лицето си дори и само с вода без да използвам почистващ продукт(гел, пяна или сапун) става суха и започва да се излющва. На места е зачервене постоянно и постоянно ми се образуват черни точки. Мислех че е от използването на крем и спрях да използвам, използвам само тоник за почистване вечер, а сутрин измивам лицето си с течен сапин за измиване на лице. Но черните точки пак се появяват, и то много скоро след като ги премахна. Ако може да ме посъветвате какво да използвам. И другото което е, че аз дори не използвам фон дьо тен и пудра, които да дразнят кожата ми. Благодаря предварително!

Здравейте, Bubulina!

Препоръчвам Ви да си намерите добър козметик и периодично да правите почистване на кожата. Вечер може да използвате Avene Cleanance K или La Roche Effaklar K. По принцип ако желаете може да използвате фон дьо тен на Avene или La Roche. Освен това Avene предлагат и пудри с по-висок фактор на защита специално предназначени за по-мазна кожа.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот zwezda » 11 Апр 2011, 21:19

При болен с диабет се постави диагноза баланит. Лекарят му каза, че няма да го лекува, той щял да мине като се нормализира кръвната захар. Необходимо ли е лечение и какво да е то?
zwezda
 
Мнения: 52
Регистриран на: 31 Мар 2011, 22:15

атопичен дерматит

Мнениеот borqnapandeva » 11 Апр 2011, 23:41

В периоди на ремисия какви хидратиращи и овлажняващи кремове са подходящи за поддържане на сухата ми кожа? До сега съм използвала кремове на Юсерин.
В случай на обостряне на дерматита какви продукти предлагате Вие като специалист?
Благодаря предварително!
borqnapandeva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Апр 2011, 18:13

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Апр 2011, 16:46

zwezda написа:При болен с диабет се постави диагноза баланит. Лекарят му каза, че няма да го лекува, той щял да мине като се нормализира кръвната захар. Необходимо ли е лечение и какво да е то?

Здравейте, Zwezda!

Баланитът или възпалението на главичката на половия член е много често срещано усложнение за пациентите с диабет. Повишената кръвна захар създава много добри условия за растеж на патологични микроорганизми (най-често гъбички и бактерии). За да не рецидивират тези проблеми най-важен е добрия контрол на кръвната захар. Освен това при голяма част от болните с диабет се получава и фимоза (по-трудно придръпване на кожичката на пениса/ препуциум), което допълнително влошава състоянието.

Ние дерматолозите лекуваме това състояние, защото то предизвиква сериозен дискомфорт и нерядко може да бъде и един от първите симптоми и оплаквания на пациенти с диабет. Консултацията с ендокринолог е задължителна, за да се постигне добър контрол на кръвната захар. Без това лечението е обречено на неуспех. Избора на лечение се определя най-вече от степента на възпаление. Добре е да се вземе и микробиологично изследване.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: атопичен дерматит

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Апр 2011, 16:49

borqnapandeva написа:В периоди на ремисия какви хидратиращи и овлажняващи кремове са подходящи за поддържане на сухата ми кожа? До сега съм използвала кремове на Юсерин.
В случай на обостряне на дерматита какви продукти предлагате Вие като специалист?
Благодаря предварително!

Здравейте, Borqna Pandeva!

Ще Ви помоля да ми кажете по-конкретно за Вашия дерматит - локализация, вид, диагноза - ако знаете или Ви е поставена, други оплаквания.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Betty92 » 12 Апр 2011, 23:51

Betty92 написа:Имам сух и болезнен скалп, но косата ми пада повече от нормалното и бързо се омазнява. Подходящ ли е Фитовал плюс за мен?


Много е интересно да бъде едновременно сух скалпа и косата да се омазнява бързо. Ако може уточнете по-добре проблема си.

Ами по принцип косата ми много бързо се омазнява и наскоро забелязах, че ми пада повечко коса. Обаче освен това вече няколко пъти ми се случва да чувствам скалпа си болезнен, сякаш е изгорял на слънцето или някак си чувствителен и сух и се сетих, че някъде бях чела, че сухата кожа на скалпа е причина масните жлези да произвеждат по–голямо количество секреция и съответно да омазняват по-бързо косата, помислих че може това да е проблемът. Та, въпросът ми беше продуктите на Фитовал ще ми помогнат ли? От сайта framar.bg ме насочиха към този форум.
Betty92
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Апр 2011, 16:32

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта