Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически болести

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Апр 2011, 16:27

Ами по принцип косата ми много бързо се омазнява и наскоро забелязах, че ми пада повечко коса. Обаче освен това вече няколко пъти ми се случва да чувствам скалпа си болезнен, сякаш е изгорял на слънцето или някак си чувствителен и сух и се сетих, че някъде бях чела, че сухата кожа на скалпа е причина масните жлези да произвеждат по–голямо количество секреция и съответно да омазняват по-бързо косата, помислих че може това да е проблемът. Та, въпросът ми беше продуктите на Фитовал ще ми помогнат ли? От сайта framar.bg ме насочиха към този форум.


Здравейте!

Може да опитате с продуктите на Фитовал. Наистина може да се получи порочен кръг на омазняване, но вие споделяте и за болка в скалпа. Ако имате обрив или залющване ще е добре да се консултирате с кожен лекар.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот southern_sun » 13 Апр 2011, 16:28

Дъщеря ми имаше много хубава кожа на лицето, но започна да се маже с фон дьо тен за да е в крак с модата, което повреди кожата на лицето и. Купувам и измиващи гелове да не запуши порите, но бих желала да ми препоръчате някой продукт за млада кожа.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Апр 2011, 16:37

southernsun написа:Дъщеря ми имаше много хубава кожа на лицето, но започна да се маже с фон дьо тен за да е в крак с модата, което повреди кожата на лицето и. Купувам и измиващи гелове да не запуши порите, но бих желала да ми препоръчате някой продукт за млада кожа.

Здравейте!

Това, че дъщеря Ви използва фон дьо тен не е толкова лошо, но е добре да бъде подбран правилно. Най-добре да се насочите към фон дьо тените на La Roche и Avene. Те имат достатъчно богата цветова гама и нямат комеоногенен ефект.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: атопичен дерматит

Мнениеот borqnapandeva » 13 Апр 2011, 20:42

Dr Violina Todeva написа:
borqnapandeva написа:В периоди на ремисия какви хидратиращи и овлажняващи кремове са подходящи за поддържане на сухата ми кожа? До сега съм използвала кремове на Юсерин.
В случай на обостряне на дерматита какви продукти предлагате Вие като специалист?
Благодаря предварително!

Здравейте, Borqna Pandeva!

Ще Ви помоля да ми кажете по-конкретно за Вашия дерматит - локализация, вид, диагноза - ако знаете или Ви е поставена, други оплаквания.




Атопичния дерматит е по лицето ми. Кожата ми е много суха, ако не я намажа с хидратиращ крем.
borqnapandeva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Апр 2011, 18:13

Re: атопичен дерматит

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Апр 2011, 11:49

Атопичния дерматит е по лицето ми. Кожата ми е много суха, ако не я намажа с хидратиращ крем.


Здравейте!

След като имате атопичен дерматит е най-добре изобщо да не спирате да използвате емолиенти (овлажняващи и хидратиращи кремове). По този начин няма да се стига до приложение на кортикостероидни кремове. Недопускането на влошаване е едно от най-важните условия при хора с атопичен дерматит. Eucerin предлагат много добри продукти и след като сте доволна може да продължите да ги използвате. В някои случаи смяната на крема може да не се отрази добре.

Понеже попитахте, освен на Eucerin, какво друго бихте могла да използвате може да разгледате и сериите на: La Roche Lipikar, La Roche Toleriane, Avene Cold Cream, Avene Trixera, Avene Tolerance, Avene Sensitive, A-Derma Exomega, Lysaskin Atolys.

Може да разгледате тези продукти и да подберете, освен подходящ крем и подходящ измивен препарат. Ако сте доволна не е необходимо да сменяте продуктите.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот blonDidka » 15 Апр 2011, 18:48

Здравейте! Кожата ми е суха и/или дехидратирана и доста светла. Наскоро ми правиха тест с алергени в Кожна клиника при Университетска болница. Оказа се, че имам алергия към никел. И също дните преди да настъпи месечната менструация се обривам по лицето - това акне ли е? Искам да попитам каква козметика да използвам? :?
Аватар
blonDidka
 
Мнения: 13
Регистриран на: 01 Апр 2011, 16:17

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот parker lewis » 15 Апр 2011, 18:54

Добър ден ! Аз имам следния проблем: имам пърхот, не много, и не постоянен. Но се появява периодично и по малко, ама си го има. Как да се разделя с него кардинално и завинаги? Мерси предварително
Аватар
parker lewis
 
Мнения: 13
Регистриран на: 01 Апр 2011, 15:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Апр 2011, 12:54

blonDidka написа:Здравейте! Кожата ми е суха и/или дехидратирана и доста светла. Наскоро ми правиха тест с алергени в Кожна клиника при Университетска болница. Оказа се, че имам алергия към никел. И също дните преди да настъпи месечната менструация се обривам по лицето - това акне ли е? Искам да попитам каква козметика да използвам? :?

Здравейте!

Много е хубаво, че алергологичното тестуване придобива все по-голяма популярност. Алергичната реакция към никел е най-честа. След като Ви е открита такава реакция вече знаете какво да избягвате да консумирате, да носите и т.н. Алергичният паспорт трябва също да е във Вас и ако се наложи по-сериозна ортопедична или стоматологична манипулация да го предоставите на лекуващия лекар.

След като имате поява на пъпки преди цикъл кожата Ви е по-скоро смесена и не е суха, а дехидратирана. Смесената кожа също може да се дехидратира. Споменахте, че е и светла.

Съветвам Ви за почистване на кожата да използвате мицеларен разтвор – той е с по-меко действие и при използването му кожата не се дехидратира. Също така може да измивате и само с вода.

Сутрин и през деня особено, ако прекарвате по-дълго време навън трябва да използвате слънцезащитен крем с фактор на защита не по-малък от SPF 30 и с по-лека консистенция – такива са флуидите. Може да използвате и слънцезащитен крем за акнеична кожа.

Вечер може да използвате лек хидратиращ крем или крем с активен състав, чийто избор зависи от състоянието на кожата и от ефекта, който желаете да постигнете. По отношение на марката изборът е индивидуален и най-добре да е медицинска козметика – La Roche, Avene, Biоderma, Boitrade, Uriage, Eucerin, SVR и др.

Ако желаете може да уточните по-подробно състоянието на кожатa - дали имате лунички, бръчици (възраст), отворени или затворени комедони, както и дали имате лично предпочитание към марка козметика и да подберем конкретни продукти.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Апр 2011, 13:17

parker lewis написа:Добър ден ! Аз имам следния проблем: имам пърхот, не много, и не постоянен. Но се появява периодично и по малко, ама си го има. Как да се разделя с него кардинално и завинаги? Мерси предварително

Здравейте!

Пърхотът се дължи на растеж на един микроорганизъм, който е нормален обитател за абсолютно всеки човек. За съжаление при някои хора той е в по-голямо количество и предизвиква появата на пърхот.

Най-добре е да се проведе лечебен курс, след което периодично да продължите да използвате подходящ шампоан с профилактична цел. За съжаление, ако се прекъсне профилактичното използване на шампоан (най-често) проблема възниква отново.

Изборът на лечение и профилактична схема са индивидуални и зависят от състоянието, както и от съвкупност от други фактори – проява на себорея и в други области на тялото (освен скалпа), възраст, пол, придружаващи заболявания и др.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Elizabeth » 17 Апр 2011, 13:23

Здравейте, д-р Тодева!
Аз съм момиче на 18 години. Имам проблемна и чувствителна кожа, смесено акне, кожата ми е комбинирана. Прилагам лечение с кремевете на Ла Рош - Ефаклар К и Ефаклар Дуо, използван и измиващия гел за акне Ефаклар. Фондтенът ми е също на Ла Рош. Продуктите и се отразяват добре на кожата, успокояват я,понякога изсушават , но слагам хидратиращ крем на Нукс или Биодерма(мостри). Обаче все още имам черни точки и понякога ми излизат пъпки на определени места (брадичката,чело , нос). Дерматоложката ми предписа Скинорен и Лосион Акне аут актив,но все още не съм ги купила,защото тя ми предписа и за акне по гърба на Акникер, но не ми се подобри кожата. Искам да Ви попитам дали за черните точки ще ми се отрази добре Garnier Exfo Brusher Wash? Дали е подходящ за моята кожа? А също имам и белези от акне - малки червени точки. Дерматоложката ми предписа Скинорен за тях, но нямам възможност да си го купя сега... А и добре ли е да нанасям на Т-зоната един крем, а на бузите друг? Понеже кожата ми е комбинирана.А и мисля,че на Биодерма козметиката по-добре ми се отразява, не изсушава кожата ми така както продуктите на Ла рош.
Искам още нещо да споделя, освен че проблемната кожа ми е наследствена, имам и нередовен цикъл .. знам,че и от това може да ми се появяват пъпки.
Благодаря Ви предварително за отговорите.
Elizabeth
 
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Апр 2011, 13:15

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта