Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически болести

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Lacrymosa » 20 Фев 2012, 16:18

Здравейте искам и аз да помоля за съвет и помощ,
Ще започна по-отдалеч - от 21г. пиех противозачатъчни 4-5г. После, по съвет на личната лекарка ги спрях...Мина година и отидох на генекологичен преглед, защото имах болки - оказа си, че имам много кисти и на 2та яйчника, едната голяма...Пих антибиотици, инжекции...така за 2м. се оправих. Започнах да пия противозачатъчни по препоръка на генеколожката - пих ги около 8-9м. и ги спрях, защото започнахме да правим опити за бебе...Минаха 6м., нищо не се случи, съответно отидох пак на преглед - пак кисти + възпаление...Този път буквално се натрових от хапове, пиех с прекъсване...Естествено 2м. не сме правили нищо...Предписаха ми и Преднизолон Ф - след като изпих 2 оп. по схема, уж се оправих, но качих 8кг., от които успях да смъкна само 2кг. Цялата се обринах, докато ги пиех, но обрива изчезна чак 2м.! след като ги спрях....Предписаха ми и продължавам да пия противозачатъчни. Малко след това - след като спрях Преднизолона, забелязах, че на срамните ми устни се е появило нещо като брадавица - с цвета на кожата, формата и размера като оризово зрънце...Ходих на лекар, казаха ми, да не се притеснявам, било страшно ако расте или ако се появят много такива. Тук е момента да вмесна, че по принцип имам много бенки по тялото и не обърнах внимание до вчера...Когато се къпах и съответно се избръснах, забелязах още една брадавица!!! Близо до първата, пак като оризово зрънце...Вече откачих, разрових се из нето и прочетох за кондиломи и папиломи...Обаче аз правя секс само с мъжа си, при това, тъй като имах здравословни проблеми, последният път беше преди месец...Имам му доверие и съм сигурна, че не спи с други. Затова се чудя дали ако имам кондиломи се предават само по полов път...Възможно ли е да съм била болна без да знам 6-7г.? Струва ми се абсурдно. Дали пък не е друго? Ще кажете - върви на лекар - ами ще отида, но кога - не знам. От 6м. съм безработна, нямам здравни осигуровки, едвам си плащаме сметките...Колко ще ми струва идея си нямам...
Lacrymosa
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Фев 2012, 16:14

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Фев 2012, 19:37

Lacrymosa написа:Здравейте искам и аз да помоля за съвет и помощ,
Ще започна по-отдалеч - от 21г. пиех противозачатъчни 4-5г. После, по съвет на личната лекарка ги спрях...Мина година и отидох на генекологичен преглед, защото имах болки - оказа си, че имам много кисти и на 2та яйчника, едната голяма...Пих антибиотици, инжекции...така за 2м. се оправих. Започнах да пия противозачатъчни по препоръка на генеколожката - пих ги около 8-9м. и ги спрях, защото започнахме да правим опити за бебе...Минаха 6м., нищо не се случи, съответно отидох пак на преглед - пак кисти + възпаление...Този път буквално се натрових от хапове, пиех с прекъсване...Естествено 2м. не сме правили нищо...Предписаха ми и Преднизолон Ф - след като изпих 2 оп. по схема, уж се оправих, но качих 8кг., от които успях да смъкна само 2кг. Цялата се обринах, докато ги пиех, но обрива изчезна чак 2м.! след като ги спрях....Предписаха ми и продължавам да пия противозачатъчни. Малко след това - след като спрях Преднизолона, забелязах, че на срамните ми устни се е появило нещо като брадавица - с цвета на кожата, формата и размера като оризово зрънце...Ходих на лекар, казаха ми, да не се притеснявам, било страшно ако расте или ако се появят много такива. Тук е момента да вмесна, че по принцип имам много бенки по тялото и не обърнах внимание до вчера...Когато се къпах и съответно се избръснах, забелязах още една брадавица!!! Близо до първата, пак като оризово зрънце...Вече откачих, разрових се из нето и прочетох за кондиломи и папиломи...Обаче аз правя секс само с мъжа си, при това, тъй като имах здравословни проблеми, последният път беше преди месец...Имам му доверие и съм сигурна, че не спи с други. Затова се чудя дали ако имам кондиломи се предават само по полов път...Възможно ли е да съм била болна без да знам 6-7г.? Струва ми се абсурдно. Дали пък не е друго? Ще кажете - върви на лекар - ами ще отида, но кога - не знам. От 6м. съм безработна, нямам здравни осигуровки, едвам си плащаме сметките...Колко ще ми струва идея си нямам...

Здравейте, Lacrymosa!

Възможно е приемът на кортикостероиди да е променил имунитета Ви и да Ви са се появили вирусни брадавици, но за да съм сигурна дали се касае за това би било добре да изпратите снимки и на двете брадавички. Вирусните брадавици се разпространяват много лесно при бръснене. Ако искате изпратете снимки и на бенките, за които споменавате.

Ако все пак се касае за вирусни брадавици ще трябва да проведете лечение, както и обработване, така и с лекарства през устата.

Поздрави! Очаквам Вашия отговор!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

obriv

Мнениеот desialex1984 » 21 Фев 2012, 21:29

Здравейте, от два дни ме сърби кожата на цялото тяло. Като се почесвам се образуват огромни подутини като от коприва, но след няколко минути, ако не докосвам мястото изчезват. И така на цялото тяло. И преди съм имала този проблем, но не ме сърбеше като сега. Появяваха ми се за ден -два и изчезваха и то много рядко и аз почти не забелязвах. НО сега не спира да ме сърби,ужасно е .Много ще се радвам, ако може да ми дадете съвет.
desialex1984
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Фев 2012, 21:09

Re: obriv

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Фев 2012, 11:50

desialex1984 написа:Здравейте, от два дни ме сърби кожата на цялото тяло. Като се почесвам се образуват огромни подутини като от коприва, но след няколко минути, ако не докосвам мястото изчезват. И така на цялото тяло. И преди съм имала този проблем, но не ме сърбеше като сега. Появяваха ми се за ден -два и изчезваха и то много рядко и аз почти не забелязвах. НО сега не спира да ме сърби,ужасно е .Много ще се радвам, ако може да ми дадете съвет.

Здравейте, Desialex1984!

Бих искала да Ви попитам дали сте забелязали нещо да провокира това състояние - прием на лекарства, храни, придружаващо заболяване, инфекция и т.н.

Съветвам Ви ако се съмнявате в храна или лекарства да приемете очистително. Може да се вземете и хапчета против сърбеж като Ксизал. По кожата не мажете нищо.

Би било добре да посетите кожен лекар, за да Ви прегледа и да се потърси причината за тези оплаквания.

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Lacrymosa » 22 Фев 2012, 21:41

Dr Violina Todeva
Благодаря за бързият отговор, в момента не мога да направя снимки с много добро качество, но все пак се вижда...
Искам да запитам ако това са вирусни брадавици дали са опасни и заразни? Ще отида на лекар при първа възможност, но най-вероятно няма да е преди началото на март...
Снимките ги давам така, заради ограничението от 3 файла...
Lacrymosa
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Фев 2012, 16:14

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Фев 2012, 12:35

Lacrymosa написа:Dr Violina Todeva
Благодаря за бързият отговор, в момента не мога да направя снимки с много добро качество, но все пак се вижда...
Искам да запитам ако това са вирусни брадавици дали са опасни и заразни? Ще отида на лекар при първа възможност, но най-вероятно няма да е преди началото на март...
Снимките ги давам така, заради ограничението от 3 файла...

Здравейте!

За съжаление качеството на снимките е ниско и почти не може да се различи нищо. Възможно е тези две образувания да са вирусни брадавици, но е възможно и причината да е друга. Ако са вирусни брадавици са заразни. Пренасят се между партньорите, както и при бръснене. Освен това имат склонност и да нарастват. Съветвам Ви да отидете на лекар и да не оставяте нещата без контрол.

По отношение на бенките по тялото, Ви съветвам да не ги излагате на слънце, а когато сте на море или басейн задължително използвайте слънцезащитен крем с висок фактор на защита над 30. Нанасяйте 15-20 минути преди излагане на слънце, подновявайте на всеки 2 часа, след излизане от водата, както и ако сте се изпотила. Ако желаете бихте могла да бъдете прегледана и безплатно за тези бенки. Всяка година се правят безплатни прегледи през май - Евромеланома и има отворени кабинети, в които се правят безплатни прегледи (без значение дали имате или не осигуровки). Такива прегледи освен в Стара Загора се правят в София, Плевен и Пловдив. За другите градове трябва да направим справка след като се обяви кампанията през тази година.

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Nayda Panova » 26 Фев 2012, 13:41

Здравейте ! имам проблем имам някакво странно течение не съм много сигурна дали е кръв или с кафеникав отенък, появява се след секс и то напоследък в началото го нямаше. Моля ви кажете ми какво да правя много съм уплашена сериозно ли е ?
Nayda Panova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Фев 2012, 13:35

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Фев 2012, 11:55

Nayda Panova написа:Здравейте ! имам проблем имам някакво странно течение не съм много сигурна дали е кръв или с кафеникав отенък, появява се след секс и то напоследък в началото го нямаше. Моля ви кажете ми какво да правя много съм уплашена сериозно ли е ?

Здравейте, Nayda Panova!

Добре е да отидете на лекар, във Вашия случай най-добре да е акушер-гинеколог. Трябва да се огледа с колпоскоп дали нямате някаква раничка, която след травма (както може да бъде при секс) да кърви.

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот maiot » 27 Фев 2012, 19:13

Добър вечер, д-р Тодева! :)
Пиша Ви, заради следния проблем.
Имам акне (за моя огромна радост вече в затихваща форма :) )
Проблемът ми идва главно от там, че ми останаха белези по лицето, вследствие от акнето. Не са чак толкова много, но наистина искам да ги премахна, защото малко или много са ми комплекс.
Бихте ли ми препоръчали някакви продукти за заличаването на белезите ( тип "подвижни белези" - имам в предвид леко хлътнали и малките дупчици )Препоръчваха ми Содермикс за белезите, но не знам дали e подходящ?! Също до преди 2 месеца ползвах Avene Cleanance K - cream gel.
Предварително благодаря за отговорът Ви!
Лека и прекрасна вечер от мен! :)
maiot
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Фев 2012, 19:04

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Фев 2012, 15:29

maiot написа:Добър вечер, д-р Тодева! :)
Пиша Ви, заради следния проблем.
Имам акне (за моя огромна радост вече в затихваща форма :) )
Проблемът ми идва главно от там, че ми останаха белези по лицето, вследствие от акнето. Не са чак толкова много, но наистина искам да ги премахна, защото малко или много са ми комплекс.
Бихте ли ми препоръчали някакви продукти за заличаването на белезите ( тип "подвижни белези" - имам в предвид леко хлътнали и малките дупчици )Препоръчваха ми Содермикс за белезите, но не знам дали e подходящ?! Също до преди 2 месеца ползвах Avene Cleanance K - cream gel.
Предварително благодаря за отговорът Ви!
Лека и прекрасна вечер от мен! :)

Здравейте!

За да Ви предложа подходящи продукти е добре да споделите още няколко неща:

1. На колко години сте и пол? Редовен ли е менструалния цикъл - ако сте жена/момиче?
2. Излизат ли все още пъпчици?
3. Имате ли комедони - черни и/или бели точки?
4. Имате ли промяна в цвета на кожата на местата, на които са преминали пъпчиците?
5. Имате ли пъпки на други места по тялото?
6. Ако можете изпратете снимки на e-maila ми.

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта