Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически болести

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот sharp » 16 Май 2012, 20:25

Здравейте искам да ви попитам следното:Като си стисна главичката на пениса си забелязвам по върха до отвора на пениса някакви бели точици,но това става само когато я стисна иначе не се виждат и са малко на брой.Искам да попитам това нещо нормално ли е или ми има нещо.Да отбележа,че преди 3 месеца и половина имах непротектиран полов акт.Тест за спин си правих 95 дни след контакта беше отрицателен.Ще съм ви много благодарен ако ми отговорите.Благодаря предварително.
sharp
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Мар 2012, 22:51

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот maria.kirova » 17 Май 2012, 23:13

Здравейте, появиха ми кафеникави петна в областта на врата. Какво може да е това и има ли повод за притеснение?
maria.kirova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Май 2012, 22:55

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Май 2012, 16:22

sharp написа:Здравейте искам да ви попитам следното:Като си стисна главичката на пениса си забелязвам по върха до отвора на пениса някакви бели точици,но това става само когато я стисна иначе не се виждат и са малко на брой.Искам да попитам това нещо нормално ли е или ми има нещо.Да отбележа,че преди 3 месеца и половина имах непротектиран полов акт.Тест за спин си правих 95 дни след контакта беше отрицателен.Ще съм ви много благодарен ако ми отговорите.Благодаря предварително.

Здравейте, Sharp!

Най-добре ще е да изпратите снимка. Възможно е това, което описвате да се получава нормално при такова притискане.

Относно непротектирания полов акт, ако имате някакви други притеснения може да се направи и микробиологично изследване на еякулат.

Очаквам Вашия отговор!

P.S. Извинявам се за по-късния отговор, но нямах възможност да отговоря по-рано на въпроса Ви!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Май 2012, 16:25

maria.kirova написа:Здравейте, появиха ми кафеникави петна в областта на врата. Какво може да е това и има ли повод за притеснение?

Здравейте, Maria Kirova!

Най-вероятно имате разноцветен лишей. Казвам най-вероятно поради факта, че не съм Ви прегледала и се ориентирам само по двете снимки. Ако желаете може да прочетете повече за разноцветния лишей.

По принцип нямате повод за притеснение, но е добре да подтиснем свръх растежа на гъбичката, която причинява това състояние. Съветвам Ви да си вземете шампоан Неовал и да измивате, както косата, така и засегнатите участъци 3 пъти седмично като пяната трябва да престои поне 5 минути.

След около месец може да ми пишете отново, за да Ви обясня как да продължите, за да не се появи отново.

Поздрави!

P.S. Извинявам се за по-късния отговор, но нямах възможност да отговоря по-рано на въпроса Ви!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот sharp » 22 Май 2012, 13:35

Не се виждат на снимката те са съвсем мънички и са само когато я притисна.Относно вземането на секрет чрез него какво се изследва разбира ли се дали имаш Полово бредавана болест и още 1 въпросче тези 95 дни са достатъчни теста за хив да даде достоверен резултат нали.
sharp
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Мар 2012, 22:51

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Slynce » 23 Май 2012, 10:10

Здравейте, Dr Violina Todeva! Нуждая се от вашия съвет,ще се радвам на скорошния ви отговор!
Моят въпрос е следният,значи от миналата година септември месец започнаха някакви сърбежи по кожата на краката и ръцете,бяха доста силни чак и до разраняване се е стигало,без да има видима причина за сърбежа.От януари месец зазпочнаха някакви странни обриви светло червени,не е под формата на пъпки,ами като петна,понякога се е случвало да има сърбеж понякога не,а обривите започнаха от корема в часта точно под гърдите в началото само там после се разнесоха и по целия корем,а онзи ден забелязах и по гърба същия петнист обрив,и си изчезва самичко за няколко часа.Докато тогава по рядко се появяваше сега започна по често почти всеки ден,но си изчезва.Искам да попитам това симптоми на венерическа болест ли е или някаква вътрешна,или алергия...уфф аз съм много объркана,също така предни зими не съм боледувала често но тази зима се скъсах от боледуване и в повечето случай с болки в гърлото.
Страхувам се от това да не е сифилис-четох че при него симптомите са подобни...обривите при сифилис изчезват ли за часове,при него сякаш остава за няколко дни седмици,,,много съм объркана,нуждая се от съвет,аз за всеки случай си пуснах изследване Васерман вчера,но ще е готово след празниците ми казаха,ще се радвам ако получа вашият отговор по рано!Благодаря предварително.
Slynce
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Май 2012, 11:20

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Май 2012, 22:13

sharp написа:Не се виждат на снимката те са съвсем мънички и са само когато я притисна.Относно вземането на секрет чрез него какво се изследва разбира ли се дали имаш Полово бредавана болест и още 1 въпросче тези 95 дни са достатъчни теста за хив да даде достоверен резултат нали.

Здравейте, Sharp!

След като имате притеснения бихте могъл да направите още един тест 6 месеца след съмнителния контакт.

Само тези изменения които описвате едва ли са белег на полово предавана инфекция, но за да бъде изключена такава трябва да се направи изследване на еякулат

Поздрави и успех!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Май 2012, 22:14

Slynce написа:Здравейте, Dr Violina Todeva! Нуждая се от вашия съвет,ще се радвам на скорошния ви отговор!
Моят въпрос е следният,значи от миналата година септември месец започнаха някакви сърбежи по кожата на краката и ръцете,бяха доста силни чак и до разраняване се е стигало,без да има видима причина за сърбежа.От януари месец зазпочнаха някакви странни обриви светло червени,не е под формата на пъпки,ами като петна,понякога се е случвало да има сърбеж понякога не,а обривите започнаха от корема в часта точно под гърдите в началото само там после се разнесоха и по целия корем,а онзи ден забелязах и по гърба същия петнист обрив,и си изчезва самичко за няколко часа.Докато тогава по рядко се появяваше сега започна по често почти всеки ден,но си изчезва.Искам да попитам това симптоми на венерическа болест ли е или някаква вътрешна,или алергия...уфф аз съм много объркана,също така предни зими не съм боледувала често но тази зима се скъсах от боледуване и в повечето случай с болки в гърлото.
Страхувам се от това да не е сифилис-четох че при него симптомите са подобни...обривите при сифилис изчезват ли за часове,при него сякаш остава за няколко дни седмици,,,много съм объркана,нуждая се от съвет,аз за всеки случай си пуснах изследване Васерман вчера,но ще е готово след празниците ми казаха,ще се радвам ако получа вашият отговор по рано!Благодаря предварително.

Здравейте, Slynce!

Най-честата причина за поява на такива бързопреходни обриви е уртикарията или т.нар. копривна треска. Ако това е заболяването, което имате, обаче трябва да се направят някои изследвания, за да се установи на какво може да се дължи. За съжаление причините за уртикария могат да бъдат много - дори и болното Ви гърло.

Ако желаете изпратете снимки на обривите, когато се появят. Ако диагнозата е уртикария ще е необходимо да посетите кожен лекар, за да Ви назначат необходимите изследвания.

Очаквам Вашия отговор!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Slynce » 26 Май 2012, 14:48

Здравейте Dr Violina Todeva! Блгодаря ви за отговора който леко ме насочи поне на някъде,аз във понеделник мисля да отида на лекар но все пак исках да ви споделя снимка на самия обрив. Ето го,надявам се да го разберете...то не е като пъпки просто зачервена кожа като малки петънца не е силно изразено петно...Днес забелязах че и самата ми кожа е доста суха на корема и ми е като на лющене...само днес го забелязвам това .Смятате че тази болест има нещо общо със болното ми гърло,тоест имам сополи който ми се стичат назад и особено през нощта направо ме задавят. Блгодаря ви за отговора!
Slynce
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Май 2012, 11:20

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Май 2012, 16:29

Slynce написа:Здравейте Dr Violina Todeva! Блгодаря ви за отговора който леко ме насочи поне на някъде,аз във понеделник мисля да отида на лекар но все пак исках да ви споделя снимка на самия обрив. Ето го,надявам се да го разберете...то не е като пъпки просто зачервена кожа като малки петънца не е силно изразено петно...Днес забелязах че и самата ми кожа е доста суха на корема и ми е като на лющене...само днес го забелязвам това .Смятате че тази болест има нещо общо със болното ми гърло,тоест имам сополи който ми се стичат назад и особено през нощта направо ме задавят. Блгодаря ви за отговора!

Здравейте!

За съжаление снимката, която сте изпратила не е много ясна и почти нищо не се вижда.

Желая Ви успех и бързо оздравяване!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта