Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически болести

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот nikolnikol » 27 Май 2012, 18:31

Здравейте, излизат ми все нови и нови бенки старите увеличават формата си и започнат да сърбят. Трябва ли да се притеснявам?
nikolnikol
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Май 2012, 18:08

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот iva7 » 27 Май 2012, 19:33

Здравейте! Миналата година преживях много тежък емоционален срив...За съжаление много силен стрес, имало е дни в които не мога да спра сърцебиенето и да укротя нервите си. Преживях и хирургическа интервенция с епидурална анестезия. Стреса ми беше месеците август, септември, октомври...Косата ми започна да пада сякаш по засилено но го отдадох на сезона /есен/, а и казано честно на този етап косата ми беше най-малкия проблем...До пролетта обаче остана просто наполовина...Много видимо и забележимо изтъня и оредя.И то навсякъде, дефузно, но най-видимо е на темето. Започнах да правя маски, пия мерц дражета...По преценка на личния лекар пуснах изследвания на хормоните на щитовидната жлеза, всичко си е наред. Кръвна картина, всичко и там е ок. Посетих дерматолог..останах доста разочарована от отношението. Изреди ми сто неща от които би могло да е и нищо повече. Очаквах да конкретизира възможните причини, за да ги проверя една по една...Нищо такова. Само като допълнение, не знам дали има значение но и двамата ми родители са с чуденсни коси...нямаме плешиви в семейството. Освен това този проблем определено ми се появи след стреса през който преминах...Възможно ли е наистина да е това причината и възставява ли се косата след такова нещо...Предварително благодаря.
iva7
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Май 2012, 19:19

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот tweety » 28 Май 2012, 14:44

Здравейте, д-р Тодева,искам да попитам пречи ли солариума на кожата, ако имам много бенки по тялото? Кое е по-вредно слънчевите лъчи или солариума?
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Май 2012, 18:40

nikolnikol написа:Здравейте, излизат ми все нови и нови бенки старите увеличават формата си и започнат да сърбят. Трябва ли да се притеснявам?

Здравейте, Nikol!

Дали да се притеснявате или не зависи от вида на бенките. Някои от тях са напълно безобидни и не крият никакъв риск. Други трябва да се наблюдават през определен период от време, а трети трябва да се отстранят.

Сърбежът като оплакване е най-характерен за себорейните брадавици. Ако искате изпратете снимки на бенките, които Ви притесняват, за да се ориентирам какъв е Вашия случай.

Очаквам Вашия отговор!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Май 2012, 18:49

iva7 написа:Здравейте! Миналата година преживях много тежък емоционален срив...За съжаление много силен стрес, имало е дни в които не мога да спра сърцебиенето и да укротя нервите си. Преживях и хирургическа интервенция с епидурална анестезия. Стреса ми беше месеците август, септември, октомври...Косата ми започна да пада сякаш по засилено но го отдадох на сезона /есен/, а и казано честно на този етап косата ми беше най-малкия проблем...До пролетта обаче остана просто наполовина...Много видимо и забележимо изтъня и оредя.И то навсякъде, дефузно, но най-видимо е на темето. Започнах да правя маски, пия мерц дражета...По преценка на личния лекар пуснах изследвания на хормоните на щитовидната жлеза, всичко си е наред. Кръвна картина, всичко и там е ок. Посетих дерматолог..останах доста разочарована от отношението. Изреди ми сто неща от които би могло да е и нищо повече. Очаквах да конкретизира възможните причини, за да ги проверя една по една...Нищо такова. Само като допълнение, не знам дали има значение но и двамата ми родители са с чуденсни коси...нямаме плешиви в семейството. Освен това този проблем определено ми се появи след стреса през който преминах...Възможно ли е наистина да е това причината и възставява ли се косата след такова нещо...Предварително благодаря.

Здравейте, Ива!

Напълно възможно е във Вашия случай отключващите фактори да са свързани със стреса. Възможно е към момента, в който са били стресовите ситуации да е имало и хормонални нарушения. Организмът може да реагира по най-различни начини.

Съветвам Ви да приемате поне 3 месеца от капсулите, предназначени за косопад, като в допълнение трябва да правите и локална терапия. Локалната терапия трябва да е съобразена със състоянието на косата Ви. Ако желаете изпратете снимки.

Искам да попитам колко време сте използвала Мерц и дали сте използвала други продукти, които се приемат през устата или за локално лечение. Вие на колко години сте и имате ли редовен и нормален менструален цикъл.

Очаквам Вашия отговор!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Май 2012, 18:58

tweety написа:Здравейте, д-р Тодева,искам да попитам пречи ли солариума на кожата, ако имам много бенки по тялото? Кое е по-вредно слънчевите лъчи или солариума?

Здравейте, Tweety!

По принцип не се препоръчва използването на солариум. Естествено има заболявания, при които така наречената фототерапия има много съществена роля, но разликата между фототерапията и използването на солариум е голяма, защото тогава, когато е с цел терапия се използва точно определена светлина с точно определена дължина на вълната, интензитет и доза. Всичко това се съобразява и с типа на кожата.

Ако имате бенки е желателно да не използвате солариум, а като отидете на плаж да сте със слънцезащитен крем с фактор поне SPF 30.

Някои от промените, които хората наричат бенки се образуват точно от неконтролируемото излагане на слънце или солариум.

Слънцето е полезно тогава, когато излагането е умерено и се вземат необходимите предпазни мерки за защита от слънчево изгаряне на кожата. Подходът при по-светла и по-тъмна кожа е различен, както и в случаите, когато има бенки.

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот aleksandrina » 28 Май 2012, 20:11

По време на лечението с клион д- вагнални глобули може ли да се ползва сулариум.
aleksandrina
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Май 2012, 20:06

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 29 Май 2012, 15:42

aleksandrina написа:По време на лечението с клион д- вагнални глобули може ли да се ползва сулариум.

Здравейте, Aleksandrina!

Няма противопоказание за излагане на слънце, солариум или друг вид УВ лъчи по време на лечение с Клион Д.

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот steisii » 31 Май 2012, 17:36

Здравейте, може ли да ми препоръчате шампоан за себорея? Ходила съм на доста доктори, но без резултат и съм използвала различни шампоани, едни от последните са на неовал и СЕЛСУН блу, но след по-продължително ползване пак ми се появяват люспи по цялата глава и косата ми бързо се омазнява.
steisii
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Май 2012, 17:20

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот sharp » 02 Юни 2012, 16:25

Здравейте искам да попитам следното.Надсеменниците кото се намират над тестисите имат ли форма на нещо като топче и на двата тестиса имам нещо като топче и исках да попитам трябва да се притеснявам или това е нормално.Осещат се само когато ги пипаш и се намират над самите тестиси един вид залепени за тях.Благодаря предварително :)
sharp
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Мар 2012, 22:51

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта