Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически болести

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Stanislava77 » 04 Юни 2012, 15:47

Здравейте Д-р Тодева
Имам следния проблем: От няколко години насам имам гъбички по цялото тяло, включително и по ноктите на краката. Лекувала съм се с най-различни препарати като мазила, хапчета, гелове и т.н.
Въпроса ми към Вас е: Може ли да се вземе кожен секрет за да се изследват въпросните гъбички
Благодаря Ви предварително!
Stanislava77
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Юни 2012, 15:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Юни 2012, 11:15

steisii написа:Здравейте, може ли да ми препоръчате шампоан за себорея? Ходила съм на доста доктори, но без резултат и съм използвала различни шампоани, едни от последните са на неовал и СЕЛСУН блу, но след по-продължително ползване пак ми се появяват люспи по цялата глава и косата ми бързо се омазнява.

Здравейте, Steisii!

Себорейният дерматит е хронично състояние и изисква непрекъснат контрол. По принцип, след като премине активната фаза на лечение се използват поддържащи шампоани, които е добре да се сменят. Като свърши едната опаковка, купувате друга, после трета, четвърта и после пак може да ги повторите. Другото, което е много важно при използване на антисеборейни шампоани е, че пяната трябва да престои на скалпа поне 5 минути. Ако и това не помогне тогава ще е необходима консултация с кожен лекар.

Успех!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Юни 2012, 11:19

sharp написа:Здравейте искам да попитам следното.Надсеменниците кото се намират над тестисите имат ли форма на нещо като топче и на двата тестиса имам нещо като топче и исках да попитам трябва да се притеснявам или това е нормално.Осещат се само когато ги пипаш и се намират над самите тестиси един вид залепени за тях.Благодаря предварително :)

Здравейте, Sharp!

По принцип е възможно да опипате надсеменниците, но въпреки това, след като нещо Ви притеснява се консултирайте с личния лекар. Нека той/тя Ви прегледа и ще Ви каже дали изобщо има място за притеснение.

Поздрави и успех!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Юни 2012, 11:25

Stanislava77 написа:Здравейте Д-р Тодева
Имам следния проблем: От няколко години насам имам гъбички по цялото тяло, включително и по ноктите на краката. Лекувала съм се с най-различни препарати като мазила, хапчета, гелове и т.н.
Въпроса ми към Вас е: Може ли да се вземе кожен секрет за да се изследват въпросните гъбички
Благодаря Ви предварително!

Здравейте, Stanislava!

След като толкова често имате гъбички, не само че може, но трябва да се направят изследвания, за да се установи какви са тези гъбички и да се проведе адекватно лечение. Изследванията, които се правят за гъбички са различни. Материалите за изследване се вземат от кожен лекар. Доказването на самите гъбички става по различен начин - правят се посявки, изчаква се растеж, гледа се под микроскоп и т.н.

Освен това е възможно да има и друга причина да имате често гъбички и трябва да се направят и кръвни изследвания.

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Денев » 06 Юни 2012, 18:10

Добър ден!От известно време,от уретрата ми понякога излизат капки прозрачна течност,понякога лепкава,и с особен мирис,понякога чиста и без мирис,количеството не е голямо.От време на време,чувствувам и болки в левия тестис.Необходима ли е консултация с лекар и с какъв?Благодаря предварително.
Денев
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Юни 2012, 18:00

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Юни 2012, 13:08

Денев написа:Добър ден!От известно време,от уретрата ми понякога излизат капки прозрачна течност,понякога лепкава,и с особен мирис,понякога чиста и без мирис,количеството не е голямо.От време на време,чувствувам и болки в левия тестис.Необходима ли е консултация с лекар и с какъв?Благодаря предварително.

Здравейте, Денев!

Считам че при Вашите оплаквания е необходимо да се консултирате с лекар. Може да се консултирате, както с кожен лекар така и с уролог. Необходимо е да се направят някои изследвания, за да се определи на какво се дължат тези оплаквания.

Успех!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот tihomir5665 » 10 Юни 2012, 08:55

Добър ден, Д-р Тодева
Преди около 4-5 дена забелязах, от дясната страна на таза, група пъпки които приличаха на ухапвания, но имаха жълтеникав цвят. Опитах да изтискам една мислейки, че има гной, но такава нямаше. В началото нито ме боляха, нито ме сърбяха. Днес обаче забелязах, че от тях по сгъвката към областта на слабините има подута област с големина на пръст достигаща до лимфен възел, който е леко подут, а те вече по-скоро приличат на ранички.
Има ли място за по-сериозно притеснение и ако има с какъв доктор да се консултирам?
Благодаря Ви предварително!
tihomir5665
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Юни 2012, 08:31

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот zwezda » 11 Юни 2012, 10:03

Уважаема д-р Тодева,
Имам себореен дерматит - зачервяване в областта на носа със залющване. Препоръчаха ми лечение с кортикостероид. Предвид това, че е вече слънчево да го ползвам ли?
zwezda
 
Мнения: 52
Регистриран на: 31 Мар 2011, 22:15

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Юни 2012, 14:47

tihomir5665 написа:Добър ден, Д-р Тодева
Преди около 4-5 дена забелязах, от дясната страна на таза, група пъпки които приличаха на ухапвания, но имаха жълтеникав цвят. Опитах да изтискам една мислейки, че има гной, но такава нямаше. В началото нито ме боляха, нито ме сърбяха. Днес обаче забелязах, че от тях по сгъвката към областта на слабините има подута област с големина на пръст достигаща до лимфен възел, който е леко подут, а те вече по-скоро приличат на ранички.
Има ли място за по-сериозно притеснение и ако има с какъв доктор да се консултирам?
Благодаря Ви предварително!

Здравейте, Тихомир!

По това, което виждам от снимката най-вероятно имате херпес зостер. Много често херпес зостер се съчетава с болка, а по-рядко със сърбеж. Възможно е да сте имал подобни оплаквания, преди да се появи обрива.

Херпес зостер се лекува с противовирусни лекарства в по-висока доза, защото не се повлиява от по-ниските дози, както е с обикновения херпес. Тези лекарства се изписват от кожен лекар и трябва да се започнат още в началото. При вас вече е малко късно да се започне противовирусна терапия.

Съветвам Ви да спрете да манипулирате засегнатото място, защото по този начин, вместо да си помогнете ще си навредите повече. Ако имате болка се консултирайте и с личния си лекар да Ви насочи за провеждане на физиотерапия. Засегнатото място може да мажете с Вита-Мерфен.

Това, което описвате подуто е възможно да е лимфен възел.

Желая Ви бързо оздравяване!

P.S. Снимката е изтрита за Ваша сигурност!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Юни 2012, 14:57

zwezda написа:Уважаема д-р Тодева,
Имам себореен дерматит - зачервяване в областта на носа със залющване. Препоръчаха ми лечение с кортикостероид. Предвид това, че е вече слънчево да го ползвам ли?

Здравейте, Zwezda!

При себореен дерматит е възможно да се използва кортикостероид, но само в строго определени случаи и то, ако препарата е комбиниран с друго активно вещество. Кортикостероид би могъл да се използва и при неповлияване от стандартно лечение, но не и като първо средство на избор.

Съветвам Ви да опитате с козметични препарати за себореен дерматит и ако тогава няма ефект ще се включи лечение.

Успех!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта