Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически болести

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот rosicakuteva » 26 Апр 2011, 18:31

Здравейте:)Излязоха ми гнойни пъпки по ръцете и гърба,а по деколтето по ситни,но пак гнойни пъпки.Можете ли да ми препоръчате нещо или задължително трябва да ида на дерматолог?Между другото съм бременна,но пъпките си ги имах от преди това,сега просто се увеличиха.Много ще съм благодарна ако ми дадете съвет.
rosicakuteva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Апр 2011, 18:27

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Апр 2011, 10:54

rosicakuteva написа:Здравейте:)Излязоха ми гнойни пъпки по ръцете и гърба,а по деколтето по ситни,но пак гнойни пъпки.Можете ли да ми препоръчате нещо или задължително трябва да ида на дерматолог?Между другото съм бременна,но пъпките си ги имах от преди това,сега просто се увеличиха.Много ще съм благодарна ако ми дадете съвет.

Трябва да се консултирате с дерматолог. Лечението зависи от диагнозата.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот lvp » 30 Апр 2011, 11:19

Здравейте, имам нормална към суха кожа. Добър вариант ли е да използвам върху цялото лице БИОДЕРМА ФОТОДЕРМ MAX КРЕМ ТЕНТЕ - ОЦВЕТЕН, като върху него в зоната на очите да използвам фдт за суха кожа без фактор (Vichy Aerateint pure cream), с цел прикриване на сенките под очите, озаряване на цялото лице и едновременно защита от слънцето?
lvp
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Апр 2011, 11:13

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Апр 2011, 20:21

lvp написа:Здравейте, имам нормална към суха кожа. Добър вариант ли е да използвам върху цялото лице БИОДЕРМА ФОТОДЕРМ MAX КРЕМ ТЕНТЕ - ОЦВЕТЕН, като върху него в зоната на очите да използвам фдт за суха кожа без фактор (Vichy Aerateint pure cream), с цел прикриване на сенките под очите, озаряване на цялото лице и едновременно защита от слънцето?

Здравейте!

След като слънцезащитния крем не Ви дразни зоната около очите може да го използвате. Ако има дразнене има продукти с висока защита от слънцето, които са специално предназначени за зоната около очите и устните. Цвета на фон дьо тена го подберете в малко по-светъл тон, за да има по-добро заличаване на тъмните кръгове под очите.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот zwezda » 30 Апр 2011, 21:05

През пролетта какъв слънезащитен фактор трябва да се използва?
zwezda
 
Мнения: 52
Регистриран на: 31 Мар 2011, 22:15

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Май 2011, 17:46

zwezda написа:През пролетта какъв слънезащитен фактор трябва да се използва?

Здравейте!

Използването на слънцезащитен крем може да бъде и целогодишно. Фактора на защита зависи до голяма степен от типа кожа и това дали има и друг проблем. Съветвам Ви да не е по-нисък от 30.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот jovana0717 » 03 Май 2011, 22:01

Здравейте!
Преди около два месеца специалист-дерматолог останови диагноза Атопичен дерматит на детето ми, което е на годинка и три месеца( в момента).
Използваме коземтика SVR :
TOPIALYSE Sensitive GEL
TOPIALYSE Sensitive CREME EMOLLIENTE, както и пием капсулите SVR.
Доволна съм от серията Topialyse и ще продължа да я използвам. Въпроса ми към Вас е възможно ли е да се измива и косата с TOPIALYSE Sensitive GEL, тъй като не е упоменато, и ако не е, с какъв продукт от същата серия или друг подходящ бихте препоръчали.
Благодаря!
jovana0717
 
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Май 2011, 18:18

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Май 2011, 09:02

jovana0717 написа:Здравейте!
Преди около два месеца специалист-дерматолог останови диагноза Атопичен дерматит на детето ми, което е на годинка и три месеца( в момента).
Използваме коземтика SVR :
TOPIALYSE Sensitive GEL
TOPIALYSE Sensitive CREME EMOLLIENTE, както и пием капсулите SVR.
Доволна съм от серията Topialyse и ще продължа да я използвам. Въпроса ми към Вас е възможно ли е да се измива и косата с TOPIALYSE Sensitive GEL, тъй като не е упоменато, и ако не е, с какъв продукт от същата серия или друг подходящ бихте препоръчали.
Благодаря!

Здравейте!

Серията е много подходяща и с много добри отзиви при пациенти с атопичен дерматит. Вярно е, че никъде не е отбелязано, но спокойно може да използвате измивния гел и за косичката. Ако сметнете, че от еднократно нанасяне не се измива добре, повторете.

Друго, което е подходящо и може да използвате е А-Дерма Екзомега шампоан-пяна или Авен Педиатрил почистващ гел за коса и тяло.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот mindbuster » 05 Май 2011, 11:40

Здравейте д-р Тодева, искам да ви попитам кой продукт на Авен е по-подходящ за премахване на петънца от акне - Клеананс К или Диакнел? Благодаря!
mindbuster
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Май 2011, 11:36

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Май 2011, 14:20

mindbuster написа:Здравейте д-р Тодева, искам да ви попитам кой продукт на Авен е по-подходящ за премахване на петънца от акне - Клеананс К или Диакнел? Благодаря!

Здравейте!
Ще Ви помоля да уточните какви са петънцата - кафяви, червени, има ли останали белези?
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта