Стара Загора: Награждават посмъртно Пламен Петков

Бизнес, политика, шоубизнес, забава или всичко от света около нас.....по дати

Стара Загора: Награждават посмъртно Пламен Петков

Мнениеот FramarLekari » 23 Окт 2012, 14:47

Статуетка с посребрени криле „Добрият Самарянин“ за героя Пламен Петков, който даде втори живот на петгодишно момиченце в Англия

Plamen_Petkov1.jpg
Plamen_Petkov1.jpg (12.75 KiB) Прегледано 849 пъти

Номинираха Пламен Петков в конкурса „Добрият Самарянин“ на Сдружение „Самаряни“. Инициаторът е съученик на Пламен от гимназията. Ето какво написа той в своето предложение:

Picture 003.jpg
Picture 003.jpg (24.98 KiB) Прегледано 849 пъти

Добротворецът: Пламен Петков, български емигрант във Великобритания.
Добротворството: На 26-ти май 2012 г. Пламен Петков даде втори живот на петгодишно дете в Англия. Малкото момиченце било повлечено от вълните навътре в морето и Пламен, чувайки виковете за помощ на майка му, незабавно скочил, за да го спаси. Детенцето е невредимо, но Пламен заплаща с живота си за него...
Всички хора, каквито и жертви да правим, колкото и големи дарения да даваме, винаги си правим сметка, колко това би ни ощетило. И ако е недопустимо много – не бихме го направили. Пламен скочи във водата, без да си дава сметка има ли риск за неговия живот или няма. Той знаеше, че животът на малко дете е безценен.
Аз, като негов съученик и приятел, съм впечатлен от постъпката му и честно – не знам как бих постъпил аз в такава ситуация. Съжалявам само, че не сме се виждали от училище.

plamen_petkov.jpg
plamen_petkov.jpg (14.32 KiB) Прегледано 849 пъти

Това, което той направи е дефиниция за героизъм и това означава да си герой – да спасиш другите, рискувайки всичко свое, както направи и Добрият Самарянин.
Номинацията получихме от Галин Стоименов.
Сдружение „Самаряни“ и Общественият инициативен комитет на годишната награда „Добрият Самарянин“ 2012 взе извънредно решение да удостои посмъртно Пламен Петков с почетната награда „Добрият Самарянин“. Изработването на специалната статуетка е спонсорирана по инициатива на Галин Стоименов, който успява да обедини около идеята още съмишленици и приятели.
Това е шестата поред номинация за тази година. Предложения се приемат до 6 ноември на http://www.samaritans.bg/dnes, dobro@samaritans.bg, Стара Загора 6010, П.К. 1149 или тел. 042/62 10 83.
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Стара Загора: Награждават посмъртно Пламен Петков

Мнениеот iriny » 29 Авг 2019, 11:13

Каквато и награда да му се присъди, пак няма да е достатъчна за подвига, който извърши това момче! Да спасиш живота на дете с цената на своя собствен, за мен е висша форма на героизъм и саможертва. Най-голямата награда, която можем да поднесем на Пламен Петков е да го помним, а неговият подвиг да ни служи за пример и вдъхновение.
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Стара Загора: Награждават посмъртно Пламен Петков

Мнениеот Паулу Коелюв » 14 Ное 2019, 20:28

iriny написа:Каквато и награда да му се присъди, пак няма да е достатъчна за подвига, който извърши това момче! Да спасиш живота на дете с цената на своя собствен, за мен е висша форма на героизъм и саможертва. Най-голямата награда, която можем да поднесем на Пламен Петков е да го помним, а неговият подвиг да ни служи за пример и вдъхновение.


Права си. Най-доброто, което може да направим е да го помним и да ни бъде за пример. Вчера беше световният ден на добротата - Пламен според мен е достоен да бъде емблемата на този ден. За съжаление хората като него са много, много малко...
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09


Назад към Медиен календар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта