Хроничен синузит - ефикасни медикаменти и методи

Re: Хроничен синузит

Мнениеот rinomax » 03 Май 2011, 23:06

southernsun написа:
rinomax написа:разбрах как се приема ибопром синус пие се не се смуче :P искам др да ви питам трябва ли да имам 3 години назад осигоровки за направление или са достатъчни и 15 месеца, щото лекарят май ме лъже нещо, един път казва едно др, друго :roll: :roll: :roll: :roll: ;) кажете моля ви

Мисля, че въпросът ти не е за тази тема, но ще ти отговоря:
Здравноосигурителните права биват прекъснати, когато има неплатени здравни осигуровки за повече от 3 месеца.
Ако имаш невнесени осигуровки за повече от три месеца нямаш право на направление или казано по просто вади си парите и плащай.

много ме радва че сепогрижи да ми кажеш, благодаря, искам само да питам аз имам 15 месеца назад непрекъснати, имам някваи неплатенимесеци, но имам бая редовни тогава какво да правя благодаря
rinomax
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Апр 2011, 17:56

Re: Хроничен синузит

Мнениеот southern_sun » 05 Май 2011, 09:43

rinomax написа:
southernsun написа:
rinomax написа:разбрах как се приема ибопром синус пие се не се смуче :P искам др да ви питам трябва ли да имам 3 години назад осигоровки за направление или са достатъчни и 15 месеца, щото лекарят май ме лъже нещо, един път казва едно др, друго :roll: :roll: :roll: :roll: ;) кажете моля ви

Мисля, че въпросът ти не е за тази тема, но ще ти отговоря:
Здравноосигурителните права биват прекъснати, когато има неплатени здравни осигуровки за повече от 3 месеца.
Ако имаш невнесени осигуровки за повече от три месеца нямаш право на направление или казано по просто вади си парите и плащай.

много ме радва че сепогрижи да ми кажеш, благодаря, искам само да питам аз имам 15 месеца назад непрекъснати, имам някваи неплатенимесеци, но имам бая редовни тогава какво да правя благодаря

Отговорът е прост: Плащаш!!!!! Не си ли разбрал, че в България всичко се плаща и нищо не получаваш срещу парите си.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Хроничен синузит

Мнениеот rinomax » 09 Май 2011, 18:19

здравейте пак съм аз :mrgreen: абе днес бях при личния доктор и му казах за сенната хрема препоръча ми един много силен и скъп антибиотик аугументин 1000 аз знам че той е за температура а аз нямам препоръча ми и витамин це 800мг и парацетамол, май докора си няма понятие с какво се лекува тая пролетна алергия :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: накрая ми каза да сваря чай от лайка със сол да потопя една кърпа в разтвора и да си я сложа на главата, и да дишам парите на варивото, :D абе тоя да не ме връзва нещо представям си картинката ако некой ме погледне отстрани сигурно ще изглеждам като пълен идиот :lol: :lol: :lol: хаха кажете кви са вашите патила некакви хтринки знаете ли за отпушване на носа аз сам пробвал това със солта но вместо да го вдишвам реших направо да го изцъркам в носа леле като ме ощипа :o :o :lol: :lol: :( :lol: :o :o :lol: скочих като драно маче на чешмата да се мия :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ама после го изтърпях и пак без ефект цимент ще да имам аз в носа не друго :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
rinomax
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Апр 2011, 17:56

Re: Хроничен синузит

Мнениеот southern_sun » 10 Май 2011, 10:45

rinomax написа:здравейте пак съм аз :mrgreen: абе днес бях при личния доктор и му казах за сенната хрема препоръча ми един много силен и скъп антибиотик аугументин 1000 аз знам че той е за температура а аз нямам препоръча ми и витамин це 800мг и парацетамол, май докора си няма понятие с какво се лекува тая пролетна алергия :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: накрая ми каза да сваря чай от лайка със сол да потопя една кърпа в разтвора и да си я сложа на главата, и да дишам парите на варивото, :D абе тоя да не ме връзва нещо представям си картинката ако некой ме погледне отстрани сигурно ще изглеждам като пълен идиот :lol: :lol: :lol: хаха кажете кви са вашите патила некакви хтринки знаете ли за отпушване на носа аз сам пробвал това със солта но вместо да го вдишвам реших направо да го изцъркам в носа леле като ме ощипа :o :o :lol: :lol: :( :lol: :o :o :lol: скочих като драно маче на чешмата да се мия :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ама после го изтърпях и пак без ефект цимент ще да имам аз в носа не друго :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Никакви антибиотици!!! Сенната хрема си е алергично състояние. А мисля,че щом имаш запушване на носа пробвай с Виброцил.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Хроничен синузит

Мнениеот Bolka » 13 Фев 2012, 20:32

Имам синузит от дълго време и лесно ми се възпалява особено от сух въздух,не съм ходил на лекар и не е диагностициран,но като ме заболи вземам Ибупром синус и облекчава действа учудващо добре.
Bolka
 
Мнения: 18
Регистриран на: 09 Фев 2012, 22:33

Re: Хроничен синузит

Мнениеот bisertaskov » 13 Фев 2012, 20:34

Bolka написа:Имам синузит от дълго време и лесно ми се възпалява особено от сух въздух,не съм ходил на лекар и не е диагностициран,но като ме заболи вземам Ибупром синус и облекчава действа учудващо добре.

Определено Ибупром синус действа добре и аз го ползвам,на втория ден си ок.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Хроничен синузит

Мнениеот deva » 13 Фев 2012, 23:23

Как се разбира дали имаш синузит ? От време на време и мен ме боли носа и нагоре към челото но не му обръщам внимание.Снимка ли трябва да си направя за да разбера ?
Аватар
deva
 
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Дек 2011, 20:55

Re: Хроничен синузит

Мнениеот southern_sun » 14 Фев 2012, 10:10

deva написа:Как се разбира дали имаш синузит ? От време на време и мен ме боли носа и нагоре към челото но не му обръщам внимание.Снимка ли трябва да си направя за да разбера ?

За да се установи точно дали страдате от хроничен синуит разбира се трябва да отидете на лекар, които да ви постави диагнозата. Лекуващия ви лекар ще ви насрочи риноскопия и рентгенография, а също така и пункция на засегнатия синус за да се установи причината за синуита. Обикновено от хроничен синуит страдат онези, които в миналото са прекарали остър синуит.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Хроничен синузит

Мнениеот trojan horse » 14 Фев 2012, 21:57

Когато имаш хроничен синузит трябва добре да се предпазва челото от студено с шапка,трябва да се пазим от течение.Най важното е да се отворят пътищата за да изтича свободно секретите и това може да се направи с парна терапия.Инхалации с лайка,сода бикарбонат или смрадлика,някои специалисти препоръчват и гаргара.Акупресурата също може да помогне.
Дори обикновената хрема може да се превърне в синузит ако не се лекува.Ибупром синус определено и на мен ми влияе добре сега и аз това ползвам.Аз имам доказан хроничен синузит и доста често се възпалява от студено,сух въздух,влага.Морксия въздух влияе най добре на синусите.Понякога нарочно смъркам от морската вода гадно е но влияе много добре.
trojan horse
 
Мнения: 23
Регистриран на: 14 Фев 2012, 21:33

Re: Хроничен синузит

Мнениеот Saiman » 29 Фев 2012, 21:27

На мен ми помага СИНУПРЕТ ФОРТЕ,доста често ми се налага да го ползвам,който ви казва че има лечение значи ви заблуждава.От много години го имам и до сега не съм го излекувал.Ако някой може да ме обори давайте?
Saiman
 
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Фев 2012, 22:44

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със Заболявания уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron