Хроничен синузит - ефикасни медикаменти и методи

Хроничен синузит - ефикасни медикаменти и методи

Мнениеот Таня » 06 Апр 2011, 14:53

Здравейте,
Може ли някой да даде съвет за ефикасни медикаменти и методи за лечение на хроничен синузит, причинен от алергии? Ще съм благодарна да чуя мнението Ви, особено на хора с подобен проблем, понеже със запролетяванто идват и алергиите- а от там и възпалението на синузита, което е доста болезнено и травмиращо. :(
Таня
 
Мнения: 21
Регистриран на: 06 Апр 2011, 13:01

Re: Хроничен синузит

Мнениеот Gatekeeper » 12 Апр 2011, 16:44

Една моя позната постигна голямо облекчение по метода на проф. Неумивайкин - с кислородна вода. Схемата е проста: почва се с 3 пъти дневно по 1 капка 3%-ен водороден пероксид, като дозата се увеличава с по 1 капка на ден до 3 пъти дневно по 10 капки. Препоръчва се да се пие половин час преди ядене.

След около 2 седмици вече не й се налагаше да приема противоалергичен препарат :D

Между другото четох някъде, че през Първата световна война (преди откриването на антибиотиците) са лекували болните от пневмония с интравенозно инжектиране на кислородна вода.
Gatekeeper
 
Мнения: 14
Регистриран на: 11 Апр 2011, 15:32
Местоположение: Стара Загора

Re: Хроничен синузит

Мнениеот maggy91 » 13 Апр 2011, 09:46

Кислородната вода наистина върши чудеса! Миналата година имах много упорити ечемици на очите, три вида капки смених, накрая ги изчистих по метода Неумивайкин, но пих кисл. вода в продължение на 4 месеца. Само да уточня, като се стигне до 3х10 капки на ден, се прави по 2 дни почивка на всеки 2 дни прием. Дано да помогне и при синузит.
maggy91
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Апр 2011, 14:29

Re: Хроничен синузит

Мнениеот Таня » 14 Апр 2011, 09:31

Благодаря Ви!
Не бяхме чували с този метод на лечение. Искрено се надявам да помогне!
Таня
 
Мнения: 21
Регистриран на: 06 Апр 2011, 13:01

Re: Хроничен синузит

Мнениеот Рамела » 15 Апр 2011, 16:39

От край време съм с "повреден" нос :lol: задръстени синуси и всякакви носни екстри. Възлагам големи надежди на новияИбупром синус. Една колежка ме "запали" по Ибупрома. Вярвайте ми, за всякаква болка от него по-вълшебно хапче не познавам :!:
Рамела
 
Мнения: 61
Регистриран на: 29 Мар 2011, 20:37

Re: Хроничен синузит

Мнениеот rinomax » 30 Апр 2011, 18:05

Здравейте аз съм мъж на 24 години и като цъфне пролет цъфва и моят нос :lol: така ми се запушва че не мога да смръкна, и като преглътна ми препукват ушите :lol: щото няма как да премине въздух от носа ми дори и дишането ми се затруднява а да не говорим за кихане , у нас немогат да ме търпят вече :lol: :lol: :lol: :lol: купих си ибопром синус както пише в горния коментар, и сега да питам това хапче пиелисе или се смуче ! и да дам и аз един съвет купете си от най близката аптека прополис на капки ПРОПОЛИС не друго можете да го пиете 10, до 20 капки се църкат в 50мл вода или мляко и се пие сутрин и вечер, с него се лекуват и др работи можете на един тупфер да го напойте и да омажете цялата устна кухина прави чудеса, това е от мен моля само да ми кажете дали се пие или смуче ибопрома за да знам как да го приемам ;)
rinomax
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Апр 2011, 17:56

Re: Хроничен синузит

Мнениеот southern_sun » 30 Апр 2011, 21:24

rinomax написа:Здравейте аз съм мъж на 24 години и като цъфне пролет цъфва и моят нос :lol: така ми се запушва че не мога да смръкна, и като преглътна ми препукват ушите :lol: щото няма как да премине въздух от носа ми дори и дишането ми се затруднява а да не говорим за кихане , у нас немогат да ме търпят вече :lol: :lol: :lol: :lol: купих си ибопром синус както пише в горния коментар, и сега да питам това хапче пиелисе или се смуче ! и да дам и аз един съвет купете си от най близката аптека прополис на капки ПРОПОЛИС не друго можете да го пиете 10, до 20 капки се църкат в 50мл вода или мляко и се пие сутрин и вечер, с него се лекуват и др работи можете на един тупфер да го напойте и да омажете цялата устна кухина прави чудеса, това е от мен моля само да ми кажете дали се пие или смуче ибопрома за да знам как да го приемам ;)

Мисля, че се пие като останалите таблетки на Ибупром.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Хроничен синузит

Мнениеот mary jane » 01 Май 2011, 13:08

Преди време имах остър синузит и често ми се възпаляваше. Увасна остра болка в глават, абе много проблеми. Помогнахми традиционните нагревки, на които се ходи при нужда. 14 дни процедури, след което болката постепенно отшумя и от тогава не сум имала сериозни проблеми със синузита.
Аватар
mary jane
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:11

Re: Хроничен синузит

Мнениеот rinomax » 02 Май 2011, 12:36

разбрах как се приема ибопром синус пие се не се смуче :P искам др да ви питам трябва ли да имам 3 години назад осигоровки за направление или са достатъчни и 15 месеца, щото лекарят май ме лъже нещо, един път казва едно др, друго :roll: :roll: :roll: :roll: ;) кажете моля ви
rinomax
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Апр 2011, 17:56

Re: Хроничен синузит

Мнениеот southern_sun » 02 Май 2011, 12:42

rinomax написа:разбрах как се приема ибопром синус пие се не се смуче :P искам др да ви питам трябва ли да имам 3 години назад осигоровки за направление или са достатъчни и 15 месеца, щото лекарят май ме лъже нещо, един път казва едно др, друго :roll: :roll: :roll: :roll: ;) кажете моля ви

Мисля, че въпросът ти не е за тази тема, но ще ти отговоря:
Здравноосигурителните права биват прекъснати, когато има неплатени здравни осигуровки за повече от 3 месеца.
Ако имаш невнесени осигуровки за повече от три месеца нямаш право на направление или казано по просто вади си парите и плащай.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със Заболявания уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта