Д-р Красимир Киров - Захарен Диабет и Метаболитен Синдром

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Красимир Киров - Захарен Диабет и Метаболитен Синдро

Мнениеот sky » 04 Сеп 2011, 09:26

Направиха ми обременяване с глюкоза и резултатите са:
0 мин. - кр.захар - 4.5, ИРИ - 13.01
60 мин. - кр.зах. - 11.0, ИРИ - 105.62
120 мин. - к.з. - 5.0, ИРИ - 38.36
Предписаха ми терапия със Siofor 3 x 1000 mg.
Бихте ли ми казали какво точно означават тези резултати? Дозировката на Сиофора не е ли твърде голяма, при положение, че кр. захар е все още в норма, и мога ли да се надявам този препарат да понижи наднорменото ми тегло?
Предварително благодаря за отговора Ви.
sky
 
Мнения: 18
Регистриран на: 25 Авг 2011, 22:25

Re: Д-р Красимир Киров - Захарен Диабет и Метаболитен Синдро

Мнениеот Dr Krasimir Kirov » 17 Сеп 2011, 14:20

sky написа:Направиха ми обременяване с глюкоза и резултатите са:
0 мин. - кр.захар - 4.5, ИРИ - 13.01
60 мин. - кр.зах. - 11.0, ИРИ - 105.62
120 мин. - к.з. - 5.0, ИРИ - 38.36
Предписаха ми терапия със Siofor 3 x 1000 mg.
Бихте ли ми казали какво точно означават тези резултати? Дозировката на Сиофора не е ли твърде голяма, при положение, че кр. захар е все още в норма, и мога ли да се надявам този препарат да понижи наднорменото ми тегло?
Предварително благодаря за отговора Ви.

Много интересна терапия,защото е при нормална кръвна захар.На гладно нормата е до 6.1mmol/l,а до първия час след нахранване или обременяване до 11.9 mmol/l.На втория час щом е под 6.1 също е норма,не разбирам кое налага лечение.Всички стойности говорят,че инсулиновия рецептор работи нормално и дори бързо сваля захарта след обременяване.Сиофора влияе предимно върху рецептора,за ваше успокоение обаче мога да споделя,че поне не е нанесъл вреда като лекарство и дори аз понякога го използвам за отслабване.От посочените данни не намирам смисъл за терапия с Сиофор,а дозировката е не само голяма но и максимално допустима.
Dr Krasimir Kirov
 
Мнения: 36
Регистриран на: 30 Мар 2011, 14:04

Re: Д-р Красимир Киров - Захарен Диабет и Метаболитен Синдро

Мнениеот sky » 18 Сеп 2011, 17:14

Здравейте Д-р Киров!
Благодаря за отговора!
Пропуснах да пиша, че съм с Тиреоидит на Хашимото и с голямо наднормено тегло. Мисля, че това ми състояние е дало основание да ми се изписва Сиофор. Само дето се страхувам да взимам такава доза, а съм я намалила на 2.5 гр., което пак ми се вижда много. Ако тази доза ще ми гарантира сваляне на килограми и няма да увреди черния дроб, ще продължа да я приемам. Бих предпочела да видя Вашето мнение.
Искам да попитам имате ли някакви наблюдения за препарата Холвакор, който по-скоро минава към хранителните добавки. Предлагат го за лечение на метаболитен синдром и ИР. Дали би могъл да се комбинира със Сиофора, като се допълват, или би се явил в ролята на антагонист спрямо него?
Ще се радвам, ако ми отговорите.
sky
 
Мнения: 18
Регистриран на: 25 Авг 2011, 22:25

Re: Д-р Красимир Киров - Захарен Диабет и Метаболитен Синдро

Мнениеот Dr Krasimir Kirov » 26 Сеп 2011, 23:44

sky написа:Здравейте Д-р Киров!
Благодаря за отговора!
Пропуснах да пиша, че съм с Тиреоидит на Хашимото и с голямо наднормено тегло. Мисля, че това ми състояние е дало основание да ми се изписва Сиофор. Само дето се страхувам да взимам такава доза, а съм я намалила на 2.5 гр., което пак ми се вижда много. Ако тази доза ще ми гарантира сваляне на килограми и няма да увреди черния дроб, ще продължа да я приемам. Бих предпочела да видя Вашето мнение.
Искам да попитам имате ли някакви наблюдения за препарата Холвакор, който по-скоро минава към хранителните добавки. Предлагат го за лечение на метаболитен синдром и ИР. Дали би могъл да се комбинира със Сиофора, като се допълват, или би се явил в ролята на антагонист спрямо него?
Ще се радвам, ако ми отговорите.

Реално погледнато няма много връзка между Тироидита на Хашимото и Сиофора като препарат.При вас това е автоимунно заболяване с деструктивен за жлезата процес.Няма щитовидни хормони,защо лекуваме с Сиофор не зная.За лечение на метаболитния синдром съм съгласен и за отслабване също,но само ако има все пак малко физическа активност.С Холвакора е съвместим,дори го пише в листовката му,с това уточнение че не е споменато търговското, а генеричното наименование.Използват го за намаляване на нивото на мастите и холестерола в кръвта,в комбинация с Сиофор за намаляване на захарта и повишаване чуствителноста на инсулиновия рецептор е добре за лечение на метаболитния синдром.Дозировката е от 1500 мг до 3000 мг дневно за Сиофора.
Dr Krasimir Kirov
 
Мнения: 36
Регистриран на: 30 Мар 2011, 14:04

Re: Д-р Красимир Киров - Захарен Диабет и Метаболитен Синдро

Мнениеот runetri » 03 Окт 2011, 12:13

Възможно ли е ако човек няма диабет но пие много вода и то от жажда и пресъхване в устата като причина да бъде приемането на голямо количество водорасли. Както е при моя случай? За да съм сигурен че нямам повишаване на количеството захар в кръвта си направих пълно изследване на кръвта и кръвната захар - чакам резултатите да излязат. На ден по 10 - 15 пъти ходя до тоалетната и пия вода постоянно. Суха уста. Но сега спрях хлорелата и спирулината от двете по една чаена лъжичка всяка сутрин пиех 1 месец. След като спрях приема на водораслите вече не пия толкова много вофа и не ходя до тоалетната. Интересно ще е, какъв ще е резултата от изследванията накръвната ми захар. До сега съм нямал никакви такива проблеми.
runetri
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Окт 2011, 08:19

Re: Д-р Красимир Киров - Захарен Диабет и Метаболитен Синдро

Мнениеот Dr Krasimir Kirov » 09 Окт 2011, 19:22

runetri написа:Възможно ли е ако човек няма диабет но пие много вода и то от жажда и пресъхване в устата като причина да бъде приемането на голямо количество водорасли. Както е при моя случай? За да съм сигурен че нямам повишаване на количеството захар в кръвта си направих пълно изследване на кръвта и кръвната захар - чакам резултатите да излязат. На ден по 10 - 15 пъти ходя до тоалетната и пия вода постоянно. Суха уста. Но сега спрях хлорелата и спирулината от двете по една чаена лъжичка всяка сутрин пиех 1 месец. След като спрях приема на водораслите вече не пия толкова много вофа и не ходя до тоалетната. Интересно ще е, какъв ще е резултата от изследванията накръвната ми захар. До сега съм нямал никакви такива проблеми.

Разбира се,че е възможно като при това не с задължително да се дължи за причини свързани със заболявания.Такъв фактор могат да бъдат редица лекарства,изкуствени зъби,наскоро поставени пломби,разбира се и добавки подобни на вашите.От болестните промени такива са свързани с водната обмяна и по специално от нарушена регулация на вазопресина.Развива се т.нар. безвкусен диабет с характерни симптоми на полиурия и полидипсия- т.е. неутолима жажда и често уриниране.Така че не винаги причината е захарния диабет и за поставяне на такава диагноза са важни и кръвните изследвания.
Dr Krasimir Kirov
 
Мнения: 36
Регистриран на: 30 Мар 2011, 14:04

Re: Д-р Красимир Киров - Захарен Диабет и Метаболитен Синдро

Мнениеот зозо » 17 Ное 2011, 12:44

Искам да попитам какви са нормалните стойности на кръвната захар и до колко оказва влияние върху измерената стойност, ако предния ден си консумирал сладко?
Аватар
зозо
 
Мнения: 74
Регистриран на: 17 Ное 2011, 11:23

Re: Д-р Красимир Киров - Захарен Диабет и Метаболитен Синдро

Мнениеот Dr Krasimir Kirov » 04 Дек 2011, 20:05

зозо написа:Искам да попитам какви са нормалните стойности на кръвната захар и до колко оказва влияние върху измерената стойност, ако предния ден си консумирал сладко?

Нормалните стойности на кръвната захар са от 2.5-5.5 mmol/l,нормално е кръвната захар на гладно да бъде до 6.1mmol/l,а след хранене до 11,8 mmol/l.Консумацията на сладко предния ден не е от значение.
Dr Krasimir Kirov
 
Мнения: 36
Регистриран на: 30 Мар 2011, 14:04

Re: Д-р Красимир Киров - Захарен Диабет и Метаболитен Синдро

Мнениеот Ariana » 11 Дек 2011, 11:37

Здравейте, искам да попитам какво представлява гликирания хемоглобин и кога се налага изследване? По-надежден ли е от профила на кръвната захар?
Понякога намираме другите в този мрак, а понякога ги губим в него.
Аватар
Ariana
 
Мнения: 35
Регистриран на: 11 Дек 2011, 10:01

Re: Д-р Красимир Киров - Захарен Диабет и Метаболитен Синдро

Мнениеот delinda » 11 Дек 2011, 11:50

Бих искала да попитам кое е най-ефективното лечение на диабетната полиневропатия? Можете ли да ми препоръчате медикаменти?
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят.
Аватар
delinda
 
Мнения: 217
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 09:11

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта